CollegeSwimming.com

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Grady Ottomeyer
  2. Jared Norton
  3. Joey Morgan
  4. Matt Anderson
3:02.54
 
2 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Evan Carlson
  2. Anthony Nosack
  3. Liam Metzsch
  4. Patrick Mulcare
3:02.90
 
3 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Mark Jurek
  2. Brent Creager
  3. Antonio Ramirez
  4. Ben Olszewski
3:05.99
 
4 Las Cruces Aquat Las Cruces Aquat
  1. Angus Gullick
  2. Noah Lambert
  3. Adrian Law
  4. Kyle Temple
3:06.50
 
5 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Thomas Ottman
  2. Charles Klein
  3. Kaleb Gould
  4. Aaron Apel
3:07.79
 
6 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. PJ Stapleton
  2. Tyler Lis
  3. Mick Bartholomew
  4. Christopher Nicholson
3:07.96
 
7 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Luke Lyons
  2. Trevor Jones
  3. Joshua Vedder
  4. Jhop Hopkins
3:08.89
 
8 TJCC Stingrays Swim Team (A) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Nathan Covello
  2. Isaac Stump
  3. Brooks Fail
  4. Collin Murphy
3:10.87
 
9 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Erik Orr
  2. David Guyer
  3. Matt Lujan
  4. Keith Brazzell
3:10.90
 
10 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Calvin Higgins
  2. Phil Fromm
  3. AJ Frakes
  4. Clay Stoddard
3:11.20
 
11 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. Paul Rogers
  2. John Hartmeier
  3. Benjamin Brockman
  4. Christian Offenhauser
3:11.79
 
12 Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Calum Lehman
  2. Brayden Love
  3. Jerry Birnbaum
  4. Daniel Carr
3:11.86
 
13 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. David Brown
  2. Parker Hughes
  3. Pavel Bello
  4. Austin Smith
3:12.37
 
14 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Benjamin Quon
  2. Nicholas Harkins
  3. Clark Quattrocchi
  4. Brian Rawlinson
3:12.88
 
15 Utah Valley Aquatics (A) Utah Valley Aquatics
  1. Jesse Roberts
  2. Josh Skabelund
  3. Chad Patterson
  4. Connor Anderson
3:13.19
 
16 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Connor Gillespie
  2. Sean Smooke
  3. Keegan Bundy
  4. Tommy McCabe
3:13.31
 
17 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Steven Okelberry
  2. Ethan Pollock
  3. Tyler Blackburn
  4. Parker Freeman
3:13.44
 
18 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Sean Calkins
  2. Jorge Casas
  3. Sam Shelley
  4. Uriel Tejeda
3:13.56
 
19 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Noah Jepson
  2. Sebastian Harvey
  3. Benjamin Morris
  4. Caleb Van Boven
3:15.53
 
20 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Kobe Gall
  2. Isaiah Williams
  3. Michael Niezgodzki
  4. Garret Chance
3:15.61
 
21 Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Jake Perrine
  2. Terry Yang
  3. Seth Chun
  4. Samuel Morton
3:15.74
 
22 Peak Swim Team Peak Swim Team
  1. Daniel Deysher
  2. Riley Delahoyde
  3. Cade Bains
  4. Breck Donahue
3:16.20
 
23 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Francsico Vazquez
  2. Hunter Hojnacki
  3. Alexander Nikolaev
  4. Andrew Duffield
3:16.75
 
24 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. T. Rowe
  2. Zachary Paliscak
  3. Ryan Klein
  4. Ansel Averitte
3:18.42
 
25 Boulder Swimming Boulder Swimming
  1. Nathan Rock
  2. Quinton Pierce
  3. Philip Manoff
  4. Justin Li
3:18.45
 
26 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Joseph Waite
  2. Riley Hufford
  3. Alexander Orzescu
  4. Jonah Saya
3:19.00
 
27 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Bobby Johnson
  2. Neon Stern
  3. Jeffrey Snoddy
  4. Brian Beutler
3:19.71
 
28 Rocky Mountain Thunder Swimming Rocky Mountain Thunder Swimming
  1. Matthew Skinner
  2. Brandon Shanks
  3. Ben Sappey
  4. Daric Sundeen
3:20.15
 
29 Utah Valley Aquatics (B) Utah Valley Aquatics
  1. Wyatt Graham
  2. Christopher McClain
  3. Anthony Puertas
  4. Jacob Anderson
3:21.02
 
30 Southern Utah Swimming Association Southern Utah Swimming Association
  1. Nathan Hook
  2. Colby Clark
  3. Josh Weiland
  4. Nathan Wallace
3:21.22
 
31 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Blaise Snowberg
  2. Bradley Jackson
  3. Blake Olson
  4. Jordan Wasson
3:23.33
 
32 South Davis Aquatics Team South Davis Aquatics Team
  1. Zachary Sannar
  2. Jason Barnett
  3. Zachary Julien
  4. Mitchel Hawley
3:23.43
 
33 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Ben DuFauchard
  2. Blayze Jessen
  3. Thomas Gergely
  4. Tom Heckmaster
3:23.84
 
34 TJCC Stingrays Swim Team (B) TJCC Stingrays Swim Team
  1. Sam Mulay
  2. Scott Pekarske
  3. JP Greener
  4. Grant Nations
3:24.16