Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bellingham Bay Swim team (A) Bellingham Bay Swim team
  1. Emma Frey
  2. Yanran Le
  3. Emma Carlton
  4. Sydney Wong
3:44.40
 
2 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Joanna Wu
  2. Mandolin Nguyen
  3. Kate Shuhart
  4. Madison Pressler
3:50.09
 
3 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Isabel Chien
  2. Evelyn Johnson
  3. Erin Kim
  4. Yulia Groysman
3:50.76
 
4 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Rachel Nguyen
  2. Delora Li
  3. Christina Domanowski
  4. Erin Harvey
3:54.14
 
5 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Jamie Zimmerman
  2. Gracie Felner
  3. Belle Battistoni
  4. Emily Ward
3:54.35
 
6 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Sarah Dimeco
  2. Danika Himes
  3. Sam Baron
  4. Christina Bradley
3:56.14
 
7 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Heidi Ly
  2. Nicole Limberg
  3. Kelly Morgan
  4. Elli Straume
3:56.62
 
8 Mighty Marlins Swim Club Mighty Marlins Swim Club
  1. Karlie Rimat
  2. Jetlynn Hau
  3. Abigail Magee
  4. Gabrielle Marlatt
3:56.79
 
9 King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Courtney Hughes
  2. Kaycee Simpson
  3. Samantha Edwards
  4. Eva Kim
3:57.03
 
10 Pro Swimming (A) Pro Swimming
  1. Danielle Doennebrink
  2. Wing Yun Au
  3. Janelle Rudolph
  4. Michelle Yang
3:59.97
 
11 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Katie Cross
  2. Allyson Yao
  3. Maeve Murdoch
  4. Aneta Wyzga
4:01.49
 
12 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Isabelle Huynh
  2. Abigail Russell
  3. Kira Grebinsky
  4. Catherine McRae
4:01.93
 
13 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Kate Leary
  2. Willa Gibbs
  3. Shayla Markle
  4. Hannah Tittel
4:02.00
 
14 King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Taylor Kabacy
  2. Ashlea Liljar
  3. Ashley Wong
  4. Melissa Funes
4:02.99
 
15 King Aquatic Club (E) King Aquatic Club
  1. Madison Alton
  2. Allison Su
  3. Leila Okazaki
  4. Isabella Hackney
4:03.12
 
16 Bellingham Bay Swim team (B) Bellingham Bay Swim team
  1. Tiana Varang
  2. Grace Kim
  3. Molly Vagt
  4. Teigen Detta
4:05.04
 
17 valley aquatics swim team (A) valley aquatics swim team
  1. Kacey Kiuchi
  2. Lillian Tucker
  3. Kailey Allen
  4. Mikaela Miele
4:05.16
 
18 Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Elizaveta Panova
  2. Victoria Truswell
  3. Laina Emerick
  4. Maja Evans
4:06.28
 
19 Velocity Swimming (A) Velocity Swimming
  1. Hannah VanHeyningen
  2. Isabelle Dressel
  3. Jessica Wierzbicki
  4. Sierra Hartley
4:06.91
 
20 Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Madelyn Rainey
  2. Lucie Mowat
  3. Rachel Jin
  4. Ellie Williams
4:07.18
 
21 Bainbridge Island Swim Club Bainbridge Island Swim Club
  1. Carina Laukaitis
  2. Margaret Hayes
  3. Erin Miller
  4. Lauren Witty
4:09.01
 
22 Thurston Olympian Swim Club Thurston Olympian Swim Club
  1. Brooke Kuebler
  2. Maya Lawson-Rivera
  3. Ally Norman
  4. Rachel Forbes
4:12.18
 
23 Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Ella Hill
  2. Regan Rowe
  3. Gabija Liffick
  4. Hannah Robertson
4:12.25
 
24 valley aquatics swim team (B) valley aquatics swim team
  1. MichaelAnn Wilson
  2. Lada DiMascolo
  3. Meghann McLaughlin
  4. Riley Anderson
4:12.29
 
25 Tacoma Swim Club Tacoma Swim Club
  1. Kelly Tran
  2. Lilly Tran
  3. Lissa Racette
  4. Elisabeth Hood
4:13.37
 
26 Issaquah Swim Team (C) Issaquah Swim Team
  1. Izzy Gonzalez
  2. Lillian Piel
  3. Stephanie Young
  4. Natalie Sun
4:14.11
 
27 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Sydney Quick
  2. Grace Olsen
  3. Maya Alderman
  4. Caroline Bohm
4:14.47
 
28 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Madison Chow
  2. Caroline Kowalchuk
  3. Megan Black
  4. Lexi Nims
4:17.24
 
29 Velocity Swimming (B) Velocity Swimming
  1. Rae Ann Dressel
  2. Rebecca Bay
  3. Haily Payne
  4. Brooklyn Dressel
4:18.25
 
30 Bellingham Bay Swim team (C) Bellingham Bay Swim team
  1. Ellary Boyd
  2. Isabella Cratsenberg
  3. Kyrie Fairbairn
  4. Sophia Booth
4:18.49
 
31 Pro Swimming (B) Pro Swimming
  1. Robin Ying
  2. Violette Tran
  3. Katelyn Harper
  4. Claire Yang
4:18.73
 
32 Wave Aquatics (B) Wave Aquatics
  1. Amalie Ratliff
  2. Samantha Haong
  3. Emily Martin
  4. Erin Downs
4:18.80
 
33 Issaquah Swim Team (D) Issaquah Swim Team
  1. Aimee Ellis
  2. Annah Zhang
  3. Sophia Cancelosi
  4. Holly Smith
4:19.83
 
34 valley aquatics swim team (C) valley aquatics swim team
  1. Olivia Castro
  2. Gabrielle Dunayski
  3. Elizabeth Gallagher
  4. Genevieve Tucker
4:20.14
 
35 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Emma Huynh
  2. Willow Lopez-Silvers
  3. Zoe de Rossi
  4. Sabrina Murray
4:23.98
 
Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Gabby Dang
  2. Chloe Limargo
  3. Bindi Pedersen
  4. Anamika Nanda
NS