Site logo

PN Washington Senior State SC Championships

  • Completed
  • Dec. 15–18, 2016
  • SCY
  • Federal Way, WA

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bellingham Bay Swim team (A) Bellingham Bay Swim team
  1. Sydney Wong
  2. Emma Carlton
  3. Emma Frey
  4. Yanran Le
1:34.14
 
2 King Aquatic Club (A) King Aquatic Club
  1. Eva Kim
  2. Belle Battistoni
  3. Emily Ward
  4. Yulia Groysman
1:35.75
 
3 Central Area Aquatic Team (A) Central Area Aquatic Team
  1. Joanna Wu
  2. Kate Shuhart
  3. Mandolin Nguyen
  4. Madison Pressler
1:36.36
 
4 King Aquatic Club (B) King Aquatic Club
  1. Gracie Felner
  2. Ashlea Liljar
  3. Allison Su
  4. Melissa Funes
1:37.16
 
5 King Aquatic Club (C) King Aquatic Club
  1. Kaycee Simpson
  2. Erin Kim
  3. Isabel Chien
  4. Taylor Kabacy
1:37.17
 
6 Issaquah Swim Team (A) Issaquah Swim Team
  1. Sarah Dimeco
  2. Isabelle Huynh
  3. Sam Baron
  4. Christina Bradley
1:37.48
 
7 West Coast Aquatics (WA) (A) West Coast Aquatics (WA)
  1. Elli Straume
  2. Nicole Limberg
  3. Kelly Morgan
  4. Caroline Kowalchuk
1:38.14
 
8 Wave Aquatics (A) Wave Aquatics
  1. Bindi Pedersen
  2. Chloe Limargo
  3. Anamika Nanda
  4. Gabby Dang
1:38.55
 
9 Bellevue Club Swim Team (A) Bellevue Club Swim Team
  1. Rachel Nguyen
  2. Katie Cross
  3. Maeve Murdoch
  4. Erin Harvey
1:38.62
 
10 King Aquatic Club (D) King Aquatic Club
  1. Isabella Hackney
  2. Samantha Edwards
  3. Jamie Zimmerman
  4. Abby Mattern
1:38.73
 
11 Bellevue Club Swim Team (B) Bellevue Club Swim Team
  1. Christina Domanowski
  2. Nathalie Valdman
  3. Delora Li
  4. Aneta Wyzga
1:39.54
 
12 Pro Swimming Pro Swimming
  1. Danielle Doennebrink
  2. Michelle Yang
  3. Wing Yun Au
  4. Janelle Rudolph
1:40.68
 
13 Central Area Aquatic Team (B) Central Area Aquatic Team
  1. Willa Gibbs
  2. Kate Leary
  3. Shayla Markle
  4. Hannah Robertson
1:41.00
 
14 Mighty Marlins Swim Club Mighty Marlins Swim Club
  1. Emily Jacobson
  2. Abigail Magee
  3. Karlie Rimat
  4. Gabrielle Marlatt
1:41.51
 
15 King Aquatic Club (E) King Aquatic Club
  1. Courtney Hughes
  2. Amy Nguyen
  3. Breanna Ross
  4. Melanie Bantle
1:41.60
 
16 Issaquah Swim Team (B) Issaquah Swim Team
  1. Catherine McRae
  2. Abigail Russell
  3. Natalie Sun
  4. Danika Himes
1:41.63
 
17 Bainbridge Island Swim Club Bainbridge Island Swim Club
  1. Erin Miller
  2. Margaret Hayes
  3. Carina Laukaitis
  4. Lauren Witty
1:41.84
 
18 Bellingham Bay Swim team (B) Bellingham Bay Swim team
  1. Tiana Varang
  2. Ellary Boyd
  3. Kyrie Fairbairn
  4. Teigen Detta
1:41.93
 
19 Velocity Swimming Velocity Swimming
  1. Isabelle Dressel
  2. Jordan Hartley
  3. Hannah VanHeyningen
  4. Jessica Wierzbicki
1:42.06
 
