Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Saint Petersburg Aquatics (A) logoSaint Petersburg Aquatics (A)
  1. Matthew Dieffenthaller
  2. Lukas Cote
  3. Rusty Jerger
  4. Nick Metro
1:24.28
2 Gator Swim Club (B) logoGator Swim Club (B)
  1. Ivan Gutierrez
  2. Nicholas Eunice
  3. Brandon Cheong
  4. Trev McGovern
1:25.34
3 Blue Dolfins (A) logoBlue Dolfins (A)
  1. John Beattie
  2. Carlos Cartagena-Diaz
  3. Patrick Fry
  4. Mason Herbet
1:25.85
4 Bolles School Sharks (A) logoBolles School Sharks (A)
  1. Noah Emerson
  2. Zi Win Lim
  3. Ethan Thomas
  4. Billy Jones
1:25.86
5 Episcopal AmberJax (A) logoEpiscopal AmberJax (A)
  1. Cole Crane
  2. Braeden Knight
  3. Paul Degrado
  4. Jace Crawford
1:25.98
6 T2 Aquatics (A) logoT2 Aquatics (A)
  1. Mason Laur
  2. Andrew Garner
  3. Jacob Connor
  4. Anton Sunyak
1:26.12
7 NTC Aquatics  logoNTC Aquatics
  1. Alexander Forbes
  2. Jacob Kelly
  3. Benjamin Stark
  4. Caleb Woodruff
1:26.17
8 Sarasota Tsunami Swim Team (A) logoSarasota Tsunami Swim Team (A)
  1. Xander Gardner
  2. Ian Brann
  3. Rene Strezenicky
  4. Graham Beckstein
1:26.64
9 Storm Swim Club (A) logoStorm Swim Club (A)
  1. Dominic Miller
  2. Ian Cooper
  3. Mason Campbell
  4. Jacob Coutant
1:26.72
10 Bolles School Sharks (B) logoBolles School Sharks (B)
  1. Ansen Meyer
  2. Jackson Kirk
  3. Danis Khizriev
  4. Dan Bowen
1:27.03
11 Palm Harbor YMCA Piranhas (A) logoPalm Harbor YMCA Piranhas (A)
  1. Michael Gottlieb
  2. Denis Dapo
  3. Liam Kugler
  4. Dominic Ortanez
1:27.25
12 Radiant Aquatics (A) logoRadiant Aquatics (A)
  1. Mads Enghave
  2. Kyle Trelka
  3. Cory Wilhelm
  4. Zuri Ramsey
1:27.44
13 North Florida Swimming, Inc. (A) logoNorth Florida Swimming, Inc. (A)
  1. Jackson Skigen
  2. Caden Staggard
  3. Tyler Watson
  4. Mel Nash
1:27.50
14 Episcopal AmberJax (B) logoEpiscopal AmberJax (B)
  1. Julian Smith
  2. Kyle Casiple
  3. James Kim
  4. Reed Bankston
1:27.56
15 Tampa Bay Aquatics (A) logoTampa Bay Aquatics (A)
  1. Joey Burns
  2. Jake Bair
  3. Kory Kimura
  4. Tyler Roberton
1:27.79
16 Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics
  1. Jaccob Camp
  2. Nicolas Vansteenberghe
  3. Hunter Wright
  4. David Gapinski
1:28.00
17 Area Tallahassee (A) logoArea Tallahassee (A)
  1. Ryland Sun
  2. Stuart Higdon
  3. Bace Hevey
  4. Jonas Wars
1:28.03
18 Berkeley Barracudas (A) logoBerkeley Barracudas (A)
  1. Logan Ingerick
  2. Max Martino
  3. Bradley Stoker
  4. Ryaan Hatoum
1:28.10
19 Swim Florida (A) logoSwim Florida (A)
  1. Kirk Klemm
  2. Cameron Dolly
  3. Brendan Peacock
  4. Colton Rasmussen
1:28.17
20 Blue Dolfins (B) logoBlue Dolfins (B)
  1. Ryan Gibbons
  2. Dean Walker
  3. Justin Rockaway
  4. Yashar Pourmoghadam
1:28.25
21 Sarasota Tsunami Swim Team (B) logoSarasota Tsunami Swim Team (B)
  1. Arik Katz
  2. Jared Repassy
  3. Sebastian Aguirre
  4. Nick Mattheys
1:28.41
22 Fast Lane Aquatics logoFast Lane Aquatics
  1. Zach Brewer
  2. Aramis Rivera
  3. Joshua Chan
  4. Eric String
1:29.11
23 Southwest Stars Swim Club (A) logoSouthwest Stars Swim Club (A)
  1. Nabil Kalahiki
  2. Bryce Sutherland
  3. Khalif-Munir Kalahiki
  4. Ethan Sido
1:29.46
23 Gator Swim Club (A) logoGator Swim Club (A)
  1. Jack Poppell
  2. Mikey Challis
  3. Chris Ou
  4. Jayden Herron
1:29.46
25 Saint Petersburg Aquatics (B) logoSaint Petersburg Aquatics (B)
