Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Gator Swim Club (B) logoGator Swim Club (B)
  1. Dylan Brisco
  2. Brandon Cheong
  3. Ivan Gutierrez
  4. Trev McGovern
1:32.18
2 NTC Aquatics  logoNTC Aquatics
  1. Mason Williams
  2. Jake Moretti
  3. Jacob Kelly
  4. Alexander Forbes
1:34.04
3 Blue Dolfins (A) logoBlue Dolfins (A)
  1. Carlos Cartagena-Diaz
  2. Hector Rodriguez
  3. Mason Herbet
  4. Patrick Fry
1:34.18
4 Episcopal AmberJax (A) logoEpiscopal AmberJax (A)
  1. Jace Crawford
  2. Paul Degrado
  3. Cole Crane
  4. Braeden Knight
1:34.38
5 North Florida Swimming, Inc. (A) logoNorth Florida Swimming, Inc. (A)
  1. Mel Nash
  2. Jackson Skigen
  3. Tyler Watson
  4. Caden Staggard
1:34.60
6 Bolles School Sharks (B) logoBolles School Sharks (B)
  1. Dan Bowen
  2. Cobi Lopez Miro
  3. Danis Khizriev
  4. Zi Win Lim
1:35.39
7 Saint Petersburg Aquatics (A) logoSaint Petersburg Aquatics (A)
  1. Lukas Cote
  2. Christopher Dieffenthaller
  3. Matthew Dieffenthaller
  4. Nick Metro
1:35.40
8 Bolles School Sharks (A) logoBolles School Sharks (A)
  1. Billy Jones
  2. Ansen Meyer
  3. Lleyton Martin
  4. Noah Emerson
1:35.64
9 T2 Aquatics (A) logoT2 Aquatics (A)
  1. Matt Molloy
  2. Andrew Garner
  3. Mason Laur
  4. Anton Sunyak
1:35.72
10 Tampa Bay Aquatics (A) logoTampa Bay Aquatics (A)
  1. Jay Jay Fonnotto
  2. Robert Haywood
  3. Jake Bair
  4. Joey Burns
1:36.14
11 Blue Dolfins (B) logoBlue Dolfins (B)
  1. Noah Evans
  2. Lukas Boaz
  3. John Beattie
  4. Dean Walker
1:36.66
12 Sarasota Tsunami Swim Team (A) logoSarasota Tsunami Swim Team (A)
  1. Arik Katz
  2. Graham Beckstein
  3. Sebastian Aguirre
  4. Ian Brann
1:36.79
13 Berkeley Barracudas (A) logoBerkeley Barracudas (A)
  1. Logan Ingerick
  2. Ryaan Hatoum
  3. Jackson Smith
  4. Max Martino
1:37.17
14 Radiant Aquatics (A) logoRadiant Aquatics (A)
  1. Cory Wilhelm
  2. Kyle Trelka
  3. Adam Tapia
  4. Zuri Ramsey
1:37.58
15 Storm Swim Club (A) logoStorm Swim Club (A)
  1. Dominic Miller
  2. Nicholas Tayag
  3. Jacob Coutant
  4. Ian Cooper
1:37.63
16 Area Tallahassee (A) logoArea Tallahassee (A)
  1. Ryland Sun
  2. Collin Dillard
  3. Bace Hevey
  4. Stuart Higdon
1:37.70
17 Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics
  1. Jake Sciscente
  2. Daniel Varon
  3. Anthony Smiley
  4. Ayden Cason
1:37.78
18 Saint Petersburg Aquatics (B) logoSaint Petersburg Aquatics (B)
  1. Gordon Leadbetter
  2. Tyre Hill
  3. Victor Rosado
  4. Rusty Jerger
1:37.92
19 Palm Harbor YMCA Piranhas (A) logoPalm Harbor YMCA Piranhas (A)
  1. Liam Kugler
  2. Jake Burns
  3. Dominic Ortanez
  4. Michael Gottlieb
1:38.05
20 Gator Swim Club (A) logoGator Swim Club (A)
  1. Gus Pastos
  2. Mikey Challis
  3. Chris Ou
  4. Jayden Herron
1:38.16
