Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

Top Swims

Name Team Event Time Score Points
1 Arik Katz Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 1000 Y Free 8:57.37 20 952
2 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 50 Y Back 22.65 20 950
3 Paul Degrado Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 200 Y Breast 1:59.20 20 940
4 Cole Crane Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 50 Y Fly 21.81 20 936
5 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 100 Y Back 48.95 20 936
6 Paul Degrado Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 200 Y Breast 1:59.54 934
7 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 200 Y IM 1:48.82 20 927
8 Alexander Forbes NTC Aquatics  logo NTC Aquatics 50 Y Fly 21.91 17 924
9 Mason Laur T2 Aquatics logo T2 Aquatics 200 Y Fly 1:47.80 20 923
10 Xander Gardner Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 1000 Y Free 9:03.80 17 920
11 Paul Degrado Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 100 Y Breast 55.00 20 920
12 Stuart Higdon Area Tallahassee logo Area Tallahassee 1000 Y Free 9:16.33 17 920
13 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 100 Y Fly 48.31 20 917
14 Andrew Garner T2 Aquatics logo T2 Aquatics 200 Y Breast 2:02.05 20 917
15 Ryan Warmbier Blue Wave Swimming logo Blue Wave Swimming 200 Y Free 1:39.69 20 917
16 Cole Crane Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 100 Y Fly 47.71 20 914
17 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 200 Y Back 1:47.32 20 913
18 Ryland Sun Area Tallahassee logo Area Tallahassee 50 Y Fly 22.03 911
19 Ethan McCloud TREASURE COAST SWIMMING logo TREASURE COAST SWIMMING 200 Y Back 1:46.44 20 908
20 Dawson Joyce Seminole Aquatic logo Seminole Aquatic 50 Y Fly 22.94 17 908
21 Arik Katz Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 1650 Y Free 15:15.21 20 907
22 Wesley Hyde Central Florida Marlins logo Central Florida Marlins 1650 Y Free 15:31.23 20 904
23 Jace Crawford Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 200 Y Fly 1:48.72 17 903
24 Alexander Forbes NTC Aquatics  logo NTC Aquatics 50 Y Fly 22.11 902
25 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 50 Y Fly 22.44 20 900
26 Cole Crane Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 200 Y Fly 1:46.99 20 899
27 Hayden Kwan United Swim Club logo United Swim Club 100 Y Back 49.71 R 899
28 Gabe Parnell UN 200 Y IM 1:48.01 20 898
29 Brendan Peacock Swim Florida logo Swim Florida 1650 Y Free 15:19.26 17 896
30 John Beattie Blue Dolfins logo Blue Dolfins 50 Y Fly 23.06 14 895
31 Evan Keogh Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 50 Y Back 25.22 R 895
32 Ryland Sun Area Tallahassee logo Area Tallahassee 100 Y Fly 48.08 17 895
33 Trev McGovern Gator Swim Club logo Gator Swim Club 200 Y Back 1:47.33 17 895
34 Ryan Warmbier Blue Wave Swimming logo Blue Wave Swimming 100 Y Free 45.88 17 894
35 Arik Katz Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 400 Y IM 3:53.69 17 892
36 Billy Jones Bolles School Sharks logo Bolles School Sharks 100 Y Fly 48.82 17 892
37 Ryland Sun Area Tallahassee logo Area Tallahassee 50 Y Back 22.75 890
38 Jace Crawford Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 400 Y IM 3:54.97 20 889
39 Billy Jones Bolles School Sharks logo Bolles School Sharks 200 Y Fly 1:49.41 16 888
40 Jackson Skigen North Florida Swimming, Inc. logo North Florida Swimming, Inc. 200 Y Breast 2:00.16 17 886
41 Jason Brzozowski Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 1000 Y Free 9:14.26 20 885
42 Andrew Garner T2 Aquatics logo T2 Aquatics 100 Y Breast 56.74 20 885
43 Mason Laur T2 Aquatics logo T2 Aquatics 400 Y IM 3:55.62 17 882
44 Dawson Joyce Seminole Aquatic logo Seminole Aquatic 50 Y Free 21.04 16 881
45 Paul Degrado Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 100 Y Breast 55.98 881
46 Ryland Sun Area Tallahassee logo Area Tallahassee 100 Y Back 49.06 20 881
47 Tristan Ide Windermere Lakers logo Windermere Lakers 200 Y Breast 2:05.18 16 880
48 Jace Crawford Episcopal AmberJax logo Episcopal AmberJax 200 Y IM 1:50.73 17 880
49 Gabe Parnell UN 200 Y Fly 1:47.90 17 880
50 Xander Gardner Sarasota Tsunami Swim Team logo Sarasota Tsunami Swim Team 500 Y Free 4:24.46 20 879