Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

400 Free Relay Women

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Keaton Blovad
  2. Ryan Falk
  3. Emily Cook
  4. Sara Metzsch
3:22.30
 
2 Denver Swim Academy (A) Denver Swim Academy
  1. Taylor Wilson
  2. Samantha Smith
  3. Lindsay Painton
  4. Annie Ochitwa
3:23.82
 
3 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Samantha Fazio
  2. Victoria Toris
  3. Jocelyn Wang
  4. Emma Broome
3:24.74
 
4 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Cassidy Stein
  2. Abby Kochevar
  3. Lauren Moden
  4. Kendall Crawford
3:28.10
 
5 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Matti Harrison
  2. Elise Roediger
  3. Allie Worrall
  4. Savanna Carlson
3:29.02
 
6 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Taylor Nations
  2. Kaylin Farnum
  3. Olivia McNally
  4. Hannah Orbach-Mandel
3:29.80
 
7 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Lisa Kaunitz
  2. Cassidy Brennan
  3. Emily Cheng
  4. Tiffany Zhao
3:30.13
 
8 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Shae Nicolaisen
  2. Julie Gibson
  3. Emma Segneri
  4. Emily Huffer
3:30.31
 
9 Front Range Barracudas Front Range Barracudas
  1. Shelly Drozda
  2. Sidney Trimm
  3. Madelaine McClain
  4. Talia Passarelli
3:30.72
 
10 Highlands Ranch Aquatics (A) Highlands Ranch Aquatics
  1. Kaylee Gassen
  2. Patricia Van Law
  3. Madison Hoehn
  4. Jamie Nats
3:30.81
 
11 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Gabby Fagan
  2. Alexa Markl
  3. Hayley Hill
  4. Grace LaPorte
3:31.61
 
12 Denver Swim Academy (B) Denver Swim Academy
  1. Morgan Rosas
  2. Makenna Mathieson
  3. Isabella Schultze
  4. Amy Lenderink
3:32.33
 
13 Mesa Aquatics Mesa Aquatics
  1. Noelle Lavigne
  2. Cecelia R Kowalski
  3. Grace Horvath
  4. Eliza Quah
3:32.58
 
14 RallySport Aquatic Club RallySport Aquatic Club
  1. Josie Valette
  2. Courtney Roeber
  3. Nicole Schlegel
  4. Jessie Li
3:35.11
 
15 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Katherine Smith
  2. Emma Fruehan
  3. Jentry McGregor
  4. Mckenna King
3:35.19
 
16 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Katie Moore
  2. Olivia Wang
  3. Sydney Carlson
  4. Aimee Hatfield
3:35.44
 
17 TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Kristen Covello
  2. Brittany Roesly
  3. Gianna Badillo
  4. Aneta Wyzga
3:35.53
 
18 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Kate McBratney
  2. Adriana Palomino
  3. Scout Wilkins
  4. Alexis Cannon
3:35.80
 
19 Boulder Swimming (A) Boulder Swimming
  1. Julia Box
  2. Kimberly Lanaghen
  3. Adee Weller
  4. Brit Beetcher
3:35.89
 
20 Tucson Ford Dealers Aquatic Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Kristen Alicea-Jorgensen
  2. Eleora Bailey
  3. Sarah Schou
  4. Tori Dabney
3:36.24
 
21 Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Harper Lehman
  2. Cat Wright
  3. Marie Goodwyn
  4. Maggie Tibbitt
3:36.65
 
22 Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Erin Spielman
  2. Madeleine Kovacs
  3. Lilly Creswick
  4. Zoe Rosin
3:36.74
 
23 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Kalli Fama
  2. Karilyn Quon
  3. Madison Seidl
  4. Kati Hage
3:37.09
 
24 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. KELSEY GASCH
  2. Payton Moody
  3. Veronica Postolski
  4. Anne Younger
3:38.65
 
25 Boulder Swimming (B) Boulder Swimming
  1. Elizabeth Peterson
  2. Amelie Lessing
  3. Mary Lombardi
  4. Natasha Reidenbach
3:38.78
 
26 Bend Swim Club (A) Bend Swim Club
  1. Elli Ferrin
  2. Emily Brockman
  3. Alison Epple
  4. Kennedy Bright
3:39.65
 
27 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Hannah Bradford
  2. Allyson Malik
  3. Kristyn Bobka
  4. Sebastiana Saya
3:40.02
 
28 YMCA Westside Silver Fins (A) YMCA Westside Silver Fins
  1. Natalie Dinch
  2. Destiny Kling
  3. Sieara Kling
  4. Emily Pickett
3:40.15
 
29 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Mya Drost-Parra
  2. Catherine Kuhn
  3. Brie Yost
  4. Eleanor Matheson
3:40.56
 
30 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Krista Kolkebeck
  2. Emily Martin
  3. Madison Kemnitz
  4. Alexa Kolkebeck
3:41.09
 
31 Highlands Ranch Aquatics (B) Highlands Ranch Aquatics
  1. Emma Spotts
  2. Elizabeth Kneip
  3. Delaney Smith
  4. Morganne Coberly
3:41.86
 
32 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Isabella Fratesi
  2. Kelly Church
  3. Holli Johnson
  4. Jacee Frivaldo
3:42.82
 
33 Denver Swim Academy (C) Denver Swim Academy
  1. Lea Koob
  2. Margaux Thompson
  3. Emily Protz
  4. Jennae Frederick
3:42.89
 
34 Bend Swim Club (B) Bend Swim Club
  1. Julia North
  2. Jenn Robeson
  3. Emma Brady
  4. Teresa Cobb
3:43.16
 
35 Denver Swim Academy (D) Denver Swim Academy
  1. Jessica Bixler
  2. Sydney CC Cutler
  3. Grae Patterson
  4. Victoria Vale
3:43.24
 
36 Southern Utah Swimming Association Southern Utah Swimming Association
  1. Megan Draney
  2. Katelyn Gross
  3. Kayla Greer
  4. Kristen Gross
3:45.28
 
37 YMCA Westside Silver Fins (B) YMCA Westside Silver Fins
  1. Sam Seiber
  2. Morgan Rosztoczy
  3. Nicole Matheson
  4. Gaby Tellez
3:47.05
 
Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Caymen Fiarkoski
  2. Sydney Chun
  3. Bristyn Croswhite
  4. Keegan Olson
3:50.12
 
University of Denver Hilltoppers (C) University of Denver Hilltoppers
  1. Hayley Stauber
  2. Anna Gergely
  3. Mia Brierly
  4. Jenna Smooke
3:51.02