CollegeSwimming.com

2016 Florida Senior Championships (SCY)

  • Completed
  • Feb. 25–28, 2016
  • SCY
  • Orlando, FL

400 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Southwest Stars Swim Club (A) Southwest Stars Swim Club
  1. Sofia Bernard
  2. Sami Schieffelin
  3. Sarah Passilla
  4. Mali Rodriguez
3:28.76
 
2 Indian River Aquatics (A) Indian River Aquatics
  1. Lindsey Wright
  2. Brooke Johnson
  3. Shannon Wright
  4. Elizabeth Richardson
3:32.63
 
3 Academy Aquatic Club (A) Academy Aquatic Club
  1. Caroline Rossi
  2. Catarina Sterlacci
  3. Allison Greenwood
  4. Madison Conway
3:33.17
 
4 Gator Swim Club Gator Swim Club
  1. Kirschtine Balbuena
  2. Kim Nguyen
  3. Skyler Covert
  4. Julia Rodriguez
3:33.89
 
5 Sarasota YMCA Sharks (A) Sarasota YMCA Sharks
  1. Haille Bogumil
  2. Isabel Traba
  3. Hunter Scott
  4. Grace Patrice
3:35.25
 
6 Fast Lane Aquatics Fast Lane Aquatics
  1. Victoria Ortiz
  2. Polina Rukosuev
  3. Kendall Dawson
  4. Varvara Klyueva
3:35.52
 
7 Greater Tampa Swimming Assn Greater Tampa Swimming Assn
  1. Morgan Tankersley
  2. Sidney Whitfield
  3. Casey Knowles
  4. Abby Shapiro
3:35.73
 
8 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Ashley Boddiford
  2. Kaitlyn Hunt
  3. Lindsay Rife
  4. Madison Floyd
3:36.27
 
9 Sarasota Tsunami Swim Team Sarasota Tsunami Swim Team
  1. Jillian Santiago
  2. Elizabeth Voronina
  3. Victoria Holcomb
  4. Anna Freed
3:38.70
 
10 Area Tallahassee (A) Area Tallahassee
  1. Morgan Ayers
  2. Tara Stevens
  3. Olivia Kercheval-Roig
  4. Stephanie Holmes
3:39.06
 
11 Episcopal AmberJax (A) Episcopal AmberJax
  1. Kameryn Mallinson
  2. Katherine Cameron
  3. Alexis Durlacher
  4. Isabella Wagner
3:39.11
 
12 Sarasota YMCA Sharks (B) Sarasota YMCA Sharks
  1. Kirsten Hobson
  2. Rachel O'grady
  3. Ali Andros
  4. Anna Atkins
3:39.64
 
13 Bolles School Sharks (A) Bolles School Sharks
  1. Paulina Watson Valero
  2. Domenica Alcala Welter
  3. Ava Chandler
  4. Simone Sturrup
3:39.71
 
14 Seminole Aquatic Seminole Aquatic
  1. Allie Murphy
  2. Alicia Garcia
  3. Christina Clark
  4. Anna Freyman
3:40.08
 
15 Academy Aquatic Club (B) Academy Aquatic Club
  1. Madeline Rawls
  2. Lauren Conway
  3. Bella Kirkpatrick
  4. Olivia Kirkpatrick
3:40.68
 
16 Blue Wave Swimming Blue Wave Swimming
  1. Katie Vasiloff
  2. Erin Schulte
  3. Jada Borgen
  4. Isabelle Bularca
3:40.71
 
17 Spartan (FL) Aquatic Club Spartan (FL) Aquatic Club
  1. Eleanor Pollitt
  2. Lauren Johnson
  3. Megan Arnold
  4. Summer Stanfield
3:40.78
 
18 Titusville Swim Titusville Swim
  1. Jordan MacDonald
  2. Julianna Graf
  3. Jessica Matteson
  4. Emma Colvin
3:40.83
 
19 Loggerhead Aquatics Loggerhead Aquatics
  1. Anna Gapinski
  2. Abigail Ellis
  3. Anna Stotler
  4. Alexia Smith
3:41.12
 
20 Trinity Prep Aquatics Trinity Prep Aquatics
  1. Brooke Nicholas
  2. Summer Heidish
  3. Anna Carpenter
  4. Brianna Nicholas
3:41.74
 
21 West Florida Lightning Aquati West Florida Lightning Aquati
  1. Noa Heron
  2. Sydney Sheppard
  3. Savannah Barber
  4. Jordan Gorham
3:41.98
 
22 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. Savannah Brennan
  2. Taylor Grabenhorst
  3. Emma Stewart
  4. Hallie Hunt
3:42.01
 
23 Southwest Stars Swim Club (B) Southwest Stars Swim Club
  1. Zoe Sherman
  2. Lauren Andre
  3. Grace Easterling
  4. Isabella Placencia
3:42.52
 
24 Daytona Beach Speed Daytona Beach Speed
  1. Zoe Malphurs
  2. Kaylie Manecke
  3. Samantha Lauria
  4. April O'Gorman
3:43.03
 
25 Florida Elite Sw Florida Elite Sw
  1. Megan Thai
  2. Elise Ballash
  3. Margarita Czupryn
  4. Kara Wilkins
3:45.90
 
26 Team Velocity Team Velocity
  1. Justine Answeeney
  2. Alexis Mulvihill
  3. Lilly Kossoff
  4. Morgan Harkness
3:45.96
 
27 Tampa Metro YMCA Tampa Metro YMCA
  1. Caitlin Laviano
  2. Sarah Massey
  3. Samantha Lee
  4. Victoria Ellwood
3:46.49
 
28 Bolles School Sharks (B) Bolles School Sharks
  1. Josie Teat
  2. Lacey Radloff
  3. Ellie Brinkman
  4. Emily Benson
3:47.81
 
29 Swim Florida (A) Swim Florida
  1. Gabby Shepherd
  2. Lizzy White
  3. Florencia Almada
  4. Nicole Jimenez
3:49.17
 
30 Swim Florida (B) Swim Florida
  1. Amanda Reeter
  2. Grace Anne Delcompare
  3. Audrey Delcompare
  4. Alex Griffith
3:49.30
 
31 Episcopal AmberJax (B) Episcopal AmberJax
  1. Lillian Szymczak
  2. Ashley Gunter
  3. Casey Goodwin
  4. Haylie Wallace
3:49.90
 
32 Charlotte County Swimming Charlotte County Swimming
  1. Makenzie Miller
  2. Briane Cleveland
  3. Toni Burke
  4. Amber Hrabak
3:51.24
 
33 Indian River Aquatics (B) Indian River Aquatics
  1. Kayla Glennon
  2. Bryanna Sharot
  3. Shawna Dean
  4. Isabella Gagnon
3:53.07
 
34 High Tide Aquatics High Tide Aquatics
  1. Emily Costabile
  2. Lain Shahboz
  3. Savannah Buch
  4. Stephanie Lampotang
3:55.18
 
35 Saint Cloud Aquatic Team Saint Cloud Aquatic Team
  1. Ava Piana
  2. Savannah Steele
  3. Selma Squafi
  4. Bailey Reich
3:56.39
 
Area Tallahassee (B) Area Tallahassee
  1. Kealyn Bowie
  2. Emma Curry
  3. Maggie Davis
  4. Savannah Crutchfield
DNF