Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bellingham Bay Swim team (A) Bellingham Bay Swim team
  1. Emma Frey
  2. Yanran Le
  3. Emma Carlton
  4. Sydney Wong
1:43.90
 
2 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Yulia Groysman
  2. Evelyn Johnson
  3. Isabel Chien
  4. Eva Kim
1:45.25
 
3 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Joanna Wu
  2. Mandolin Nguyen
  3. Kate Shuhart
  4. Madison Pressler
1:45.38
 
4 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Jamie Zimmerman
  2. Belle Battistoni
  3. Erin Kim
  4. Gracie Felner
1:46.33
 
5 King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Courtney Hughes
  2. Emily Ward
  3. Kaycee Simpson
  4. Samantha Edwards
1:48.31
 
6 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Rachel Nguyen
  2. Delora Li
  3. Christina Domanowski
  4. Erin Harvey
1:48.51
 
7 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Christina Bradley
  2. Danika Himes
  3. Sam Baron
  4. Sarah Dimeco
1:48.71
 
8 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Heidi Ly
  2. Nicole Limberg
  3. Kelly Morgan
  4. Elli Straume
1:48.87
 
9 Bainbridge Island Swim Club Bainbridge Island Swim Club
  1. Margaret Hayes
  2. Hannah Tonsmann
  3. Erin Miller
  4. Eleanor Beers
1:48.99
 
10 King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Taylor Kabacy
  2. Allison Su
  3. Leila Okazaki
  4. Melissa Funes
1:49.67
 
11 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Isabelle Huynh
  2. Abigail Russell
  3. Lauren Sayles
  4. Catherine McRae
1:50.40
 
12 Pro Swimming (A) Pro Swimming
  1. Danielle Doennebrink
  2. Wing Yun Au
  3. Janelle Rudolph
  4. Michelle Yang
1:51.20
 
13 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Katie Cross
  2. Allyson Yao
  3. Maeve Murdoch
  4. Nathalie Valdman
1:51.26
 
14 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Kate Leary
  2. Willa Gibbs
  3. Shayla Markle
  4. Hannah Tittel
1:51.33
 
15 King Aquatic Club (E) King Aquatic Club
  1. Ashley Wong
  2. Sanjna Battepati
  3. Madison Alton
  4. Isabella Hackney
1:51.71
 
16 Mighty Marlins Swim Club (A) Mighty Marlins Swim Club
  1. Karlie Rimat
  2. Jetlynn Hau
  3. Gabrielle Marlatt
  4. Emily Jacobson
1:52.32
 
17 Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Amalie Ratliff
  2. Chloe Limargo
  3. Bindi Pedersen
  4. Anamika Nanda
1:52.81
 
18 Bellingham Bay Swim team (B) Bellingham Bay Swim team
  1. Tiana Varang
  2. Grace Kim
  3. Teigen Detta
  4. Ellary Boyd
1:53.68
 
19 Issaquah Swim Team (C) Issaquah Swim Team
  1. Aimee Ellis
  2. Alyssa Helgesen
  3. Kira Grebinsky
  4. Stephanie Young
1:54.11
 
20 Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Madelyn Rainey
  2. Rachel Jin
  3. Keren Makhervaks
  4. Mia Chang
1:54.13
 
21 valley aquatics swim team (A) valley aquatics swim team
  1. Kacey Kiuchi
  2. Lillian Tucker
  3. Kailey Allen
  4. Mikaela Miele
1:54.17
 
22 Gold's Aquatics Club Gold's Aquatics Club
  1. Laina Emerick
  2. Victoria Truswell
  3. Maja Evans
  4. Elizaveta Panova
1:54.52
 
23 Una Ppst Una Ppst
  1. Isabel Hendryx
  2. Claudia Velie
  3. Kira Crane
  4. Brianna Hoffman
1:54.93
 
24 Thurston Olympian Swim Club (A) Thurston Olympian Swim Club
  1. Brooke Kuebler
  2. Maya Lawson-Rivera
  3. Ally Norman
  4. Rachel Forbes
1:55.02
 
25 Velocity Swimming (A) Velocity Swimming
  1. Hannah VanHeyningen
  2. Haily Payne
  3. Jordan Hartley
  4. Jessica Wierzbicki
1:55.62
 
26 valley aquatics swim team (B) valley aquatics swim team
  1. MichaelAnn Wilson
  2. Ashley Ray
  3. Cameron Thurston
  4. Meghann McLaughlin
1:56.00
 
27 Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Rachel Beal
  2. Hannah Robertson
  3. Regan Rowe
  4. Ani Harriott
1:57.71
 
28 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Izzy Phung
  2. Stina Seaberg
  3. Caroline Kowalchuk
  4. Lexi Nims
1:58.09
 
29 Olympic Aquatic Club Olympic Aquatic Club
  1. Taylor Sims
  2. Kira Ashmore
  3. Chloe Partsch
  4. Haley Morkert
1:58.22
 
30 Olympic Cascade Aquatics (A) Olympic Cascade Aquatics
  1. Maya Alderman
  2. Grace Olsen
  3. Sydney Quick
  4. Sydney Hartford
1:58.24
 
31 Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Parsin Lwai
  2. Rachel Knittle
  3. Taylor Clay
  4. Sarah Shiers
1:58.29
 
32 Thurston Olympian Swim Club (B) Thurston Olympian Swim Club
  1. Carissa Putt
  2. Olivia Young
  3. Megan Litchfield
  4. Emma Prybylski
1:58.37
 
33 Mighty Marlins Swim Club (B) Mighty Marlins Swim Club
  1. Sara Stokes
  2. Maggie Higgins
  3. Abigail Magee
  4. Maggie Delaney
1:59.41
 
34 Wave Aquatics (B) Wave Aquatics
  1. Carly Curran
  2. Samantha Haong
  3. Emily Martin
  4. Erin Downs
1:59.48
 
35 Pro Swimming (B) Pro Swimming
  1. Robin Ying
  2. Violette Tran
  3. Katelyn Harper
  4. Claire Yang
1:59.78
 
36 Bellingham Bay Swim team (C) Bellingham Bay Swim team
  1. Joyce Kim
  2. Isabella Cratsenberg
  3. Kyrie Fairbairn
  4. Molly Vagt
2:00.06
 
37 Olympic Cascade Aquatics (B) Olympic Cascade Aquatics
  1. Julia Williamson
  2. Kate Hamilton
  3. Jillian Weber
  4. Caroline Bohm
2:00.11
 
38 Tacoma Swim Club (A) Tacoma Swim Club
  1. Olivia Powell
  2. Athena Petterson
  3. Lilly Tran
  4. Kelly Tran
2:00.61
 
39 Tacoma Swim Club (B) Tacoma Swim Club
  1. Elisabeth Hood
  2. Emma Keith
  3. Noelle Brown
  4. Kailynn Dillon
2:05.16
 
Velocity Swimming (B) Velocity Swimming
  1. Rae Ann Dressel
  2. Sierra Hartley
NS