Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bellingham Bay Swim team (A) Bellingham Bay Swim team
  1. Emma Frey
  2. Yanran Le
  3. Emma Carlton
  4. Sydney Wong
3:29.60
 
2 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Yulia Groysman
  2. Emily Ward
  3. Eva Kim
  4. Gracie Felner
3:29.61
 
3 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Belle Battistoni
  2. Taylor Kabacy
  3. Erin Kim
  4. Samantha Edwards
3:31.96
 
4 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Isabelle Huynh
  2. Christina Bradley
  3. Sam Baron
  4. Sarah Dimeco
3:31.98
 
5 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Christina Domanowski
  2. Erin Harvey
  3. Maeve Murdoch
  4. Aneta Wyzga
3:32.23
 
6 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Joanna Wu
  2. Madison Pressler
  3. Willa Gibbs
  4. Mandolin Nguyen
3:33.69
 
7 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Caroline Kowalchuk
  2. Nicole Limberg
  3. Elli Straume
  4. Kelly Morgan
3:35.87
 
8 King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Isabel Chien
  2. Courtney Hughes
  3. Melissa Funes
  4. Jamie Zimmerman
3:36.29
 
9 Pro Swimming Pro Swimming
  1. Danielle Doennebrink
  2. Michelle Yang
  3. Wing Yun Au
  4. Janelle Rudolph
3:39.43
 
10 Cascade Swim Club Cascade Swim Club
  1. Ella Haskins
  2. Deanna Ton
  3. Morgan Broadhead
  4. Cameron Smith
3:40.37
 
11 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Rachel Nguyen
  2. Nathalie Valdman
  3. Delora Li
  4. Katie Cross
3:40.67
 
12 Bainbridge Island Swim Club (A) Bainbridge Island Swim Club
  1. Margaret Hayes
  2. Hannah Tonsmann
  3. Lauren Witty
  4. Eleanor Beers
3:40.79
 
13 Mighty Marlins Swim Club Mighty Marlins Swim Club
  1. Gabrielle Marlatt
  2. Emily Jacobson
  3. Abigail Magee
  4. Karlie Rimat
3:41.08
 
14 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Abigail Russell
  2. Catherine McRae
  3. Natalie Sun
  4. Stephanie Young
3:41.38
 
15 King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Allison Su
  2. Kaycee Simpson
  3. Isabella Hackney
  4. Ashlea Liljar
3:41.55
 
16 Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Rachel Jin
  2. Mia Chang
  3. Audrey Hixon
  4. Elizabeth Bailey
3:42.10
 
17 Bellingham Bay Swim team (B) Bellingham Bay Swim team
  1. Kyrie Fairbairn
  2. Teigen Detta
  3. Ellary Boyd
  4. Tiana Varang
3:42.68
 
18 Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Bindi Pedersen
  2. Amalie Ratliff
  3. Anamika Nanda
  4. Chloe Limargo
3:43.31
 
19 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Kellen Gibson
  2. Julia Williamson
  3. Caroline Bohm
  4. Sydney Hartford
3:43.59
 
20 Gold's Aquatics Club (A) Gold's Aquatics Club
  1. Malia Wisham
  2. Maja Evans
  3. Laina Emerick
  4. Victoria Truswell
3:44.14
 
21 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Shayla Markle
  2. Kate Leary
  3. Hannah Tittel
  4. Kate Shuhart
3:45.07
 
22 King Aquatic Club (E) King Aquatic Club
  1. Leila Okazaki
  2. Abby Mattern
  3. Amy Nguyen
  4. Breanna Ross
3:45.19
 
23 valley aquatics swim team (A) valley aquatics swim team
  1. Kacey Kiuchi
  2. Meghann McLaughlin
  3. Riley Anderson
3:45.98
 
24 Velocity Swimming (A) Velocity Swimming
  1. Jordan Hartley
  2. Rebecca Bay
  3. Hannah VanHeyningen
  4. Jessica Wierzbicki
3:46.30
 
