Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Miguel Jacome
  2. Zackary O'Haver
  3. Micah Oh
  4. Vlad Elizarov
6:51.06
2 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Joey Fitzsimmons
  2. Michael Chwaluk
  3. Dillon De Priest
  4. Dale Williams
6:53.81
3 Central Area Aquatic Team (A) logoCentral Area Aquatic Team (A)
  1. Ande Stenfjord
  2. Emmett Wayte
  3. Benjamin Gore
  4. Oliver Hoff
6:56.78
4 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Andrew Boden
  2. Thomas Eggenberger
  3. Kyle Millis
  4. Nathan Shao
7:01.13
5 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Jacob Leahy
  2. William O'Daffer
  3. Brandon Yue
  4. Brandon Leu
7:02.30
6 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Ian Olufson
  2. Nick Elizarov
  3. Alex Elizarov
  4. Nick Isenhower
7:03.78
7 West Coast Aquatics (WA) logoWest Coast Aquatics (WA)
  1. Carter Walles
  2. Maxwell Fang
  3. Jeremiah Tien
  4. Jonathan Cook
7:04.56
8 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Ethan Dang
  2. Gabe Nickels
  3. Tyler Lu
  4. Nathan Hayes
7:10.28
9 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. Killian Riley
  2. Andrew Lee
  3. Joey Vacura
  4. Will Crewe
7:11.88
10 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Ivan Graham
  2. Joseph Spaniac
  3. Christopher Leu
  4. Rehaan Bhimani
7:17.59
11 Una Ppst logoUna Ppst
  1. Nathan Ramey
  2. Quincy Walker
  3. Timothy Gallagher
  4. Ethan Fox
7:17.99
12 Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team
  1. Maksim Dolbinin
  2. Tom Utas
  3. Andrew Chang
  4. Andrey Khabibrakhmanov
7:20.30
13 Wave Aquatics logoWave Aquatics
  1. Alex Omusoru
  2. Peter Fitch
  3. Aidan Laird
  4. Stevie Fitch
7:20.31
14 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Trenton Allison
  2. Keane Suen
  3. Grant Chen
  4. Jackson Dudley
7:24.57
15 Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club
  1. James Buchanan
  2. Caesar Tuguinay
  3. Nolan Cleary
  4. Jake Davies
7:25.94
16 Issaquah Swim Team (C) logoIssaquah Swim Team (C)
  1. Colin Huynh
  2. Jeremy Kim
  3. Warren Briggs
  4. Louis Gasson
7:26.65
17 Central Area Aquatic Team (B) logoCentral Area Aquatic Team (B)
  1. Will Driver
  2. Tarek Farouk
  3. Vincent Dang
  4. Taylor Conrad
7:27.26
18 Bellingham Bay Swim team logoBellingham Bay Swim team
  1. Rowan King
  2. Samuel Hunter
  3. David Leung
  4. Zach Shenkin
7:30.13
19 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Brendan Man
  2. Chris Harkness
  3. Evan Chard
  4. Aidan Bouchard
7:32.73
20 Gold's Aquatics Club (A) logoGold's Aquatics Club (A)
  1. Radu Magdas
  2. Riley Verdier
  3. Andrew Meneses
  4. Brandon Stride
7:38.93
21 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Joshua Denenholz
  2. Miles Wheeler
  3. Nolan Van Nortwick
  4. Adam Hansen
7:44.72
22 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. John Xie
  2. James Zheng
  3. Ethan Wong
  4. Hayes Raubacher
7:44.90
23 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Tyler Alderman
  2. Alexander Baker
  3. Max Baker
  4. Ethan Schwartz
7:45.04
24 Issaquah Swim Team (D) logoIssaquah Swim Team (D)
  1. Andres Gonzalez
  2. Blake Ueda
  3. Connor Lotzkar
  4. Braytan Gable
7:45.56
25 Gold's Aquatics Club (B) logoGold's Aquatics Club (B)
  1. Corey Stride
  2. William Walters
  3. Kyle Roberson
  4. Cameron Birrell
7:47.97
26 Pacific Dragons Swim Team logoPacific Dragons Swim Team
  1. Matthew Xie
  2. Alexander Tanimoto
  3. Ryan Zhao
  4. Raymond Wang
7:56.65
Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C) NS