Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

400 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Sara Metzsch
  2. Keaton Blovad
  3. Emily Cook
  4. Ryan Falk
3:44.40
 
2 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Emma Broome
  2. Ally Yancy
  3. Samantha Fazio
  4. Victoria Toris
3:45.79
 
3 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Cassidy Brennan
  2. Tiffany Zhao
  3. Megan Lam
  4. Emily Cheng
3:46.53
 
4 Denver Swim Academy (A) Denver Swim Academy
  1. Samantha Smith
  2. Annie Ochitwa
  3. Amy Lenderink
  4. Lindsay Painton
3:47.07
 
5 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Emily Huffer
  2. Claire Grover
  3. Emma Segneri
  4. Jocelyn Wang
3:47.74
 
6 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Abby Kochevar
  2. Kendall Crawford
  3. Cassidy Stein
  4. Lauren Moden
3:50.04
 
7 Highlands Ranch Aquatics (A) Highlands Ranch Aquatics
  1. Patricia Van Law
  2. Kaylee Gassen
  3. Madison Hoehn
  4. Jamie Nats
3:51.33
 
8 Highlands Ranch Aquatics (B) Highlands Ranch Aquatics
  1. Natalie Arky
  2. Mason Dahman
  3. Alex Reddington
  4. Elizabeth Kneip
3:51.79
 
9 Bend Swim Club (A) Bend Swim Club
  1. Elli Ferrin
  2. Emily Brockman
  3. Jenn Robeson
  4. Kennedy Bright
3:52.49
 
10 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Alexa Markl
  2. Taylor Shewchuk
  3. Shae Nicolaisen
  4. Julie Gibson
3:53.87
 
11 Denver Swim Academy (B) Denver Swim Academy
  1. Victoria Vale
  2. Morgan Rosas
  3. Jennae Frederick
  4. Taylor Wilson
3:53.97
 
12 Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Harper Lehman
  2. Marie Goodwyn
  3. Cat Wright
  4. Maggie Tibbitt
3:54.68
 
13 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Matti Harrison
  2. Savanna Carlson
  3. Elise Roediger
  4. Allie Worrall
3:54.72
 
14 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Sarah Schou
  2. Eleora Bailey
  3. Taylor Alicea-Jorgensen
  4. Kristen Alicea-Jorgensen
3:56.15
 
15 Mesa Aquatics Mesa Aquatics
  1. Sydney Garvy
  2. Grace Horvath
  3. Taylor Steele
  4. Cecelia R Kowalski
3:56.16
 
16 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Taylor Nations
  2. Kristen Covello
  3. Heidi Bockisch
  4. Hannah Orbach-Mandel
3:57.17
 
17 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Allison Winter
  2. Lara Gemar
  3. Katie Higgins
  4. Katie Moore
3:58.93
 
18 Boulder Swimming (A) Boulder Swimming
  1. Julia Box
  2. Alex Schwier
  3. Sandra Freeman
  4. Kimberly Lanaghen
3:59.38
 
19 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Karilyn Quon
  2. Raevin Teran-Richardson
  3. Madison Seidl
  4. Kati Hage
3:59.54
 
20 RallySport Aquatic Club RallySport Aquatic Club
  1. Nicole Schlegel
  2. Jenna Latsko
  3. Josie Valette
  4. Courtney Roeber
4:00.28
 
21 Arizona Gold Swim Club Arizona Gold Swim Club
  1. Shea Burcham
  2. Kate McBratney
  3. Alexis Cannon
  4. Adriana Palomino
4:00.46
 
22 Highlands Ranch Aquatics (C) Highlands Ranch Aquatics
  1. Kaitlin Nats
  2. Claire State
  3. Jennifer Penneck
  4. Delaney Smith
4:02.00
 
23 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Mya Drost-Parra
  2. Brie Yost
  3. Eleanor Matheson
  4. Catherine Kuhn
4:03.83
 
24 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Krista Kolkebeck
  2. Emily Martin
  3. Madison Kemnitz
  4. Meredyth Rubie
4:04.37
 
25 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Hannah Herbst
  2. Isabella Fratesi
  3. Holli Johnson
  4. Jacee Frivaldo
4:04.41
 
26 YMCA Westside Silver Fins YMCA Westside Silver Fins
  1. Natalie Dinch
  2. Sam Seiber
  3. Destiny Kling
  4. Emily Pickett
4:04.49
 
27 Front Range Barracudas Front Range Barracudas
  1. Myrielle Weingand
  2. Talia Passarelli
  3. Sidney Trimm
  4. Madelaine McClain
4:04.55
 
28 Denver Swim Academy (C) Denver Swim Academy
  1. Makenna Mathieson
  2. Sydney CC Cutler
  3. Jessica Bixler
  4. Lea Koob
4:04.58
 
29 Boulder Swimming (B) Boulder Swimming
  1. Morgan Simon
  2. Isabel Rich
  3. Elizabeth Peterson
  4. Adee Weller
4:05.45
 
30 Bend Swim Club (B) Bend Swim Club
  1. Alison Epple
  2. Teresa Cobb
  3. Emma Brady
  4. Julia North
4:05.64
 
31 Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Erin Spielman
  2. Gabby Fagan
  3. Madeleine Kovacs
  4. Lilly Creswick
4:05.67
 
32 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Hannah Bradford
  2. Allyson Malik
  3. Sebastiana Saya
  4. Kristyn Bobka
4:06.60
 
33 TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Gianna Badillo
  2. Brittany Roesly
  3. Kaylin Farnum
  4. Olivia McNally
4:08.44
 
Colorado Torpedoes Colorado Torpedoes
  1. Kethrys Buffa
  2. Sydney Dolloff-Holt
  3. Emily Dolloff-Holt
  4. Veronica Morin
4:12.09
 
University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Brianna Salanitro
  2. Madison Helm
  3. Hayley Stauber
  4. KELSEY GASCH
DQ
University of Denver Hilltoppers (C) University of Denver Hilltoppers NS
Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Chloe Garcia
  2. Meredith Ray
  3. Margaret Oliver
NS