Site logo

AM Moon Last Splash

  • Completed
  • Mar. 24–25, 2018
  • SCY
  • Moon, PA

50 Breast Men 11 - 12

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Luke Myers Bethel Park Recreation Swm 36.39
 
636 +1.2% PB
2 Aiden Filer Peters Township 36.73
 
445 -1.1%
3 Ryan Frank M.L.A.C., Inc. 37.00
 
600 -1.8%
4 Trenten Powell Bethel Park Recreation Swm 37.82
 
554
5 Vibhav Cheekati South Fayette Aqua Club 38.20
 
532 +10.6% PB
6 Schaeffer Beck M.L.A.C., Inc. 40.52
 
247
7 Whitten Burns Upper St Clair S 40.87
 
391 +4.4% PB
8 Pavel Schabanow Upper St Clair S 40.91
 
229 -3.1%
9 Kenneth Le M.L.A.C., Inc. 42.92
 
142 +5.4% PB
10 Griffin Tomsheck Upper St Clair S 44.28
 
231 -2.1%
11 Jake Lunz Moon Aqua Club 44.92
 
71 +5.4% PB
12 Rishi Gogineni Peters Township 45.41
 
56
13 Tyler Pirain M.L.A.C., Inc. 46.04
 
160 +5.9% PB
14 Joshua Grimenstein Upper St Clair S 46.70
 
136
15 Aiden Suzensky Moon Aqua Club 47.98
 
92 +0.2% PB
16 George Kriz Peters Township 48.08
 
2
17 Jacob Langlois Peters Township 48.86
 
2
18 William Mitchell Peters Township 49.46
 
49 +7.5% PB
19 Siddharth Perumal Peters Township 49.72
 
2 +9.7% PB
20 Andrew Nelson Peters Township 50.22
 
31
21 Colin McKain Upper St Clair S 50.48
 
25
22 Benjamin Stroh M.L.A.C., Inc. 50.49
 
25 +5.2% PB
23 Russell Willison Peters Township 50.89
 
2
24 Damodara Gummadi Upper St Clair S 52.16
 
2
25 Luke Kallaur Bethel Park Recreation Swm 53.77
 
2
26 Robert Mitchell Peters Township 54.69
 
2
27 Michael Washowich Baldwin Whitehall Aquatics 56.87
 
2
28 Cullen Dailey Upper St Clair S 58.10
 
2
29 Nathan Rist Bethel Park Recreation Swm 58.53
 
2
30 Rishi Janapareddy South Fayette Aqua Club 58.99
 
2
31 Ryan Frank Moon Aqua Club 1:01.58
 
2 -69.4%
32 Dillon DeSantis Moon Aqua Club 1:01.75
 
2
33 Jackson Baldassare Peters Township 1:02.14
 
2
34 Himanish Kolli South Fayette Aqua Club 1:03.20
 
2 +4.7% PB
35 Nicholas Grant Peters Township 1:04.18
 
2
36 Rohit Motlakunta South Fayette Aqua Club 1:07.81
 
2 +14.3% PB
37 Nikhil Prasad South Fayette Aqua Club 1:09.53
 
2
Luke Bracken South Fayette Aqua Club DQ
Conor Greer North Hills Aquatic NS
Conner Metzler North Hills Aquatic NS
Nathan Klein Peters Township NS
Cory Chen North Hills Aquatic NS
Dane Fazio North Hills Aquatic NS
Roshith Nadimpalli M.L.A.C., Inc. NS
Krishna Gangaraju M.L.A.C., Inc. NS
Calvin Falls Peters Township NS
Dylan Cernetic Moon Aqua Club NS
Mark Logan Peters Township DQ
Arjun Suresh Upper St Clair S NS
Sean Hong Upper St Clair S DQ
John Mitchell Peters Township DQ