Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Mark Jurek
  2. Brent Creager
  3. Antonio Ramirez
  4. Ben Olszewski
6:38.78
 
2 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Liam Metzsch
  2. Anthony Nosack
  3. Sean Calkins
  4. Patrick Mulcare
6:42.05
 
3 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Mick Bartholomew
  2. Tyler Lis
  3. PJ Stapleton
  4. Christopher Nicholson
6:49.45
 
4 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Thomas Ottman
  2. Aaron Apel
  3. Kaleb Gould
  4. Charles Klein
6:49.79
 
5 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Isaac Stump
  2. Sam Mulay
  3. Nathan Covello
  4. Brooks Fail
6:53.45
 
6 Mesa Aquatics Mesa Aquatics
  1. Kyle Ewoldt
  2. Joshua Vedder
  3. Tyler Dennis
  4. Luke Lyons
6:54.97
 
7 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Jared Norton
  2. Calvin Higgins
  3. Grady Ottomeyer
  4. Joey Morgan
6:56.12
 
8 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Tommy McCabe
  2. Connor Gillespie
  3. Blayze Jessen
  4. Keegan Bundy
6:57.17
 
9 Tucson Ford Dealers Aquatic Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Erik Orr
  2. David Guyer
  3. Francsico Vazquez
  4. Brent Zang
6:58.52
 
10 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. John Hartmeier
  2. Benjamin Brockman
  3. Christian Offenhauser
  4. Paul Rogers
7:00.47
 
11 Las Cruces Aquat Las Cruces Aquat
  1. Andrew Gormley
  2. Angus Gullick
  3. Noah Lambert
  4. Kyle Temple
7:00.55
 
12 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Isaiah Williams
  2. Michael Niezgodzki
  3. Garret Chance
  4. Kobe Gall
7:02.69
 
13 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Andres La Rosa
  2. Evan Carlson
  3. Cortlandt Nelsen
  4. Jorge Casas
7:03.37
 
14 Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Ty Dang
  2. Cameron Heidenreich
  3. Jake Perrine
  4. Robert Justice
7:04.53
 
15 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Noah Jepson
  2. Caleb Van Boven
  3. Sam Willett
  4. Yoelvis Pedraza
7:04.63
 
16 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Riley Hufford
  2. Jonah Saya
  3. Christopher McAninch
  4. Joseph Waite
7:14.78
 
17 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Pavel Bello
  2. Ryan Klein
  3. T. Rowe
  4. Austin Smith
7:17.25
 
18 Boulder Swimming Boulder Swimming
  1. Ilya Fedorchuk
  2. Philip Manoff
  3. Quinton Pierce
  4. Nathan Rock
7:17.84
 
19 TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Martin Hocheder
  2. Grant Nations
  3. Collin Murphy
  4. Scott Pekarske
7:17.99
 
20 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Blaise Snowberg
  2. Jordan Wasson
  3. Blake Olson
  4. Bradley Jackson
7:21.32
 
21 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Sean Smooke
  2. Ben DuFauchard
  3. Thomas Gergely
  4. Tom Heckmaster
7:23.08
 
Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Matt Anderson
  2. AJ Frakes
  3. Phil Fromm
  4. Patrick Schramm
DQ
Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Ethan Pollock
  2. Tyler Blackburn
  3. Parker Freeman
  4. Steven Okelberry
DQ