20 valley aquatics swim team (A) valley aquatics swim team
  1. Mikaela Miele
  2. Meghann McLaughlin
  3. MichaelAnn Wilson
  4. Kacey Kiuchi
1:42.63
 
21 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Caroline Bohm
  2. Kellen Gibson
  3. Grace Olsen
  4. Sydney Hartford
1:42.67
 
22 Thurston Olympian Swim Club (A) Thurston Olympian Swim Club
  1. Rachel Forbes
  2. Ally Norman
  3. Brooke Kuebler
  4. Olivia Young
1:43.16
 
23 Gold's Aquatics Club (A) Gold's Aquatics Club
  1. Maja Evans
  2. Lauren Drews
  3. Elizaveta Panova
  4. Victoria Truswell
1:43.49
 
24 Chinook Aquatic Club Chinook Aquatic Club
  1. Haley De Priest
  2. Rachel Knittle
  3. Taylor Clay
  4. Sarah Shiers
1:44.04
 
25 Issaquah Swim Team (C) Issaquah Swim Team
  1. Izzy Gonzalez
  2. Lauren Sayles
  3. Holly Smith
  4. Stephanie Young
1:44.15
 
26 Central Area Aquatic Team (C) Central Area Aquatic Team
  1. Hannah Tittel
  2. Ani Harriott
  3. Regan Rowe
  4. Ella Hill
1:44.28
 
27 Bellevue Club Swim Team (C) Bellevue Club Swim Team
  1. Ellie Williams
  2. Elizabeth Bailey
  3. Sophia Coco
  4. Madelyn Rainey
1:44.95
 
28 Bellingham Bay Swim team (C) Bellingham Bay Swim team
  1. Molly Vagt
  2. Isabella Cratsenberg
  3. Grace Kim
  4. Sophia Booth
1:45.09
 
29 Metro Aquatics Metro Aquatics
  1. Willow Lopez-Silvers
  2. Emma Huynh
  3. Sabrina Murray
  4. Zoe de Rossi
1:45.29
 
30 Tacoma Swim Club (A) Tacoma Swim Club
  1. Elisabeth Hood
  2. Athena Petterson
  3. Lissa Racette
  4. Kelly Tran
1:45.68
 
31 valley aquatics swim team (B) valley aquatics swim team
  1. Gabrielle Dunayski
  2. Elizabeth Gallagher
  3. Lillian Tucker
  4. Riley Anderson
1:45.72
 
32 West Coast Aquatics (WA) (B) West Coast Aquatics (WA)
  1. Heidi Ly
  2. Stina Seaberg
  3. Lexi Nims
  4. Megan Black
1:45.74
 
33 Thurston Olympian Swim Club (B) Thurston Olympian Swim Club
  1. Megan Litchfield
  2. Maya Lawson-Rivera
  3. Emma Prybylski
  4. Emily Forbes
1:45.97
 
34 Issaquah Swim Team (D) Issaquah Swim Team
  1. Kira Grebinsky
  2. Nicole Gasson
  3. Sophia Cancelosi
  4. Annaliese Youngs
1:46.17
 
35 Wave Aquatics (B) Wave Aquatics
  1. Amalie Ratliff
  2. Erin Downs
  3. Emily Martin
  4. Samantha Haong
1:46.82
 
36 Gold's Aquatics Club (B) Gold's Aquatics Club
  1. Malia Wisham
  2. Paige Baldwin
  3. Gerrilyn Vail
  4. Laina Emerick
1:47.32
 
37 Tacoma Swim Club (B) Tacoma Swim Club
  1. Olivia Powell
  2. Emma Keith
  3. Noelle Brown
  4. Kailynn Dillon
1:49.44
 
StingRay Swimming StingRay Swimming
  1. Riley Fidler
  2. Emma Melgardshagen
  3. Ava Collinge
  4. Kiah Lines
DQ