CollegeSwimming.com

AM Moon Last Splash

  • Completed
  • Mar. 24–25, 2018
  • SCY
  • Moon, PA

50 Breast Men 10 and Under

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Wyatt Stetor Peters Township 43.65
 
533 -0.2%
2 Daniel Sirbu Moon Aqua Club 44.34
 
355 +5.1% PB
3 Brady Hull Moon Aqua Club 45.23
 
317 -1.0%
4 Brady McKiernan Bethel Park Recreation Swm 47.27
 
237 -2.7%
5 Caden Zhao Upper St Clair S 48.28
 
337 -1.3%
6 Caden Powell Bethel Park Recreation Swm 48.93
 
312
7 Ryan Smith Peters Township 49.58
 
155 -3.8%
8 Andrey Verbytskyy Moon Aqua Club 50.95
 
112
9 Andrew Craft Peters Township 53.36
 
49
10 Ethan Hankinson Moon Aqua Club 53.76
 
147 +4.3% PB
11 Caden Stahl Baldwin Whitehall Aquatics 54.65
 
22
12 Bryan Deep Upper St Clair S 54.66
 
22
13 Davis Alder North Hills Aquatic 55.48
 
99 -0.1%
14 Sebastian Jayakumar Bethel Park Recreation Swm 55.56
 
97 +2.3% PB
15 Garrett Lang Bethel Park Recreation Swm 56.19
 
81 -2.5%
16 Anton Skorskiy M.L.A.C., Inc. 58.41
 
32 +4.2% PB
17 Gabriel Pidro M.L.A.C., Inc. 58.85
 
2
18 Venkata Sohan Udumula South Fayette Aqua Club 59.31
 
2
19 Brayden Mann Upper St Clair S 59.54
 
14 -2.9%
20 Alexander Mihalovich Peters Township 59.67
 
12 +3.5% PB
21 Lucas Fowler Bethel Park Recreation Swm 59.77
 
2 -0.6%
22 Benjamin Trpcic North Hills Aquatic 1:02.29
 
2
23 Mason Shaw Bethel Park Recreation Swm 1:04.25
 
2 -1.9%
24 Jakob Budzik West Allegheny Aqua Club 1:05.02
 
2 +6.8% PB
25 Connor Dusch Baldwin Whitehall Aquatics 1:05.08
 
2
26 Leo Yu Tidal Wave Swim Team (PA) 1:05.21
 
2 -4.8%
27 Walker Hankinson Moon Aqua Club 1:10.45
 
2 +3.1% PB
28 Michael Peraza Peters Township 1:12.32
 
2
29 Kevin Wang South Fayette Aqua Club 1:12.41
 
2
Ari Gurchak North Hills Aquatic NS
Michael Quinn Upper St Clair S NS
Christoher Hazel M.L.A.C., Inc. DQ
Jeffery Zhang Upper St Clair S DQ
Ishaan Chahande South Fayette Aqua Club DQ
Zachary Morgenstern Bethel Park Recreation Swm DQ
Wyatt Kilbourn West Allegheny Aqua Club DQ
Samuel Kranyak Moon Aqua Club DQ