Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

800 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Yulia Groysman
  2. Samantha Edwards
  3. Emily Ward
  4. Taylor Kabacy
7:33.16
 
2 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Christina Domanowski
  2. Nathalie Valdman
  3. Maeve Murdoch
  4. Aneta Wyzga
7:35.38
 
3 Bellingham Bay Swim team (A) Bellingham Bay Swim team
  1. Yanran Le
  2. Sydney Wong
  3. Emma Frey
  4. Emma Carlton
7:36.03
 
4 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Gracie Felner
  2. Belle Battistoni
  3. Erin Kim
  4. Courtney Hughes
7:40.53
 
5 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Christina Bradley
  2. Isabelle Huynh
  3. Catherine McRae
  4. Sarah Dimeco
7:41.50
 
6 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Joanna Wu
  2. Madison Pressler
  3. Willa Gibbs
  4. Mandolin Nguyen
7:46.58
 
7 West Coast Aquatics (WA) West Coast Aquatics (WA)
  1. Nicole Limberg
  2. Caroline Kowalchuk
  3. Elli Straume
  4. Kelly Morgan
7:51.99
 
8 Pro Swimming Pro Swimming
  1. Danielle Doennebrink
  2. Michelle Yang
  3. Katelyn Harper
  4. Janelle Rudolph
7:54.92
 
9 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Mia Chang
  2. Amelia Girotto
  3. Sophia Coco
  4. Rachel Jin
7:56.83
 
10 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Abigail Russell
  2. Annaliese Youngs
  3. Natalie Sun
  4. Sam Baron
8:01.90
 
11 valley aquatics swim team (A) valley aquatics swim team
  1. Kacey Kiuchi
  2. Meghann McLaughlin
  3. Riley Anderson
  4. Mikaela Miele
8:01.99
 
12 King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Isabella Hackney
  2. Eva Kim
  3. Hannah Weissman
  4. Leila Okazaki
8:02.39
 
13 Mighty Marlins Swim Club (A) Mighty Marlins Swim Club
  1. Gabrielle Marlatt
  2. Abigail Magee
  3. Maggie Delaney
  4. Karlie Rimat
8:06.78
 
14 Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Bindi Pedersen
  2. Amalie Ratliff
  3. Giulianna Curran
  4. Chloe Limargo
8:08.50
 
15 Bellingham Bay Swim team (B) Bellingham Bay Swim team
  1. Kyrie Fairbairn
  2. Teigen Detta
  3. Molly Vagt
  4. Tiana Varang
8:08.81
 
16 Gold's Aquatics Club (A) Gold's Aquatics Club
  1. Laina Emerick
  2. Malia Wisham
  3. Maja Evans
  4. Victoria Truswell
8:09.13
 
17 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Ani Harriott
  2. Shayla Markle
  3. Kate Leary
  4. Hannah Tittel
8:15.00
 
18 King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Mary Vertetis
  2. Hannah Leahy
  3. Nadia Gontova
  4. Jessica Defiesta
8:19.57
 
19 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Caroline Bohm
  2. Kellen Gibson
  3. Sydney Quick
  4. Maya Alderman
8:20.27
 
20 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Emma Huynh
  2. Sabrina Murray
  3. Megan VanDyke
  4. Willow Lopez-Silvers
8:24.48
 
21 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Kate Hamilton
  2. Julia Williamson
  3. Grace Olsen
  4. Jillian Weber
8:24.66
 
22 valley aquatics swim team (C) valley aquatics swim team
  1. MichaelAnn Wilson
  2. Lada DiMascolo
  3. Kailey Allen
  4. Chloe Ekstrom
8:24.79
 
23 Issaquah Swim Team (C) Issaquah Swim Team
  1. Lauren Sayles
  2. Stephanie Young
  3. Aimee Ellis
  4. Izzy Gonzalez
8:25.02
 
24 Una Ppst Una Ppst
  1. Brianna Hoffman
  2. Claudia Velie
  3. Kira Crane
  4. Isabel Hendryx
8:26.90
 
25 Thurston Olympian Swim Club Thurston Olympian Swim Club
  1. Samantha Leo
  2. Emma Prybylski
  3. Brooke Kuebler
  4. Ally Norman
8:33.66
 
26 Bellingham Bay Swim team (C) Bellingham Bay Swim team
  1. Isabella Cratsenberg
  2. Ellary Boyd
  3. Emma Balogh
  4. Sophia Booth
8:33.88
 
27 Issaquah Swim Team (D) Issaquah Swim Team
  1. Rachel King
  2. Annah Zhang
  3. Holly Smith
  4. Sophia Cancelosi
8:34.10
 
28 Wave Aquatics (B) Wave Aquatics
  1. Anamika Nanda
  2. Erin Downs
  3. Carly Curran
  4. Emily Martin
8:40.56
 
29 Gold's Aquatics Club (B) Gold's Aquatics Club
  1. Paige Baldwin
  2. Darby Mott
  3. Gerrilyn Vail
  4. Elizaveta Panova
8:40.70
 
30 Mighty Marlins Swim Club (B) Mighty Marlins Swim Club
  1. Emily Jacobson
  2. Jetlynn Hau
  3. Maggie Higgins
  4. Sara Stokes
8:50.68
 
valley aquatics swim team (B) valley aquatics swim team
  1. Cameron Thurston
  2. Elizabeth Gallagher
  3. Olivia Castro
  4. Kailyn Fleeman
DQ