Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

200 Medley Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Emma Broome
  2. Ally Yancy
  3. Emma Segneri
  4. Samantha Fazio
1:42.34
 
2 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Cassidy Brennan
  2. Keaton Blovad
  3. Emily Cook
  4. Sara Metzsch
1:42.69
 
3 Denver Swim Academy (A) Denver Swim Academy
  1. Annie Ochitwa
  2. Morgan Rosas
  3. Amy Lenderink
  4. Lindsay Painton
1:44.11
 
4 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Emily Huffer
  2. Taylor Shewchuk
  3. Jocelyn Wang
  4. Victoria Toris
1:44.51
 
5 Highlands Ranch Aquatics (A) Highlands Ranch Aquatics
  1. Patricia Van Law
  2. Mason Dahman
  3. Madison Hoehn
  4. Kaylee Gassen
1:44.72
 
6 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Abby Kochevar
  2. Kendall Crawford
  3. Hayley Stauber
  4. Lauren Moden
1:45.72
 
7 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Emily Cheng
  2. Tiffany Zhao
  3. Megan Lam
  4. Lisa Kaunitz
1:46.60
 
8 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Alexa Markl
  2. Claire Grover
  3. Shae Nicolaisen
  4. Gabby Fagan
1:46.65
 
9 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Taylor Nations
  2. Kristen Covello
  3. Hannah Orbach-Mandel
  4. Olivia McNally
1:46.81
 
10 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Matti Harrison
  2. Savanna Carlson
  3. Elise Roediger
  4. Aimee Hatfield
1:46.86
 
11 Mesa Aquatics Mesa Aquatics
  1. Sydney Garvy
  2. Grace Horvath
  3. Taylor Steele
  4. Noelle Lavigne
1:47.16
 
12 RallySport Aquatic Club RallySport Aquatic Club
  1. Nicole Schlegel
  2. Courtney Roeber
  3. Josie Valette
  4. Jessie Li
1:47.78
 
13 Highlands Ranch Aquatics (B) Highlands Ranch Aquatics
  1. Natalie Arky
  2. Holley Dennis
  3. Alex Reddington
  4. Jamie Nats
1:47.93
 
14 Denver Swim Academy (B) Denver Swim Academy
  1. Samantha Smith
  2. Margaux Thompson
  3. Jennae Frederick
  4. Taylor Wilson
1:48.71
 
15 Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Erin Spielman
  2. Casey Calhoun
  3. Kelly Huffer
  4. Julie Gibson
1:48.87
 
16 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Allison Winter
  2. Lara Gemar
  3. Olivia Wang
  4. Allie Worrall
1:48.99
 
17 Bend Swim Club (A) Bend Swim Club
  1. Elli Ferrin
  2. Emily Brockman
  3. Jenn Robeson
  4. Kennedy Bright
1:49.13
 
18 Boulder Swimming (A) Boulder Swimming
  1. Julia Box
  2. Alex Schwier
  3. Elizabeth Peterson
  4. Brit Beetcher
1:49.15
 
19 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Brianna Salanitro
  2. Madison Helm
  3. KELSEY GASCH
  4. Cassidy Stein
1:50.11
 
20 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Kristen Alicea-Jorgensen
  2. Chloe Garcia
  3. Taylor Alicea-Jorgensen
  4. Tori Dabney
1:50.33
 
21 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Shea Burcham
  2. Kate McBratney
  3. Alexis Cannon
  4. Adriana Palomino
1:50.38
 
22 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Mckenna King
  2. Samantha Buker
  3. Katherine Smith
  4. Emma Fruehan
1:50.99
 
23 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Krista Kolkebeck
  2. Emily Martin
  3. Madison Kemnitz
  4. Meredyth Rubie
1:51.06
 
24 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Kalli Fama
  2. Raevin Teran-Richardson
  3. Madison Seidl
  4. Karilyn Quon
1:51.28
 
25 Front Range Barracudas Front Range Barracudas
  1. Myrielle Weingand
  2. Shelly Drozda
  3. Sidney Trimm
  4. Talia Passarelli
1:51.29
 
26 Boulder Swimming (B) Boulder Swimming
  1. Sandra Freeman
  2. Isabel Rich
  3. Kimberly Lanaghen
  4. Natasha Reidenbach
1:51.51
 
27 Denver Swim Academy (C) Denver Swim Academy
  1. Lea Koob
  2. Sydney CC Cutler
  3. Isabella Schultze
  4. Makenna Mathieson
1:51.70
 
28 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Mya Drost-Parra
  2. Eleanor Matheson
  3. Brie Yost
  4. Catherine Kuhn
1:51.89
 
29 YMCA Westside Silver Fins YMCA Westside Silver Fins
  1. Natalie Dinch
  2. Sam Seiber
  3. Sieara Kling
  4. Morgan Rosztoczy
1:52.44
 
30 Denver Swim Academy (D) Denver Swim Academy
  1. Victoria Vale
  2. Grae Patterson
  3. Jessica Bixler
  4. Emily Protz
1:53.34
 
31 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Hannah Bradford
  2. Allyson Malik
  3. Sebastiana Saya
  4. Kristyn Bobka
1:53.52
 
32 Colorado Torpedoes Colorado Torpedoes
  1. Kethrys Buffa
  2. Sydney Dolloff-Holt
  3. Emily Dolloff-Holt
  4. Veronica Morin
1:53.53
 
32 Bend Swim Club (B) Bend Swim Club
  1. Alison Epple
  2. Mikayla Grover
  3. Emma Brady
  4. Julia North
1:53.53
 
34 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Hannah Herbst
  2. Isabella Fratesi
  3. Holli Johnson
  4. Jacee Frivaldo
1:53.70
 
35 Scottsdale Aquatic Club (E) Scottsdale Aquatic Club
  1. Cassidy Kaiser
  2. Madison Leblanc
  3. Zoe Rosin
  4. Grace LaPorte
1:53.92
 
36 TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Gianna Badillo
  2. Brittany Roesly
  3. Heidi Bockisch
  4. Kaylin Farnum
1:53.93
 
37 Highlands Ranch Aquatics (C) Highlands Ranch Aquatics
  1. Morganne Coberly
  2. Kaleigh Haworth
  3. Elizabeth Kneip
  4. Emma Spotts
1:54.83
 
38 University of Denver Hilltoppers (C) University of Denver Hilltoppers
  1. Payton Moody
  2. Sarah Moden
  3. Jenna Smooke
  4. Veronica Postolski
1:55.17
 
Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Caymen Fiarkoski
  2. Bristyn Croswhite
  3. Sydney Chun
  4. Scout Wilkins
1:57.45
 
Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Harper Lehman
  2. Marie Goodwyn
  3. Cat Wright
  4. Maggie Tibbitt
DQ
Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Sarah Schou
  2. Eleora Bailey
  3. Meredith Ray
  4. Margaret Oliver
NS