Site logo

AM Moon Last Splash

  • Completed
  • Mar. 24–25, 2018
  • SCY
  • Moon, PA

100 Free Men 11 - 12

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points Improvement
1 Aiden Filer Peters Township 1:00.19
 
519 -2.7%
2 Pavel Schabanow Upper St Clair S 1:05.27
 
348 -0.8%
3 Vincent Colangelo Moon Aqua Club 1:05.72
 
334
4 Michael Parisi Moon Aqua Club 1:08.12
 
396
5 Constantin Matros Tidal Wave Swim Team (PA) 1:08.18
 
261
6 Kenneth Le M.L.A.C., Inc. 1:10.57
 
196 +3.1% PB
7 Alaa-Eddine Guetari South Fayette Aqua Club 1:12.00
 
161 +2.2% PB
8 Colin McKain Upper St Clair S 1:12.29
 
276 -2.8%
9 Yatin Katta South Fayette Aqua Club 1:12.86
 
260 +6.6% PB
10 Vibhav Cheekati South Fayette Aqua Club 1:14.41
 
220
11 Noah Sutton South Park Aquat 1:14.56
 
216
12 Alexander Todd Upper St Clair S 1:16.52
 
65 +1.8% PB
13 Matthew Mickle Upper St Clair S 1:17.92
 
138 +2.8% PB
14 Andrew Nelson Peters Township 1:18.30
 
130 +0.3% PB
15 Holden Darcy M.L.A.C., Inc. 1:18.52
 
126 +6.6% PB
16 Maadhav Muthukumar Peters Township 1:19.24
 
111 +2.3% PB
17 Luke Kallaur Bethel Park Recreation Swm 1:19.38
 
108
18 Siddharth Perumal Peters Township 1:20.04
 
14 +16.1% PB
19 Jake Lunz Moon Aqua Club 1:20.37
 
10 +2.6% PB
20 Aiden Suzensky Moon Aqua Club 1:20.50
 
87
21 Ryan Frank Moon Aqua Club 1:21.40
 
71 -21.6%
22 George Kriz Peters Township 1:22.88
 
2
23 Christopher McCay Peters Township 1:23.11
 
44
24 William Mitchell Peters Township 1:24.92
 
20 +1.6% PB
25 Nicholas Grant Peters Township 1:24.93
 
20
26 Jack Paxton Bethel Park Recreation Swm 1:24.94
 
2 +7.4% PB
27 Luca DeMartino Bethel Park Recreation Swm 1:26.07
 
9 -0.5%
28 Damodara Gummadi Upper St Clair S 1:27.57
 
2
29 Nathan Rist Bethel Park Recreation Swm 1:27.63
 
2 +15.5% PB
30 Nikhil Prasad South Fayette Aqua Club 1:29.02
 
2 +5.6% PB
31 Robert Mitchell Peters Township 1:29.42
 
2 -3.2%
32 Nolan Wegrecki Moon Aqua Club 1:30.12
 
2
33 John Mitchell Peters Township 1:33.24
 
2 +3.1% PB
34 Rishi Janapareddy South Fayette Aqua Club 1:33.41
 
2
35 Dillon DeSantis Moon Aqua Club 1:35.65
 
2 +8.2% PB
36 Aj Obuchowski M.L.A.C., Inc. 1:38.24
 
2
37 Rohit Motlakunta South Fayette Aqua Club 1:39.09
 
2 -12.1%
38 Benjamin Stroh M.L.A.C., Inc. 1:41.52
 
2
39 Malcolm Thompson Tidal Wave Swim Team (PA) 1:42.62
 
2 +3.2% PB
40 Jeffrey Miller North Hills Aquatic 1:50.18
 
2 -1.6%
41 Cullen Dailey Upper St Clair S 1:52.95
 
2
42 Liam Kilbourn West Allegheny Aqua Club 1:53.61
 
2
Everett Meade M.L.A.C., Inc. NS
Conor Greer North Hills Aquatic NS
Conner Metzler North Hills Aquatic NS
Elliot Giusti South Park Aquat NS
Dylan Cernetic Moon Aqua Club NS
Arjun Suresh Upper St Clair S NS
Russell Willison Peters Township NS
Luke Fagan Peters Township NS
Nathan Klein Peters Township NS
Dane Fazio North Hills Aquatic NS