Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Ethan Dang
  2. Dillon Virva
  3. Zachary Wagner
  4. Dale Williams
1:21.44
2 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Andrew Boden
  2. Nathan Shao
  3. Kyle Millis
  4. Henry Lucco
1:25.33
3 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Zackary O'Haver
  2. Tyler Lu
  3. Dillon De Priest
  4. Alex Elizarov
1:26.17
4 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Jacob Leahy
  2. Brandon Leu
  3. Brandon Yue
  4. William O'Daffer
1:27.18
5 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Michael Chwaluk
  2. Axel Johnson
  3. Micah Oh
  4. Mitch Hovis
1:27.26
6 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Vlad Elizarov
  2. Ian Olufson
  3. Joey Fitzsimmons
  4. Nick Elizarov
1:27.76
7 Central Area Aquatic Team (A) logoCentral Area Aquatic Team (A)
  1. Emmett Wayte
  2. Benjamin Gore
  3. Ande Stenfjord
  4. Jack Fenster
1:28.07
8 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. William Zhou
  2. Nikita Polyakov
  3. Nick kenny
  4. Dane Williams
1:28.08
9 King Aquatic Club (E) logoKing Aquatic Club (E)
  1. Chirag Das
  2. Aidan Wagner
  3. Cameron King
  4. Jett Gonzales
1:29.02
10 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Jeremiah Tien
  2. Carter Walles
  3. Maxwell Fang
  4. Jonathan Cook
1:29.09
11 Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team
  1. Maksim Dolbinin
  2. Tom Utas
  3. Andrey Khabibrakhmanov
  4. Andrew Chang
1:29.27
12 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Will Crewe
  2. Phillip Wang
  3. James Richardson
  4. Thomas Eggenberger
1:29.33
13 StingRay Swimming (A) logoStingRay Swimming (A)
  1. Matthew King
  2. Edward Engel
  3. Quinn Greninger
  4. Kyle Weis
1:29.51
14 Bellingham Bay Swim team logoBellingham Bay Swim team
  1. Rowan King
  2. Zach Shenkin
  3. David Leung
  4. Franz Allendorfer
1:30.00
15 Spokane Area Swimming/YMCA logoSpokane Area Swimming/YMCA
  1. Milan Saric
  2. Daniel Russert
  3. Isaac Parker
  4. Jake Goguen
1:30.10
16 Una Ppst logoUna Ppst
  1. Quincy Walker
  2. Aron Markow
  3. Ethan Fox
  4. Timothy Gallagher
1:30.96
17 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Nikolas Schwendeman
  2. Brendan Man
  3. Aaron Leaf
  4. Bryce Soriano
1:31.11
18 Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club
  1. Jake Davies
  2. James Buchanan
  3. Caesar Tuguinay
  4. Nolan Cleary
1:31.22
19 Pro Swimming logoPro Swimming
  1. Ethan Wong
  2. Jackson Dudley
  3. Isaac Wong
  4. Grant Chen
1:31.62
20 Issaquah Swim Team (C) logoIssaquah Swim Team (C)
  1. Christopher Leu
  2. Joseph Spaniac
  3. Jeremy Kim
  4. Andres Gonzalez
1:31.99
21 Wave Aquatics logoWave Aquatics
  1. Stevie Fitch
  2. Alex Omusoru
  3. Aidan Laird
  4. Andrew Jumanca
1:32.47
22 Puget Sound Aquatics logoPuget Sound Aquatics
  1. Seth Koivisto
  2. Joseph Claypoole
  3. Michael Starr
  4. Preston Bocchi
1:32.48
23 Central Area Aquatic Team (B) logoCentral Area Aquatic Team (B)
  1. Oliver Hoff
  2. Tarek Farouk
  3. Vincent Dang
  4. Taylor Conrad
1:33.22
24 Storm Aquatics (Washington) logoStorm Aquatics (Washington)
  1. Miles Slater
  2. Joseph Sisneros
  3. Jonah Schedin
  4. Quade McKenzie
1:33.68
25 South Snohomish Co. Dolphins logoSouth Snohomish Co. Dolphins
  1. Walter Limm
  2. Vlad Gilszmer
  3. Erik Anderson
  4. Jonathan Ke
1:33.97
26 Gold's Aquatics Club (B) logoGold's Aquatics Club (B)
  1. Brandon Stride
  2. Corey Stride
  3. Cameron Birrell
  4. William Walters
1:35.63
27 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Justin Limberg
  2. Tony Mikhail
  3. Ryan Price
  4. Maceo Hoyla
1:35.69
28 Olympic Cascade Aquatics logoOlympic Cascade Aquatics
  1. Joshua Denenholz
  2. Miles Wheeler
  3. Nolan Van Nortwick
  4. Vincent Kwan
1:36.13
29 Central Area Aquatic Team (C) logoCentral Area Aquatic Team (C)
  1. Will Driver
  2. Ian Scott
  3. Alexander Oishi
  4. Jasper Saxton
1:36.25
30 Gold's Aquatics Club (A) logoGold's Aquatics Club (A)
  1. Riley Verdier
  2. Kyle Roberson
  3. Radu Magdas
  4. Andrew Meneses
1:37.03
31 Thurston Olympian Swim Club logoThurston Olympian Swim Club
  1. Justin Ridgeway
  2. Jacob Smith
  3. Micah Young
  4. Matthew Adams
1:37.06
Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Ivan Graham
  2. Rehaan Bhimani
  3. Louis Gasson
  4. Colin Huynh
NS
StingRay Swimming (B) logoStingRay Swimming (B)
  1. Sean Nguyenle
  2. Colin Brenchley
  3. Ethan Ahrendt
NS