Site logo

2016 Florida Senior Championships (SCY)

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2016
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Free Women 14 - 16

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Morgan Tankersley Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 1:49.48
836 -1.8%
2 Kirschtine Balbuena Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:49.92
837 +0.5% PB
3 Peyton Palsha Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:50.10
819 -0.3%
4 Madison Murtagh Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 1:50.33
813 +0.7% PB
5 Abigail Burke Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 1:50.98
796 -1.0%
6 Katie Vasiloff Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 1:51.99
769
7 Stephanie Holmes Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:53.24
750 -0.9%
8 Katelyn Kilpatrick Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 1:53.86
734 -0.0%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Jillian Santiago Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 1:52.83
760 PB
10 Catarina Sterlacci Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:53.41
745 PB
11 Alexia Smith Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:54.40
720 +1.2% PB
12 Olivia Kercheval-Roig Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:54.49
718 +0.2% PB
13 Julia Rodriguez Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:54.73
712 PB
14 Kirsten Hobson Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:56.36
672 -1.1%
15 Eleanor Pollitt Spartan (FL) Aquatic Club logoSpartan (FL) Aquatic Club 1:57.20
639 +1.3% SB
16 Anderson Myers Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 1:58.27
614 PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Peyton Palsha Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 1:49.89
825 -0.1%
2 Morgan Tankersley Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 1:51.06
793 -3.3%
3 Kirschtine Balbuena Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:51.08
806 -0.5%
4 Madison Murtagh Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 1:52.15
765 -0.9%
5 Katie Vasiloff Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 1:53.08
741
6 Katelyn Kilpatrick Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 1:54.20
725 -0.3%
7 Abigail Burke Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 1:54.31
710 -4.0%
7 Stephanie Holmes Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:54.31
723 -1.8%
9 Alexia Smith Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 1:54.97
706 +0.8% PB
10 Catarina Sterlacci Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:55.08
703 PB
11 Jillian Santiago Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 1:55.27
699
12 Anderson Myers Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 1:55.65
677 PB
13 Olivia Kercheval-Roig Area Tallahassee logoArea Tallahassee 1:55.98
681 -1.1%
14 Julia Rodriguez Gator Swim Club logoGator Swim Club 1:56.24
675 PB
15 Eleanor Pollitt Spartan (FL) Aquatic Club logoSpartan (FL) Aquatic Club 1:56.27
662 +2.1% SB
16 Kirsten Hobson Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:56.28
674 -1.1%
17 Sami Schieffelin Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 1:56.46
657
18 Monona Martin High Tide Aquatics logoHigh Tide Aquatics 1:56.54
655 -4.0%
19 Emma Treadwell Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 1:56.59
654 PB
20 Alexis Durlacher Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 1:56.65
652 -1.9%
21 Noa Heron West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 1:56.83
661 -3.5%
22 Bella Kirkpatrick Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 1:57.01
644 -0.7%
23 Sienna Miller Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:57.03
643 +0.2% PB
24 Lindsey Cohee Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 1:57.47
633 +2.0% PB
25 Nicole Jimenez Swim Florida logoSwim Florida 1:57.54
631 PB
26 Polina Rukosuev Fast Lane Aquatics logoFast Lane Aquatics 1:57.60
642 PB
27 Kayla Smith Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 1:58.08
631 PB
28 Sidney Whitfield Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 1:58.12
618 -2.4%
29 Alivia Gibson Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 1:58.27
626 PB
30 Jordan Gorham West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 1:58.30
613 +3.5% SB
31 Victoria Ortiz Fast Lane Aquatics logoFast Lane Aquatics 1:58.33
664 -2.2%
32 Samantha Lee Tampa Metro YMCA logoTampa Metro YMCA 1:58.39
611
33 Hunter Scott Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:58.41
623 -5.2%
34 Victoria Ellwood Tampa Metro YMCA logoTampa Metro YMCA 1:58.53
608 PB
35 Chloe Hampson Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 1:58.92
599 PB
36 Haille Bogumil Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:58.93
611 +2.3% PB
37 Meredith Ginn Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 1:59.24
604 PB
37 Tania Rodriguez Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 1:59.24
643 +1.5% PB
39 Alexis Riley-Dipaolo Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 1:59.32
590 -3.7%
40 Abby Shapiro Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 1:59.40
