Site logo

AM Moon Last Splash

  • Completed
  • Mar. 24–25, 2018
  • SCY
  • Moon, PA

50 Free Men 10 and Under

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Brady Hull Moon Aqua Club 32.26
 
492 +1.1% PB
2 Brady McKiernan Bethel Park Recreation Swm 32.83
 
460 -0.2%
3 Gregory Kelly M.L.A.C., Inc. 33.47
 
425 -4.7%
4 William Thomas M.L.A.C., Inc. 34.53
 
368 -2.2%
5 Jake Artman South Fayette Aqua Club 35.12
 
336 +4.8% PB
6 Wyatt Stetor Peters Township 35.17
 
447 -3.2%
7 Ryan Smith Peters Township 35.69
 
307 -3.1%
8 Brayden Wiggers Upper St Clair S 35.95
 
294 -3.8%
9 Callahan Cavlovic Bethel Park Recreation Swm 37.11
 
236 +5.4% PB
10 Nathaniel Goff M.L.A.C., Inc. 38.24
 
184 +7.1% PB
11 Caden Powell Bethel Park Recreation Swm 38.63
 
275 +6.1% PB
12 Julius Dresser Baldwin Whitehall Aquatics 38.97
 
151 -7.0%
13 Benjamin Todd Upper St Clair S 39.03
 
148
14 JD Kile Upper St Clair S 39.36
 
242 -4.8%
15 Max Kile Upper St Clair S 39.52
 
234 -1.4%
16 Gabriel Pidro M.L.A.C., Inc. 39.96
 
109 -5.2%
17 Benjamin Glass Moon Aqua Club 40.05
 
211 -5.8%
18 Michael Peraza Peters Township 40.09
 
209 +4.3% PB
19 Andrew Craft Peters Township 40.10
 
104 +1.2% PB
20 Davis Alder North Hills Aquatic 40.38
 
196 +5.0% PB
21 Mason Shaw Bethel Park Recreation Swm 40.60
 
187 -2.3%
22 Samuel Washowich Baldwin Whitehall Aquatics 40.81
 
178 -4.5%
23 Logan Matthews North Hills Aquatic 42.27
 
118
24 Rishi Krishna Moon Aqua Club 42.65
 
16
25 Connor Dusch Baldwin Whitehall Aquatics 43.02
 
7
26 Daniel Matusz Baldwin Whitehall Aquatics 43.19
 
3 -18.1%
27 Thomas Howard M.L.A.C., Inc. 43.25
 
82
28 Ishaan Chahande South Fayette Aqua Club 43.30
 
80 +8.4% PB
29 Venkata Sohan Udumula South Fayette Aqua Club 43.31
 
2 +9.6% PB
30 Lucas Fowler Bethel Park Recreation Swm 43.32
 
2 -1.9%
31 Alexander Mihalovich Peters Township 43.37
 
78 -0.5%
32 Brayden Mann Upper St Clair S 43.85
 
61 +9.6% PB
33 Ryan Falls Peters Township 43.89
 
2 -5.2%
34 Ethan Hankinson Moon Aqua Club 43.97
 
57 -3.5%
35 Michael Quinn Upper St Clair S 44.07
 
54 +3.5% PB
36 Andrey Verbytskyy Moon Aqua Club 44.20
 
2
37 Caius Belldina Peters Township 44.26
 
48 +4.2% PB
38 Anthony Kernan Moon Aqua Club 44.61
 
2
39 Garrett Lang Bethel Park Recreation Swm 44.87
 
29 -1.7%
39 Kaden Chamberlain Moon Aqua Club 44.87
 
29
41 Alexander Barkell Baldwin Whitehall Aquatics 45.10
 
23
42 Brayden Freund Moon Aqua Club 45.45
 
2 +5.5% PB
43 Benjamin Trpcic North Hills Aquatic 45.66
 
9
44 Kevin Wang South Fayette Aqua Club 45.80
 
6 +9.1% PB
45 Logan Hagenstein West Allegheny Aqua Club 45.91
 
4 +3.0% PB
46 Charles Werts Bethel Park Recreation Swm 46.07
 
2 +4.9% PB
47 Nicholas Kranyak Moon Aqua Club 46.92
 
2
48 Bryan Deep Upper St Clair S 47.02
 
2 -1.4%
49 Peter Goslin M.L.A.C., Inc. 47.59
 
2 -0.4%
50 Lincoln Werts Bethel Park Recreation Swm 50.34
 
2 -8.0%
51 Samuel Kranyak Moon Aqua Club 51.08
 
2
52 Santiago Grajeda West Allegheny Aqua Club 51.11
 
2 +1.5% PB
53 Peter Hays North Hills Aquatic 52.80
 
2
54 Patricio Grajeda West Allegheny Aqua Club 53.26
 
2 +25.6% PB
55 Walker Hankinson Moon Aqua Club 53.36
 
2 +13.1% PB
56 Chandhan Juluru Upper St Clair S 54.92
 
2
57 Makis Sobel-Drum Tidal Wave Swim Team (PA) 56.60
 
2 +9.1% PB
58 Carson Hagenstein West Allegheny Aqua Club 1:21.83
 
2
Caden Stahl Baldwin Whitehall Aquatics NS
Adel AL Ani M.L.A.C., Inc. NS