Site logo

2015 Speedo Champions Series - Austin

  • Completed
  • Mar. 25–29, 2015
  • SCY
  • Austin, TX

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Grady Ottomeyer
  2. Calvin Higgins
  3. Joey Morgan
  4. Matt Anderson
1:22.86
 
2 Tualatin Hills Swim Club (A) Tualatin Hills Swim Club
  1. Patrick Mulcare
  2. Liam Metzsch
  3. Anthony Nosack
  4. Evan Carlson
1:23.43
 
3 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Jack Blake
  2. David Brown
  3. Thomas Ottman
  4. Carl Mickelson
1:24.08
 
4 Arizona Gold Swim Club (A) Arizona Gold Swim Club
  1. Mark Jurek
  2. Brent Creager
  3. Jake Perrine
  4. Antonio Ramirez
1:25.13
 
5 Las Cruces Aquat Las Cruces Aquat
  1. Kyle Temple
  2. Adrian Law
  3. Andrew Gormley
  4. Angus Gullick
1:25.35
 
6 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Luke Lyons
  2. Joshua Vedder
  3. Jhop Hopkins
  4. Trevor Jones
1:25.58
 
7 University of Denver Hilltoppers (A) University of Denver Hilltoppers
  1. Keegan Bundy
  2. Sean Smooke
  3. Connor Gillespie
  4. Tommy McCabe
1:26.18
 
8 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. David Guyer
  2. Erik Orr
  3. Andrew Duffield
  4. Hunter Hojnacki
1:26.64
 
9 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Daniel Strohmeyer
  2. AJ Frakes
  3. Jared Norton
  4. Clay Stoddard
1:26.76
 
10 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Christopher Nicholson
  2. PJ Stapleton
  3. Tyler Lis
  4. Mick Bartholomew
1:26.93
 
11 Cheyenne Mountain Aquatics Cheyenne Mountain Aquatics
  1. Daniel Carr
  2. Calum Lehman
  3. Brayden Love
  4. Jerry Birnbaum
1:27.54
 
12 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Parker Hughes
  2. Charles Klein
  3. Austin Smith
  4. Zachary Paliscak
1:27.69
 
13 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Steven Okelberry
  2. Ethan Pollock
  3. Tyler Blackburn
  4. Parker Freeman
1:27.80
 
14 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Noah Jepson
  2. Caleb Van Boven
  3. Sam Willett
  4. Sebastian Harvey
1:28.02
 
15 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Brian Beutler
  2. Neon Stern
  3. Jeffrey Snoddy
  4. Bobby Johnson
1:28.28
 
16 TJCC Stingrays Swim Team TJCC Stingrays Swim Team
  1. Nathan Covello
  2. Brooks Fail
  3. Isaac Stump
  4. Collin Murphy
1:28.32
 
17 Utah Valley Aquatics (A) Utah Valley Aquatics
  1. Connor Anderson
  2. Josh Skabelund
  3. Chad Patterson
  4. Jesse Roberts
1:28.34
 
18 Arizona Gold Swim Club (B) Arizona Gold Swim Club
  1. Cameron Heidenreich
  2. Christian Manicki
  3. Terry Yang
  4. Ty Dang
1:28.70
 
19 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. John Hartmeier
  2. Benjamin Brockman
  3. Garrett Ross
  4. Paul Rogers
1:28.77
 
20 Tualatin Hills Swim Club (B) Tualatin Hills Swim Club
  1. Sean Calkins
  2. Jorge Casas
  3. Cortlandt Nelsen
  4. Sam Shelley
1:28.88
 
21 Rio Salado Swim Club Rio Salado Swim Club
  1. Nicholas Harkins
  2. Clark Quattrocchi
  3. Benjamin Quon
  4. Brian Rawlinson
1:29.06
 
22 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Ansel Averitte
  2. T. Rowe
  3. Pavel Bello
  4. Ryan Klein
1:30.02
 
23 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Isaiah Williams
  2. Michael Niezgodzki
  3. Kobe Gall
  4. Garret Chance
1:30.75
 
24 Peak Swim Team Peak Swim Team
  1. Daniel Deysher
  2. Riley Delahoyde
  3. Cade Bains
  4. Breck Donahue
1:31.04
 
25 South Davis Aquatics Team South Davis Aquatics Team
  1. Zachary Julien
  2. Drew Bonner
  3. Shad Wojciechowski
  4. Mitchel Hawley
1:31.88
 
26 Southern Utah Swimming Association Southern Utah Swimming Association
  1. Nathan Wallace
  2. Nathan Hook
  3. Josh Weiland
  4. Colby Clark
1:32.04
 
27 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Francsico Vazquez
  2. Alexander Nikolaev
  3. Brendan Finn
  4. Steven Rothe
1:32.59
 
28 Mission Aurora Colorado Swimming Mission Aurora Colorado Swimming
  1. Alexander Orzescu
  2. Joseph Waite
  3. Riley Hufford
  4. Jonah Saya
1:32.60
 
29 Flatiron Athletic Club Flatiron Athletic Club
  1. Bradley Jackson
  2. Blaise Snowberg
  3. Blake Olson
  4. Jordan Wasson
1:32.71
 
30 University of Denver Hilltoppers (B) University of Denver Hilltoppers
  1. Thomas Gergely
  2. Blayze Jessen
  3. Ben DuFauchard
  4. Tom Heckmaster
1:32.73
 
31 Utah Valley Aquatics (B) Utah Valley Aquatics
  1. Jacob Anderson
  2. Anthony Puertas
  3. Wyatt Graham
  4. Christopher McClain
1:32.85