Site logo

YMCA Short Course National Championships

400 IM Women

Timed Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Hailee Trotter Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 4:31.00
743 +2.6% PB
2 Emma Kauffeld Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 4:32.51
730 +3.0% PB
3 Jodi Ogle Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 4:33.27
742
4 Brenna McLaughlin Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 4:34.43
732 +0.1% PB
5 Molly Griswold Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 4:34.64
711 +1.7% PB
6 Sara Greene Rock Hill Area YMCA logoRock Hill Area YMCA 4:35.85
720 +2.0% PB
7 Maddie Mowad Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 4:36.17
698 +6.1% PB
8 Anika Rubocki Boise YMCA logoBoise YMCA 4:36.30
716 +1.3% PB
9 Fiona Arwood Western North Carolina YMCA logoWestern North Carolina YMCA 4:37.89
716 +0.7% PB
10 Rachel Reistroffer Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 4:38.13
681 +4.2% PB
11 Delaney Carey Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 4:38.57
677 -0.4%
12 Erika Ehret New Canaan YMCA Caimans logoNew Canaan YMCA Caimans 4:39.34
671 +3.2% SB
13 AUDREY HINES Rock Hill Area YMCA logoRock Hill Area YMCA 4:40.01
698
14 Sarah Koenig Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 4:40.49
742 -0.8%
15 Chloe Hope Rippey Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 4:40.99
657 -1.3%
16 Coco Fraser Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 4:41.11
688 -0.5%
17 Mimi Chase West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 4:41.91
649 +0.5% PB
18 Sarah Joram Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 4:42.44
645
19 Mercedes Traba Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 4:42.64
675 -1.6%
20 Julia Nappi Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 4:43.18
671 +0.4% PB
21 Kaitlyn Bitting Reading and Berks County YMCA logoReading and Berks County YMCA 4:44.19
710 -1.0%
22 Amanda Conte New Canaan YMCA Caimans logoNew Canaan YMCA Caimans 4:44.39
628 +0.6% PB
23 Regan Raines Tri-County-WV logoTri-County-WV 4:44.87
624
24 Kiersten Donnelly Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 4:46.20
693 +0.2% PB
25 Ava Sealander Down East Family YMCA logoDown East Family YMCA 4:46.94
607 -0.9%
26 Kelsey Golden Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 4:47.98
617 +4.1% PB
27 Chloe Markey Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 4:48.71
592 0.0%
28 Bella Tejeda Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 4:48.96
623 -3.1%
29 Jenna Maloy YMCA of the Triangle Area Swim Team logoYMCA of the Triangle Area Swim Team 4:49.42
667 -0.9%
30 Breezy Mulcahy Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 4:49.61
585 +0.3% SB
31 Emily McGovern Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA 4:52.17
564 PB
32 Abbie Griffith Butler YMCA Aquatic Club logoButler YMCA Aquatic Club 4:53.00
590 -4.4%
Alexis Walker YMCA of the Triangle Area Swim Team logoYMCA of the Triangle Area Swim Team DQ
Sophia Swanson E. Hampton Ymca logoE. Hampton Ymca NS