Site logo

2016 Florida Senior Championships (SCY)

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2016
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Breast Women

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Taylor Grabenhorst Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:21.25
765 PB
2 Morgan Ayers Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:23.24
735 +0.8% SB
3 Lizzy White Swim Florida logoSwim Florida 2:24.56
715 +4.8% PB
4 Savannah Sawyers Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:24.66
713 +1.4% SB
5 Grace Khunduang Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:25.50
841 PB
6 Bety Andrikova Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:27.03
678
7 Adrianna DeBoer Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:29.23
646 -3.1%
8 Skyler Covert Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:29.28
645
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Amanda Burrows Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:28.46
657 +3.4% PB
10 Tara Al Mussalam Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:29.97
680
11 Christina Walch Swim Florida logoSwim Florida 2:30.27
675 PB
12 Sarah Koenig Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:30.40
776
13 Ally Swan Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:30.50
672 PB
14 Tara Stevens Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:31.14
618 +0.5% PB
15 Hannah O'Toole Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:31.81
608 +5.5% PB
16 Bailee Bolin Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 2:37.05
534
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Leilani Garcia Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:34.48
570
18 Casey Goodwin Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:35.15
561 +2.4% PB
19 Victoria Fonville Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:35.18
560 PB
20 Victoria Talbert Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:36.64
540
21 Taylor Anderson Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:38.90
509 +0.4% PB
22 Sara-Kellett Clark Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:39.45
501 -2.4%
23 Grace Hogan Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:44.62
431 +0.4% PB
Alison Dukstein Blue Dolfins logoBlue Dolfins NS
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Taylor Grabenhorst Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:24.76
712 PB
2 Morgan Ayers Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:25.47
701 -0.7%
3 Skyler Covert Gator Swim Club logoGator Swim Club 2:26.72
683
4 Adrianna DeBoer Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:27.20
676 -1.7%
5 Grace Khunduang Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:28.07
807 PB
6 Savannah Sawyers Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:28.18
661 -1.0%
7 Lizzy White Swim Florida logoSwim Florida 2:28.87
651 +2.0% SB
8 Bety Andrikova Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:29.61
640
9 Tara Al Mussalam Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:29.66
684
10 Amanda Burrows Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:30.54
627 +2.0% PB
11 Ally Swan Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 2:30.92
666 PB
12 Hannah O'Toole Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:32.16
603 +5.2% PB
13 Bailee Bolin Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 2:32.70
596
14 Tara Stevens Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:33.15
589 -0.8%
15 Sarah Koenig Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:33.16
741
15 Christina Walch Swim Florida logoSwim Florida 2:33.16
634
17 Leilani Garcia Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:33.55
583
18 Casey Goodwin Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:33.83
579 +3.3% PB
19 Victoria Fonville Unattached-Florida logoUnattached-Florida 2:35.94
550 PB
20 Marissa Cohen Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:36.14
547
21 Victoria Talbert Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:38.58
513
22 Sara-Kellett Clark Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:38.76
510 -1.9%
23 Taylor Anderson Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:41.30
476 -1.1%
24 Alison Dukstein Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:42.75
456
25 Grace Hogan Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:46.27
410 -0.6%
Payton Titus North Florida Swimming, Inc. logoNorth Florida Swimming, Inc. DQ
Kate Walker Unattached-Florida logoUnattached-Florida NS
Caroline Donahue Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn NS
Miah Lopez Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks NS
Dani Keymont Central Brevard logoCentral Brevard NS