600 +0.5% PB
41 Ali Andros Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 1:59.42
587 -1.3%
42 Makenzie Miller Charlotte County Swimming logoCharlotte County Swimming 1:59.53
585 PB
43 Isabelle Bularca Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 1:59.90
588
44 Courtney Chapin Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:00.04
573
44 Emma Curry Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:00.04
573 -2.1%
46 Alicia Garcia Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 2:00.06
573 -2.1%
47 Sydney Nesper Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:00.07
585 +1.3% PB
48 Megan Arnold Spartan (FL) Aquatic Club logoSpartan (FL) Aquatic Club 2:00.22
581 -1.2%
49 Savannah Crutchfield Area Tallahassee logoArea Tallahassee 2:00.23
569 +1.4% SB
50 Margarita Czupryn Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 2:00.37
578 PB
51 Natalie Iafe Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:00.41
577 PB
52 Savannah Barber West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 2:00.42
565 +0.2% PB
53 Shay Cassady Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:00.54
562 -1.7%
54 Summer Heidish Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:00.57
561 PB
55 Julianna Graf Titusville Swim logoTitusville Swim 2:00.61
572 PB
56 Selena Nishihata Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:00.85
567 -1.3%
57 Kameryn Mallinson Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:00.99
564 -2.8%
58 Zoe Malphurs Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:01.09
550
59 Sarah Trago Highlander Aquatic Club logoHighlander Aquatic Club 2:01.16
548 PB
59 Hadley Browder Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:01.16
560 -0.7%
61 Grace Molinaro Trident Swimming logoTrident Swimming 2:01.41
554
62 Tori Willis Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 2:01.54
540 PB
63 Hannah Brockman Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:01.74
535
64 Emily Loefgren Lakewood Ranch YMCA Waverunners logoLakewood Ranch YMCA Waverunners 2:01.96
580
65 Lindsay Rife Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:01.97
530 PB
66 Alex Walker Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:01.99
530 -3.3%
67 Samantha Lauria Daytona Beach Speed logoDaytona Beach Speed 2:02.17
537
68 Lauren Macaisa Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins 2:02.23
524 -3.6%
69 Jessica Harris Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:02.34
534
70 Madeline Rawls Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:02.48
531 -1.7%
71 Sydney Sheppard West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 2:02.65
527 -2.9%
72 Amber Hrabak Charlotte County Swimming logoCharlotte County Swimming 2:02.75
525
73 Marlo Dilorenzo Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 2:02.93
521
74 Taylor Williams Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 2:02.97
520 -0.2%
75 Abigail Ellis Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:02.98
520 -1.3%
76 Olivia McCaw Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:03.12
517 -0.9%
77 Lauren Sellers Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:03.15
504 -1.4%
77 Ashlyn Palmer Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:03.15
516 -2.1%
77 Anna Gapinski Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 2:03.15
516 -4.0%
80 Ashley Gunter Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 2:03.27
514 +0.5% SB
81 Kasey House Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 2:03.49
497 -0.8%
82 Madeline Panlilio Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 2:03.53
496
83 Rayne Wilson Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:03.72
504
84 Anna Carpenter Trinity Prep Aquatics logoTrinity Prep Aquatics 2:03.78
491
85 Kylie Eaker Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:03.84
501 -0.8%
86 Viana Campesino Blue Dolfins logoBlue Dolfins 2:03.87
501
87 Melanie Flott Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 2:04.08
533 +1.8% PB
88 Lauren Yenari Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:04.17
494 -1.0%
89 Shannon Wright Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 2:04.25
493 -2.5%
90 Susan Faremouth Swim Florida logoSwim Florida 2:04.30
492 -1.0%
91 Ellie Brinkman Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:04.46
488 PB
92 Anna Bruining Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 2:04.53
487 PB
93 Ava Chandler Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 2:04.84
469
94 Ashley Fuller Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 2:05.05
464 +1.5% PB
95 Jen Hollander Swim Florida logoSwim Florida 2:05.27
460 +1.8% PB
96 Anna Freyman Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 2:05.39
469 PB
96 Laney Bloch Swim Florida logoSwim Florida 2:05.39
469 -1.4%
98 Kimberly Ward Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 2:05.68
452
99 Victoria Del-Campo Fast Lane Aquatics logoFast Lane Aquatics 2:06.39
485
100 Olivia Uchman Sarasota YMCA Sharks logoSarasota YMCA Sharks 2:07.63
424 -0.4%
Ava Joy Cockey Gator Swim Club logoGator Swim Club NS
Paige Lewandrowski Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team NS