Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Cameron King
  2. Daniel Roy
  3. Michael Chwaluk
  4. Zackary O'Haver
3:21.90
1 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Nick Elizarov
  2. Mitch Hovis
  3. Dillon Virva
  4. Zachary Wagner
3:21.90
3 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Kyle Millis
  2. Andrew Lee
  3. Henry Lucco
  4. Andrew Boden
3:25.85
4 King Aquatic Club (D) logoKing Aquatic Club (D)
  1. Nathan Hayes
  2. Ethan Dang
  3. Gabe Nickels
  4. Tyler Lu
3:28.14
5 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Jacob Leahy
  2. Brandon Yue
  3. Ivan Graham
  4. Brandon Leu
3:28.53
6 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Kevin kyi
  2. Aidan Wagner
  3. Micah Oh
  4. Dillon De Priest
3:30.65
7 West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Carter Walles
  2. Jonathan Cook
  3. Jeremiah Tien
  4. Maxwell Fang
3:30.67
8 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. Mitchell Eggenberger
  2. Nikita Polyakov
  3. William Zhou
  4. Nathan Shao
3:31.89
9 Central Area Aquatic Team (A) logoCentral Area Aquatic Team (A)
  1. Emmett Wayte
  2. Christopher Conroy
  3. Ande Stenfjord
  4. Benjamin Gore
3:32.55
10 King Aquatic Club (E) logoKing Aquatic Club (E)
  1. Jett Gonzales
  2. Chris Kim
  3. Vlad Elizarov
  4. Alex Elizarov
3:33.54
11 Una Ppst logoUna Ppst
  1. Timothy Gallagher
  2. Aron Markow
  3. Nathan Rubie
  4. Ethan Fox
3:34.40
12 Bellingham Bay Swim team logoBellingham Bay Swim team
  1. Zach Shenkin
  2. Rowan King
  3. David Leung
  4. Samuel Hunter
3:36.11
13 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. William O'Daffer
  2. Jeremy Kim
  3. Louis Gasson
  4. Rehaan Bhimani
3:38.77
14 Chinook Aquatic Club logoChinook Aquatic Club
  1. James Buchanan
  2. Jake Davies
  3. Nolan Cleary
  4. Caesar Tuguinay
3:38.78
15 StingRay Swimming (A) logoStingRay Swimming (A)
  1. Kyle Weis
  2. Quinn Greninger
  3. Matthew King
  4. Edward Engel
3:39.36
16 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Evan Chard
  2. Bryce Soriano
  3. Brendan Man
  4. Chris Harkness
3:39.83
17 Columbia River Swim Team logoColumbia River Swim Team
  1. Andrey Khabibrakhmanov
  2. Tom Utas
  3. Andrew Chang
  4. Maksim Dolbinin
3:40.02
18 Spokane Area Swimming/YMCA logoSpokane Area Swimming/YMCA
  1. Jake Goguen
  2. Daniel Russert
  3. Milan Saric
  4. Isaac Parker
3:42.89
19 Wave Aquatics logoWave Aquatics
  1. Alex Omusoru
  2. Aidan Laird
  3. Stevie Fitch
  4. Peter Fitch
3:44.47
20 Central Area Aquatic Team (B) logoCentral Area Aquatic Team (B)
  1. Oliver Hoff
  2. Taylor Conrad
  3. Vincent Dang
  4. Jack Fenster
3:44.92
21 Pro Swimming logoPro Swimming
  1. Trenton Allison
  2. Ethan Wong
  3. Jackson Dudley
  4. Grant Chen
3:45.38
22 Gold's Aquatics Club (A) logoGold's Aquatics Club (A)
  1. Riley Verdier
  2. Brandon Stride
  3. Cameron Birrell
  4. Andrew Meneses
3:45.65
23 Puget Sound Aquatics logoPuget Sound Aquatics
  1. Preston Bocchi
  2. Michael Starr
  3. Vaughn Christensen
  4. Seth Koivisto
3:46.54
24 Issaquah Swim Team (C) logoIssaquah Swim Team (C)
  1. Christopher Leu
  2. Andrew Nguyen
  3. Blake Ueda
  4. Joseph Spaniac
3:48.25
25 Olympic Cascade Aquatics logoOlympic Cascade Aquatics
  1. Vincent Kwan
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Miles Wheeler
  4. Ethan Schwartz
3:48.41
26 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Maceo Hoyla
  2. Tony Mikhail
  3. Ryan Price
  4. Ryan Rutherford
3:50.54
27 Gold's Aquatics Club (B) logoGold's Aquatics Club (B)
  1. William Walters
  2. Adam Bradshaw
  3. Radu Magdas
  4. Kyle Roberson
3:52.71
28 Central Area Aquatic Team (C) logoCentral Area Aquatic Team (C)
  1. Ian Scott
  2. Andrew Hong
  3. Will Driver
  4. Jasper Saxton
3:55.92
29 Issaquah Swim Team (D) logoIssaquah Swim Team (D)
  1. Connor Lotzkar
  2. Nate Harris
  3. Andres Gonzalez
  4. Warren Briggs
3:57.94
30 Thurston Olympian Swim Club logoThurston Olympian Swim Club
  1. Matthew Adams
  2. Justin Ridgeway
  3. Ethan Mckune
  4. Micah Young
3:59.65
Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Thomas Eggenberger
  2. Heng Zhang
  3. James Richardson
  4. Nick kenny
DQ
StingRay Swimming (B) logoStingRay Swimming (B)
  1. Sean Nguyenle
  2. Colin Brenchley
  3. Benjamin Howard
NS