CollegeSwimming.com

AM Moon Last Splash

  • Completed
  • Mar. 24–25, 2018
  • SCY
  • Moon, PA

100 Back Men 11 - 12

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Brady Lawrence North Hills Aquatic 1:05.56
 
597 -1.6%
2 Trenten Powell Bethel Park Recreation Swm 1:11.37
 
583 -7.4%
3 Pavel Schabanow Upper St Clair S 1:14.20
 
336 PB
4 Luke Bishop Upper St Clair S 1:16.24
 
282 PB
5 Aiden Filer Peters Township 1:18.77
 
219
6 Vibhav Cheekati South Fayette Aqua Club 1:19.52
 
355 +11.5% PB
7 Joshua Grimenstein Upper St Clair S 1:20.04
 
341 +0.7% PB
8 Everett Meade M.L.A.C., Inc. 1:22.20
 
288 +3.8% PB
9 Matthew Klepchick M.L.A.C., Inc. 1:22.92
 
129 -5.7%
10 Griffin Tomsheck Upper St Clair S 1:23.80
 
250
11 Alaa-Eddine Guetari South Fayette Aqua Club 1:25.87
 
75 -2.9%
12 Kenneth Le M.L.A.C., Inc. 1:26.47
 
65
13 Rishi Gogineni Peters Township 1:27.80
 
45
14 Tyler Pirain M.L.A.C., Inc. 1:28.94
 
142 +0.4% PB
15 Jacob Langlois Peters Township 1:29.02
 
29
16 Zachary Lebak West Allegheny Aqua Club 1:31.82
 
91 +3.2% PB
17 Andrew Nelson Peters Township 1:33.07
 
71 +2.3% PB
18 Alexander Todd Upper St Clair S 1:33.17
 
2
19 Luca DeMartino Bethel Park Recreation Swm 1:33.30
 
68 -3.7%
20 Matthew Mickle Upper St Clair S 1:33.56
 
64 -0.0%
21 Noah Sutton South Park Aquat 1:33.86
 
60
22 Jack Paxton Bethel Park Recreation Swm 1:36.58
 
2 +4.2% PB
23 Luke Kallaur Bethel Park Recreation Swm 1:36.74
 
23
24 William Mitchell Peters Township 1:37.54
 
16
25 Maadhav Muthukumar Peters Township 1:37.99
 
12
26 Robert Mitchell Peters Township 1:39.56
 
2 +1.9% PB
27 Ethan Fuson M.L.A.C., Inc. 1:39.69
 
2
28 Nathan Rist Bethel Park Recreation Swm 1:39.88
 
2
29 Nikhil Prasad South Fayette Aqua Club 1:40.09
 
2
30 John Mitchell Peters Township 1:42.38
 
2 +3.4% PB
30 Mark Logan Peters Township 1:42.38
 
2 +8.3% PB
32 Nicholas Grant Peters Township 1:43.07
 
2
33 Siddharth Perumal Peters Township 1:45.56
 
2
34 Rishi Janapareddy South Fayette Aqua Club 1:48.65
 
2 +1.4% PB
35 Himanish Kolli South Fayette Aqua Club 1:55.50
 
2 +6.9% PB
36 Kelson Kleinhampl Baldwin Whitehall Aquatics 1:56.10
 
2
37 Jeffrey Miller North Hills Aquatic 1:56.22
 
2
38 Cullen Dailey Upper St Clair S 1:57.61
 
2
39 Rohit Motlakunta South Fayette Aqua Club 2:02.49
 
2 -11.0%
40 Russell Willison Peters Township 2:03.56
 
2 +5.0% PB
41 Michael Washowich Baldwin Whitehall Aquatics 2:04.48
 
2
42 Mika Diethorn Baldwin Whitehall Aquatics 2:18.62
 
2
Nathan Klein Peters Township NS
Dane Fazio North Hills Aquatic NS
Dylan Cernetic Moon Aqua Club NS
Calvin Falls Peters Township NS
Elliot Giusti South Park Aquat NS
Luke Bracken South Fayette Aqua Club NS
Jackson Baldassare Peters Township DQ
Ben Neill M.L.A.C., Inc. DQ