25 Issaquah Swim Team (C) Issaquah Swim Team
  1. Danika Himes
  2. Lauren Sayles
  3. Annaliese Youngs
  4. Izzy Gonzalez
3:46.40
 
26 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Sydney Quick
  2. Grace Olsen
  3. Kate Hamilton
  4. Maya Alderman
3:47.97
 
27 Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Haley De Priest
  2. Taylor Clay
  3. Rachel Knittle
  4. Sarah Shiers
3:48.41
 
28 Bellingham Bay Swim team (C) Bellingham Bay Swim team
  1. Ana Zurcher
  2. Isabella Cratsenberg
  3. Grace Kim
  4. Molly Vagt
3:49.62
 
29 Metro Aquatics (A) Metro Aquatics
  1. Emma Huynh
  2. Sabrina Murray
  3. Willow Lopez-Silvers
  4. Chessie Briggs
3:50.34
 
30 Una Ppst Una Ppst
  1. Ava Harris
  2. Kira Crane
  3. Claudia Velie
  4. Isabel Hendryx
3:50.42
 
31 Thurston Olympian Swim Club (A) Thurston Olympian Swim Club
  1. Carissa Putt
  2. Emma Prybylski
  3. Olivia Young
  4. Brooke Kuebler
3:51.05
 
32 Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Hannah Robertson
  2. Ella Hill
  3. Ani Harriott
  4. Gabija Liffick
3:51.12
 
33 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Heidi Ly
  2. Izzy Phung
  3. Megan Black
  4. Lexi Nims
3:51.43
 
34 valley aquatics swim team (B) valley aquatics swim team
  1. Gabrielle Dunayski
  2. Elizabeth Gallagher
  3. Chloe Ekstrom
  4. Cameron Thurston
3:51.57
 
35 Bainbridge Island Swim Club (B) Bainbridge Island Swim Club
  1. Carina Laukaitis
  2. Hannah Lee
  3. Emma Solseng
  4. Erin Miller
3:51.81
 
36 Issaquah Swim Team (D) Issaquah Swim Team
  1. Kira Grebinsky
  2. Sophia Cancelosi
  3. Aimee Ellis
  4. Holly Smith
3:52.22
 
37 Velocity Swimming (B) Velocity Swimming
  1. Haily Payne
  2. Sierra Hartley
  3. Sophia Black
  4. Tessa Orozco
3:53.45
 
38 Wave Aquatics (B) Wave Aquatics
  1. Samantha Haong
  2. Erin Downs
  3. Giulianna Curran
  4. Emily Martin
3:53.80
 
39 valley aquatics swim team (C) valley aquatics swim team
  1. Lada DiMascolo
  2. Kailyn Fleeman
  3. Kailey Allen
  4. Marin Wilson
3:54.39
 
40 Gold's Aquatics Club (B) Gold's Aquatics Club
  1. Gerrilyn Vail
  2. Lauren Drews
  3. Paige Baldwin
  4. Elizaveta Panova
3:54.94
 
41 Thurston Olympian Swim Club (B) Thurston Olympian Swim Club
  1. Samantha Leo
  2. Megan Litchfield
  3. Ally Norman
  4. Emily Forbes
3:55.40
 
42 Olympic Aquatic Club Olympic Aquatic Club
  1. Haley Morkert
  2. Kira Ashmore
  3. Chloe Partsch
  4. Taylor Sims
3:55.60
 
43 Tacoma Swim Club (A) Tacoma Swim Club
  1. Elisabeth Hood
  2. Emma Keith
  3. Noelle Brown
  4. Kelly Tran
3:56.48
 
44 Metro Aquatics (B) Metro Aquatics
  1. Zoe de Rossi
  2. Megan VanDyke
  3. Emily Murray
  4. Juliana Serrano
4:12.00
 
Tacoma Swim Club (B) Tacoma Swim Club NS