Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Sean Calkins
  2. Anthony Nosack
  3. Patrick Mulcare
  4. Liam Metzsch
3:20.86
 
2 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Matt Lujan
  2. Hunter Hojnacki
  3. Steven Rothe
  4. David Guyer
3:24.19
 
2 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Jared Norton
  2. Matt Anderson
  3. Joey Morgan
  4. Grady Ottomeyer
3:24.19
 
4 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Kaleb Gould
  2. Marcello Quarante
  3. Austin Smith
  4. Charles Klein
3:25.22
 
5 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Mark Jurek
  2. Ty Dang
  3. Brent Creager
  4. Ben Olszewski
3:27.08
 
6 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Joshua Vedder
  2. Miles Dunn
  3. Kyle Ewoldt
  4. Luke Lyons
3:27.16
 
7 Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Daniel Carr
  2. Calum Lehman
  3. Brayden Love
  4. Jerry Birnbaum
3:27.52
 
8 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Andres La Rosa
  2. Cortlandt Nelsen
  3. Jorge Casas
  4. Evan Carlson
3:28.26
 
9 Las Cruces Aquat Las Cruces Aquat
  1. Adrian Law
  2. Andrew Gormley
  3. Kyle Temple
  4. Angus Gullick
3:30.23
 
10 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Calvin Higgins
  2. James Sheehan
  3. Clay Stoddard
  4. AJ Frakes
3:32.10
 
11 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Pavel Bello
  2. Zachary Paliscak
  3. Thomas Ottman
  4. Aaron Apel
3:32.36
 
12 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Jhop Hopkins
  2. Mark Weser
  3. Frank Van Alstine
  4. Trevor Jones
3:32.72
 
13 Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Antonio Ramirez
  2. Lawrence Quintana
  3. Michael Klauss
  4. Christian Manicki
3:33.65
 
14 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. John Hartmeier
  2. Garrett Ross
  3. Benjamin Brockman
  4. Christian Offenhauser
3:34.24
 
15 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Isaac Stump
  2. Collin Murphy
  3. Nathan Covello
  4. Brooks Fail
3:35.11
 
16 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Connor Gillespie
  2. Ben DuFauchard
  3. Sean Smooke
  4. Keegan Bundy
3:35.76
 
17 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Sam Willett
  2. Kieran Lenssen
  3. Benjamin Morris
  4. Noah Jepson
3:37.02
 
18 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Francsico Vazquez
  2. Andrew Duffield
  3. Brendan Finn
  4. Erik Orr
3:38.00
 
19 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Garret Chance
  2. Kobe Gall
  3. Isaiah Williams
  4. Michael Niezgodzki
3:39.00
 
20 Peak Swim Team Peak Swim Team
  1. Cade Bains
  2. Kyle Hippe
  3. Riley Delahoyde
  4. Daniel Deysher
3:42.15
 
21 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Brian Rawlinson
  2. Nicholas Harkins
  3. Benjamin Quon
  4. Clark Quattrocchi
3:42.31
 
22 Rocky Mountain Thunder Swimming Rocky Mountain Thunder Swimming
  1. Daric Sundeen
  2. Brandon Shanks
  3. Matthew Skinner
  4. Ben Sappey
3:43.64
 
23 Boulder Swimming Boulder Swimming
  1. Nathan Rock
  2. Quinton Pierce
  3. Philip Manoff
  4. Justin Li
3:45.17
 
Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Jordan Wasson
  2. Jedd Wasson
  3. Blake Olson
  4. Blaise Snowberg
3:47.74
 
Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Brandon Li
  2. Joseph Waite
  3. Christopher McAninch
  4. Alexander Orzescu
3:48.14
 
TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Sean Seyller
  2. Sam Mulay
  3. Scott Pekarske
  4. Grant Nations
3:48.26
 
RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Christopher Nicholson
  2. Mick Bartholomew
  3. Tyler Lis
  4. PJ Stapleton
DQ
University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers NS