Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Zackary O'Haver
  2. Miguel Jacome
  3. Dillon De Priest
  4. Dale Williams
3:07.00
2 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Ethan Dang
  2. Mitch Hovis
  3. Alex Elizarov
  4. Micah Oh
3:09.29
3 Central Area Aquatic Team (A) logoCentral Area Aquatic Team (A)
  1. Emmett Wayte
  2. Benjamin Gore
  3. Oliver Hoff
  4. Ande Stenfjord
3:10.92
4 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Andrew Boden
  2. Kyle Millis
  3. Will Crewe
  4. Nathan Shao
3:11.92
5 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Michael Chwaluk
  2. Joey Fitzsimmons
  3. Tyler Lu
  4. Cameron King
3:12.03
6 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Nick Elizarov
  2. Vlad Elizarov
  3. Nick Isenhower
  4. Daniel Roy
3:12.75
7 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. William O'Daffer
  2. Brandon Yue
  3. Brandon Leu
  4. Jacob Leahy
3:12.96
8 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Justin Limberg
  2. Carter Walles
  3. Maxwell Fang
  4. Jonathan Cook
3:13.99
9 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. William Zhou
  2. Nikita Polyakov
  3. Thomas Eggenberger
  4. James Richardson
3:14.77
10 Bainbridge Island Swim Club (A) logoBainbridge Island Swim Club (A)
  1. Makai Ingalls
  2. Parker Bushey
  3. Garrett Waite
  4. Jude Wenker
3:15.35
11 Bellingham Bay Swim team logoBellingham Bay Swim team
  1. Samuel Hunter
  2. Rowan King
  3. Zach Shenkin
  4. David Leung
3:17.98
12 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Dane Williams
  2. Killian Riley
  3. Nate Robinson
  4. Mitchell Eggenberger
3:17.99
13 Una Ppst (A) logoUna Ppst (A)
  1. Aron Markow
  2. Quincy Walker
  3. Timothy Gallagher
  4. Ethan Fox
3:18.84
14 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Ethan Wong
  2. Jackson Dudley
  3. Keane Suen
  4. Grant Chen
3:19.35
15 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Ivan Graham
  2. Louis Gasson
  3. Rehaan Bhimani
  4. Joseph Spaniac
3:19.76
16 Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team
  1. Tom Utas
  2. Andrey Khabibrakhmanov
  3. Andrew Chang
  4. Maksim Dolbinin
3:19.93
17 Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club
  1. Nolan Cleary
  2. Caesar Tuguinay
  3. James Buchanan
  4. Jake Davies
3:20.32
18 King Aquatic Club (E) logoKing Aquatic Club (E)
  1. Ian Olufson
  2. Jake Rinehart
  3. Gabe Nickels
  4. Chase Henning
3:20.78
19 Bainbridge Island Swim Club (B) logoBainbridge Island Swim Club (B)
  1. John Velisaris
  2. Andrew Witty
  3. James Sanchez
  4. Kevin Houseman
3:21.24
20 Central Area Aquatic Team (B) logoCentral Area Aquatic Team (B)
  1. Tarek Farouk
  2. Jack Fenster
  3. Vincent Dang
  4. Will Driver
3:22.59
21 Thurston Olympian Swim Club logoThurston Olympian Swim Club
  1. Micah Young
  2. Matthew Adams
  3. Justin Ridgeway
  4. Jeffrey Harn
3:22.61
22 Cascade Swim Club logoCascade Swim Club
  1. Aric Prieve
  2. Quinton McCloskey
  3. Cole Nouwens
  4. Ryan Gamble
3:22.84
23 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Max Baker
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Ethan Schwartz
  4. Miles Wheeler
3:23.27
24 Wave Aquatics logoWave Aquatics
  1. Peter Fitch
  2. Aidan Laird
  3. Alex Omusoru
  4. Stevie Fitch
3:23.63
25 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Tony Mikhail
  2. Ryan Rutherford
  3. Ryan Price
  4. Jeremiah Tien
3:23.82
26 valley aquatics swim team (A) logovalley aquatics swim team (A)
  1. Chris Harkness
  2. Brendan Man
  3. Nikolas Schwendeman
  4. Bryce Soriano
3:25.12
27 Issaquah Swim Team (C) logoIssaquah Swim Team (C)
  1. Jeremy Kim
  2. Warren Briggs
  3. Colin Huynh
  4. Christopher Leu
3:25.20
28 Puget Sound Aquatics logoPuget Sound Aquatics
  1. Seth Koivisto
  2. Vaughn Christensen
  3. Michael Starr
  4. Preston Bocchi
3:26.24
29 Storm Aquatics (Washington) logoStorm Aquatics (Washington)
  1. Miles Slater
  2. Joseph Sisneros
  3. Jonah Schedin
  4. Quade McKenzie
3:27.78
30 Issaquah Swim Team (D) logoIssaquah Swim Team (D)
  1. Andres Gonzalez
  2. Connor Lotzkar
  3. Braytan Gable
  4. Blake Ueda
3:27.88
31 Velocity Swimming logoVelocity Swimming
  1. Charlie Cutter
  2. Christian Cutter
  3. Tage Madson
  4. Connor Elwyn
3:28.05
32 Gold's Aquatics Club (A) logoGold's Aquatics Club (A)
  1. Brandon Stride
  2. Radu Magdas
  3. Riley Verdier
  4. Andrew Meneses
3:28.92
33 Una Ppst (B) logoUna Ppst (B)
  1. Nathan Ramey
  2. Brandon Anderson
  3. Alexander Stefanski
  4. Nathan Rubie
3:29.24
34 Gold's Aquatics Club (B) logoGold's Aquatics Club (B)
  1. Kyle Roberson
  2. William Walters
  3. Adam Bradshaw
  4. Corey Stride
3:29.61
35 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. Jeffrey Numrych
  2. John Xie
  3. James Zheng
  4. Isaac Wong
3:29.82
36 Central Area Aquatic Team (C) logoCentral Area Aquatic Team (C)
  1. Ian Scott
  2. Taylor Conrad
  3. Alexander Oishi
  4. Andrew Woodworth
3:32.86
37 valley aquatics swim team (B) logovalley aquatics swim team (B)
  1. Evan Chard
  2. Aaron Leaf
  3. Isaac Sato
  4. Aidan Bouchard
3:33.63
38 Pacific Dragons Swim Team logoPacific Dragons Swim Team
  1. Raymond Wang
  2. Alexander Tanimoto
  3. Aaron Xie
  4. Darren Young
3:34.20
39 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Joshua Denenholz
  2. Alexander Baker
  3. Adam Hansen
  4. Vincent Kwan
3:36.26
40 Metro Aquatics logoMetro Aquatics
  1. Cuauhtemoc Garcia
  2. Nathan Herde
  3. Christian Sivertsen
  4. Phillip Muranaka
3:42.88