Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

200 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Keaton Blovad
  2. Emily Cook
  3. Lisa Kaunitz
  4. Sara Metzsch
1:32.92
 
2 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Victoria Toris
  2. Samantha Fazio
  3. Gabby Fagan
  4. Emma Segneri
1:33.52
 
3 Denver Swim Academy (A) Denver Swim Academy
  1. Amy Lenderink
  2. Taylor Wilson
  3. Lindsay Painton
  4. Annie Ochitwa
1:33.67
 
4 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Allie Worrall
  2. Elise Roediger
  3. Aimee Hatfield
  4. Savanna Carlson
1:34.90
 
5 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Taylor Nations
  2. Kristen Covello
  3. Hannah Orbach-Mandel
  4. Olivia McNally
1:35.51
 
6 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Abby Kochevar
  2. Cassidy Stein
  3. Lauren Moden
  4. Kendall Crawford
1:35.78
 
7 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Emma Broome
  2. Julie Gibson
  3. Alexa Markl
  4. Emily Huffer
1:36.02
 
8 Front Range Barracudas Front Range Barracudas
  1. Sidney Trimm
  2. Talia Passarelli
  3. Madelaine McClain
  4. Shelly Drozda
1:36.65
 
9 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Ryan Falk
  2. Emily Cheng
  3. Tiffany Zhao
  4. Cassidy Brennan
1:36.70
 
10 Highlands Ranch Aquatics (A) Highlands Ranch Aquatics
  1. Kaylee Gassen
  2. Madison Hoehn
  3. Alex Reddington
  4. Jamie Nats
1:36.90
 
11 Denver Swim Academy (B) Denver Swim Academy
  1. Samantha Smith
  2. Lea Koob
  3. Jennae Frederick
  4. Morgan Rosas
1:37.27
 
12 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Matti Harrison
  2. Olivia Wang
  3. Katie Moore
  4. Sydney Carlson
1:37.39
 
13 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Shae Nicolaisen
  2. Hayley Hill
  3. Grace LaPorte
  4. Jocelyn Wang
1:37.40
 
14 RallySport Aquatic Club RallySport Aquatic Club
  1. Courtney Roeber
  2. Jessie Li
  3. Jenna Latsko
  4. Josie Valette
1:37.68
 
15 Mesa Aquatics Mesa Aquatics
  1. Noelle Lavigne
  2. Breanna Larchick
  3. Cecelia R Kowalski
  4. Eliza Quah
1:37.81
 
16 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Mckenna King
  2. Emma Fruehan
  3. Jentry McGregor
  4. Katherine Smith
1:38.11
 
17 Boulder Swimming (A) Boulder Swimming
  1. Kimberly Lanaghen
  2. Elizabeth Peterson
  3. Brit Beetcher
  4. Julia Box
1:38.26
 
18 Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Marie Goodwyn
  2. Maggie Tibbitt
  3. Harper Lehman
  4. Cat Wright
1:38.56
 
19 Tucson Ford Dealers Aquatic Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Kristen Alicea-Jorgensen
  2. Tori Dabney
  3. Sarah Schou
  4. Eleora Bailey
1:38.80
 
20 Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Claire Grover
  2. Erin Spielman
  3. Zoe Rosin
  4. Lilly Creswick
1:39.50
 
21 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Veronica Postolski
  2. Payton Moody
  3. Anne Younger
  4. Brianna Salanitro
1:39.52
 
22 Denver Swim Academy (C) Denver Swim Academy
  1. Victoria Vale
  2. Isabella Schultze
  3. Margaux Thompson
  4. Makenna Mathieson
1:39.72
 
23 Highlands Ranch Aquatics (B) Highlands Ranch Aquatics
  1. Elizabeth Kneip
  2. Mason Dahman
  3. Kaitlin Nats
  4. Patricia Van Law
1:39.78
 
24 Boulder Swimming (B) Boulder Swimming
  1. Sandra Freeman
  2. Amelie Lessing
  3. Natasha Reidenbach
  4. Adee Weller
1:40.05
 
25 TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Kaylin Farnum
  2. Aneta Wyzga
  3. Brittany Roesly
  4. Gianna Badillo
1:40.07
 
25 Bend Swim Club (A) Bend Swim Club
  1. Elli Ferrin
  2. Kennedy Bright
  3. Emily Brockman
  4. Alison Epple
1:40.07
 
27 YMCA Westside Silver Fins YMCA Westside Silver Fins
  1. Natalie Dinch
  2. Sam Seiber
  3. Sieara Kling
  4. Morgan Rosztoczy
1:40.23
 
28 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Alexis Cannon
  2. Kate McBratney
  3. Scout Wilkins
  4. Adriana Palomino
1:40.33
 
29 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Allyson Malik
  2. Kristyn Bobka
  3. Hannah Bradford
  4. Sebastiana Saya
1:40.62
 
30 Scottsdale Aquatic Club (E) Scottsdale Aquatic Club
  1. Ally Yancy
  2. Madeleine Kovacs
  3. Kira Thomas
  4. Sam Milewski
1:40.88
 
31 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Kalli Fama
  2. Karilyn Quon
  3. Madison Seidl
  4. Kati Hage
1:41.28
 
32 Colorado Torpedoes Colorado Torpedoes
  1. Emily Dolloff-Holt
  2. Kethrys Buffa
  3. Sydney Dolloff-Holt
  4. Veronica Morin
1:41.39
 
33 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Madison Kemnitz
  2. Meredyth Rubie
  3. Emily Martin
  4. Krista Kolkebeck
1:41.55
 
34 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Catherine Kuhn
  2. Brie Yost
  3. Mya Drost-Parra
  4. Eleanor Matheson
1:41.80
 
35 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Jacee Frivaldo
  2. Isabella Fratesi
  3. Kelly Church
  4. Hannah Herbst
1:42.44
 
36 Bend Swim Club (B) Bend Swim Club
  1. Jenn Robeson
  2. Emma Brady
  3. Teresa Cobb
  4. Julia North
1:42.50
 
37 Highlands Ranch Aquatics (C) Highlands Ranch Aquatics
  1. Emma Spotts
  2. Natalie Arky
  3. Morganne Coberly
  4. Delaney Smith
1:42.52
 
38 Southern Utah Swimming Association Southern Utah Swimming Association
  1. Kristen Gross
  2. Kayla Greer
  3. Katelyn Gross
  4. Megan Draney
1:42.88
 
39 Denver Swim Academy (D) Denver Swim Academy
  1. Sydney CC Cutler
  2. Grae Patterson
  3. Emily Protz
  4. Jessica Bixler
1:43.61
 
Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Shea Burcham
  2. Caymen Fiarkoski
  3. Sydney Chun
  4. Keegan Olson
1:45.61
 
University of Denver Hilltoppers (C) University of Denver Hilltoppers
  1. Hayley Stauber
  2. Anna Gergely
  3. Sarah Moden
  4. Jenna Smooke
1:45.77