21 Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club
  1. Nick Shaffer
  2. Anthony Kirchner
  3. Robbie Shaffer
  4. Alex Caceres
1:38.99
22 Lakeland (FL) Area Swimming logoLakeland (FL) Area Swimming
  1. Pablo Martinez
  2. Benjamin Marusko
  3. Colby Garthwaite
  4. Daniel Evans
1:39.45
23 Southwest Stars Swim Club (A) logoSouthwest Stars Swim Club (A)
  1. Khalif-Munir Kalahiki
  2. Gabriel Vazquez
  3. Nabil Kalahiki
  4. Ethan Sido
1:39.82
24 Episcopal AmberJax (B) logoEpiscopal AmberJax (B)
  1. James Kim
  2. Julian Smith
  3. Kyle Casiple
  4. Ethan Schroeder
1:39.90
25 Rocoa of Brevard (A) logoRocoa of Brevard (A)
  1. Garrett Cone
  2. Freddie Cole
  3. Xavier Barnes
  4. Connor Marks
1:40.01
26 Club Seminole logoClub Seminole
  1. Joshua Lamar
  2. Nevada Wood
  3. Andrew Thrasher
  4. Robert McCrackin
1:40.27
27 United Swim Club logoUnited Swim Club
  1. Hayden Kwan
  2. Leon Kwan
  3. Alexander Yuan
  4. Wade Eastman
1:40.40
28 Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic
  1. Adam Young
  2. Mason Haynie
  3. Dawson Joyce
  4. Jackson Haines
1:40.46
29 Tampa Bay Aquatics (B) logoTampa Bay Aquatics (B)
  1. Jack Harrison
  2. Zach Bennett
  3. Shane Gemma
  4. Tyler Roberton
1:40.59
30 Swim Florida (B) logoSwim Florida (B)
  1. Cameron Dolly
  2. Conor Cranfield
  3. John Pellegrino
  4. Colton Rasmussen
1:40.91
31 Sarasota Tsunami Swim Team (B) logoSarasota Tsunami Swim Team (B)
  1. Evan Keogh
  2. Benjamin Miller
  3. Maciej Tadla
  4. Nick Mattheys
1:41.11
32 Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics
  1. Chris Sylvester
  2. Nicolas Vansteenberghe
  3. David Gapinski
  4. Jaccob Camp
1:41.27
33 Mandarin Aquatic (A) logoMandarin Aquatic (A)
  1. Ryan McMahon
  2. Luke Dingfield
  3. Connor Shrader
  4. Brendan Shrader
1:41.56
34 South County-FL logoSouth County-FL
  1. Mike Sickels
  2. Harrison Newi
  3. Kirill Luka
  4. Joseph Sacco
1:41.65
35 Swim Florida (A) logoSwim Florida (A)
  1. Garrett Stanley
  2. Kaleb Harriott
  3. Nick Salzone
  4. Brendan Peacock
1:41.77
36 Greater Tampa Swimming Assn (A) logoGreater Tampa Swimming Assn (A)
  1. Maxwell Smith
  2. Reece Hawker
  3. Charles Fields
  4. Noah Halpern
1:42.22
37 Palm Harbor YMCA Piranhas (B) logoPalm Harbor YMCA Piranhas (B)
  1. Denis Dapo
  2. Ebraham Cabiling
  3. Payton Sanders
  4. Peyton Walters
1:42.32
38 Windermere Lakers logoWindermere Lakers
  1. James Oakes
  2. Tristan Ide
  3. Tyler Roddy
  4. Pedro Henrique De Alexandre
1:42.66
39 Southwest Stars Swim Club (B) logoSouthwest Stars Swim Club (B)
  1. Christian Robinson
  2. Bryce Sutherland
  3. Roman LeSage
  4. Kurtis Gnapp
1:42.81
40 Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti
  1. Jacob Santiago
  2. Matthew Long
  3. Will Harding
  4. Daryl Clark
