Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Cameron King
  2. Daniel Roy
  3. Dale Williams
  4. Dillon Virva
1:31.22
2 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Tyler Lu
  2. Ethan Dang
  3. Mitch Hovis
  4. Zackary O'Haver
1:33.85
3 Bainbridge Island Swim Club logoBainbridge Island Swim Club
  1. Garrett Waite
  2. Kevin Houseman
  3. Makai Ingalls
  4. Jude Wenker
1:33.94
4 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Kyle Millis
  2. Andrew Lee
  3. Andrew Boden
  4. Nathan Shao
1:34.67
5 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Kevin kyi
  2. Aidan Wagner
  3. Micah Oh
  4. Alex Elizarov
1:35.29
6 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Jacob Leahy
  2. Brandon Yue
  3. Ivan Graham
  4. Brandon Leu
1:36.36
7 Central Area Aquatic Team (B) logoCentral Area Aquatic Team (B)
  1. Emmett Wayte
  2. Christopher Conroy
  3. Benjamin Gore
  4. Ande Stenfjord
1:37.01
8 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Nick Elizarov
  2. Isaac Christian
  3. Vlad Elizarov
  4. Dillon De Priest
1:37.26
9 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. Mitchell Eggenberger
  2. Nikita Polyakov
  3. William Zhou
  4. Will Crewe
1:37.32
10 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Carter Walles
  2. Jonathan Cook
  3. Jeremiah Tien
  4. Maxwell Fang
1:37.37
11 Bellingham Bay Swim team logoBellingham Bay Swim team
  1. Franz Allendorfer
  2. Rowan King
  3. David Leung
  4. Zach Shenkin
1:39.14
12 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. James Richardson
  2. Brian Kim
  3. Thomas Eggenberger
  4. Nick kenny
1:39.15
13 Una Ppst (A) logoUna Ppst (A)
  1. Timothy Gallagher
  2. Aron Markow
  3. Nathan Rubie
  4. Quincy Walker
1:39.28
14 King Aquatic Club (E) logoKing Aquatic Club (E)
  1. Nathan Hayes
  2. Leo Zhang
  3. Miguel Jacome
  4. Axel Johnson
1:39.68
15 Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team
  1. Andrey Khabibrakhmanov
  2. Tom Utas
  3. Andrew Chang
  4. Maksim Dolbinin
1:40.05
16 Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club
  1. James Buchanan
  2. Jake Davies
  3. Nolan Cleary
  4. Caesar Tuguinay
1:41.20
17 Spokane Area Swimming/YMCA logoSpokane Area Swimming/YMCA
  1. Jake Goguen
  2. Daniel Russert
  3. Milan Saric
  4. Isaac Parker
1:42.62
18 Velocity Swimming logoVelocity Swimming
  1. Connor Elwyn
  2. Christian Cutter
  3. Kaleb Pringle
  4. Charlie Cutter
1:42.63
19 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Keane Suen
  2. Ethan Wong
  3. Jackson Dudley
  4. Grant Chen
1:42.91
19 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Vincent Kwan
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Miles Wheeler
  4. Max Baker
1:42.91
21 Puget Sound Aquatics logoPuget Sound Aquatics
  1. Preston Bocchi
  2. Michael Starr
  3. Vaughn Christensen
  4. Seth Koivisto
1:42.95
22 Issaquah Swim Team (C) logoIssaquah Swim Team (C)
  1. Christopher Leu
  2. Blake Ueda
  3. William O'Daffer
  4. Rehaan Bhimani
1:43.09
23 South Snohomish Co. Dolphins logoSouth Snohomish Co. Dolphins
  1. Vlad Gilszmer
  2. Walter Limm
  3. Jonathan Ke
  4. Erik Anderson
1:43.18
24 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Colin Huynh
  2. Jeremy Kim
  3. Louis Gasson
  4. Warren Briggs
1:43.54
25 Wave Aquatics logoWave Aquatics
  1. Alex Omusoru
  2. Aidan Laird
  3. Stevie Fitch
  4. Andrew Jumanca
1:43.68
26 Central Area Aquatic Team (C) logoCentral Area Aquatic Team (C)
  1. Ian Scott
  2. Andrew Woodworth
  3. Tarek Farouk
  4. Alexander Oishi
1:43.72
27 Gold's Aquatics Club (A) logoGold's Aquatics Club (A)
  1. William Walters
  2. Riley Verdier
  3. Cameron Birrell
  4. Andrew Meneses
1:43.82
28 valley aquatics swim team (A) logovalley aquatics swim team (A)
  1. Evan Chard
  2. Nikolas Schwendeman
  3. Brendan Man
  4. Chris Harkness
1:43.85
29 Una Ppst (B) logoUna Ppst (B)
  1. Ethan Fox
  2. Alexander Stefanski
  3. Nathan Ramey
  4. Brandon Anderson
1:43.93
30 Central Area Aquatic Team (A) logoCentral Area Aquatic Team (A)
  1. Oliver Hoff
  2. Taylor Conrad
  3. Will Driver
  4. Jack Fenster
1:44.79
31 Thurston Olympian Swim Club logoThurston Olympian Swim Club
  1. Matthew Adams
  2. Justin Ridgeway
  3. Micah Young
  4. Jeffrey Harn
1:44.95
32 Pacific Dragons Swim Team logoPacific Dragons Swim Team
  1. Raymond Wang
  2. Matthew Xie
  3. Derek Young
  4. Darren Young
1:48.37
33 Gold's Aquatics Club (B) logoGold's Aquatics Club (B)
  1. Brandon Stride
  2. Corey Stride
  3. Radu Magdas
  4. Kyle Roberson
1:48.62
34 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. will Reeves
  2. James Zheng
  3. Ethan Zhu
  4. Isaac Wong
1:49.31
35 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Alexander Baker
  2. Tyler Alderman
  3. Joshua Denenholz
  4. Adam Hansen
1:50.59
36 valley aquatics swim team (B) logovalley aquatics swim team (B)
  1. Aidan Bouchard
  2. Ryan McCarty
  3. Isaac Sato
  4. Aaron Leaf
1:53.96
West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Maceo Hoyla
  2. Justin Limberg
  3. Ryan Price
  4. Tony Mikhail
DQ