1:42.94
41 North Florida Swimming, Inc. (B) logoNorth Florida Swimming, Inc. (B)
  1. Grayson D'Agostino
  2. Andrew Davis
  3. Brian Chiang
  4. Chase Collier
1:43.52
42 Storm Swim Club (B) logoStorm Swim Club (B)
  1. Mason Campbell
  2. Michael Panariello
  3. Michael Morton
  4. Aidan Henry
1:44.45
43 Rocoa of Brevard (B) logoRocoa of Brevard (B)
  1. Kyle Loi
  2. Noah Strong
  3. Dylan Gornto
  4. Riley Wilkins
1:44.51
44 T2 Aquatics (B) logoT2 Aquatics (B)
  1. Oscar Madsen
  2. James Scanlon
  3. Jacob Connor
  4. Connor French
1:44.56
45 Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team
  1. Thomas Zak
  2. Alexander Braden
  3. Jason Weed
  4. Jakob Brougham
1:44.91
46 West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati
  1. Andrew Billitto
  2. Logan Thornsberry
  3. John Jones
  4. Alex Antonewitz
1:45.00
47 Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua
  1. Caio Franco
  2. Sam Bement
  3. Charles Johnson
  4. Ryan Pritchard
1:45.11
48 Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club
  1. Felipe Quiterio
  2. Joao Correia
  3. Pedro Helou
  4. Arthur Horr
1:45.25
49 Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat
  1. Kevin Janson-Dugan
  2. Tanner Bloom
  3. Oscar Marquardt
  4. Anthony Hensel
1:45.33
50 Berkeley Barracudas (B) logoBerkeley Barracudas (B)
  1. Brantley Deady
  2. Bradley Stoker
  3. Rhansey Morel
  4. Josh Millner-Balagtas
1:45.36
51 Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team
  1. Benjamin Brodeur
  2. Jakob Debus
  3. Hunter Olive
  4. Caleb Debus
1:45.56
52 Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax
  1. Colton Martin
  2. Blake Moran
  3. Gabriel Canabal
  4. Jesse Meek
1:47.12
53 Mandarin Aquatic (B) logoMandarin Aquatic (B)
  1. Kenneth Chism
  2. Gage Vondrasek
  3. David Garces
  4. Riley Layfield
1:47.37
54 Area Tallahassee (B) logoArea Tallahassee (B)
  1. Ben Hodge
  2. Carl Anthony Moore
  3. Nicholas Bosque
  4. Jonas Wars
1:47.44
55 Usrp Racers logoUsrp Racers
  1. Zackary Frierson
  2. Ethan Kearney
  3. Kenneth Long
  4. Logan Linehan
1:47.49
56 Greater Tampa Swimming Assn (B) logoGreater Tampa Swimming Assn (B)
  1. Rishi Karpur
  2. Brendan Driscoll
  3. Denislav Yordanov
  4. Luke Sprague
1:47.90
57 Pipeline Swimmin logoPipeline Swimmin
  1. Hunter Long
  2. Griffin Sutek
  3. Glynn Morgan
  4. Derek McDonald
1:48.29
58 Titusville Swim logoTitusville Swim
  1. David Lewis
  2. Caleb Brandon
  3. Frank Villa
  4. Matthew Legare
1:49.26
59 Radiant Aquatics (B) logoRadiant Aquatics (B)
  1. Mads Enghave
  2. Logan Lastowski
  3. Walter Grantham
  4. Gavin Spicer
1:51.75
Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming
  1. Jackson Curry
  2. Richard Certuche
  3. Tyler Peng
  4. Jack Kaatze
DQ