  1. Christopher Dieffenthaller
  2. Caleb Kravitz
  3. Tyre Hill
  4. Victor Rosado
1:29.79
26 Rocoa of Brevard (A) logoRocoa of Brevard (A)
  1. Riley Wilkins
  2. Garrett Cone
  3. Freddie Cole
  4. Xavier Barnes
1:30.10
27 Greater Tampa Swimming Assn (A) logoGreater Tampa Swimming Assn (A)
  1. Maxwell Smith
  2. Charles Fields
  3. Reece Hawker
  4. Tommy Nagle
1:30.37
28 Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club
  1. Nick Shaffer
  2. Robbie Shaffer
  3. Colin Wilkins
  4. Ezra Moros
1:30.39
29 Club Seminole logoClub Seminole
  1. Nevada Wood
  2. Joshua Lamar
  3. Ethan Kilgore
  4. Andrew Thrasher
1:30.62
30 Palm Harbor YMCA Piranhas (B) logoPalm Harbor YMCA Piranhas (B)
  1. Ebraham Cabiling
  2. Jake Burns
  3. Kyle Romero
  4. Peyton Walters
1:30.73
31 Swim Florida (B) logoSwim Florida (B)
  1. John Pellegrino
  2. Nick Salzone
  3. Conor Cranfield
  4. Michael Brent
1:30.82
32 Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming
  1. Ryan Warmbier
  2. Jack Kaatze
  3. Tyler Peng
  4. Douglas Lankton
1:30.95
33 Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins
  1. Noah Smith
  2. Wesley Hyde
  3. Riley Sampson
1:31.13
34 Mandarin Aquatic (A) logoMandarin Aquatic (A)
  1. Sage Green
  2. Luke Dingfield
  3. Garett Vondrasek
  4. Gage Hulbert
1:31.20
35 Tampa Bay Aquatics (B) logoTampa Bay Aquatics (B)
  1. Jay Jay Fonnotto
  2. Zach Bennett
  3. Jack Harrison
  4. Abdiel Rosario
1:31.21
36 Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics
  1. Jake Sciscente
  2. Ayden Cason
  3. Samuel Ospina
  4. Daniel Varon
1:31.34
37 Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club
  1. Pedro Helou
  2. Arthur Horr
  3. Joao Correia
  4. Felipe Quiterio
1:31.78
38 Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax
  1. Jesse Meek
  2. Colton Martin
  3. Gabriel Canabal
  4. Blake Moran
1:32.07
39 Rocoa of Brevard (B) logoRocoa of Brevard (B)
  1. Jake Repperger
  2. Slater Sabel
  3. Kyle Loi
  4. Connor Marks
1:32.17
40 Mandarin Aquatic (B) logoMandarin Aquatic (B)
  1. Gage Vondrasek
  2. David Garces
  3. Connor Shrader
  4. Ryan McMahon
1:32.32
41 Windermere Lakers logoWindermere Lakers
  1. Tyler Roddy
  2. James Oakes
  3. Pedro Henrique De Alexandre
  4. Tristan Ide
1:32.54
42 North Florida Swimming, Inc. (B) logoNorth Florida Swimming, Inc. (B)
  1. Brian Chiang
  2. Grayson D'Agostino
  3. Andrew Davis
  4. Chase Collier
1:32.76
43 Southwest Stars Swim Club (B) logoSouthwest Stars Swim Club (B)
  1. Keegan Rutledge-Jukes
  2. Roman LeSage
  3. Christian Robinson
  4. Kurtis Gnapp
1:32.99
44 Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat
  1. Oscar Marquardt
  2. Anthony Hensel
  3. Tanner Bloom
  4. Kevin Janson-Dugan
1:33.13
45 Usrp Racers logoUsrp Racers
  1. Ethan Kearney
  2. David Romeo
  3. Logan Linehan
  4. Kenneth Long
1:33.21
46 Greater Tampa Swimming Assn (B) logoGreater Tampa Swimming Assn (B)
  1. Denislav Yordanov
  2. Noah Halpern
  3. Luke Sprague
  4. Brendan Driscoll
1:33.56
47 Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team
  1. Hunter Olive
  2. Jakob Debus
  3. Caleb Debus
  4. Benjamin Brodeur
1:33.58
48 Berkeley Barracudas (B) logoBerkeley Barracudas (B)
  1. Brantley Deady
  2. Jackson Smith
  3. Josh Millner-Balagtas
  4. Rhansey Morel
1:33.59
49 Titusville Swim logoTitusville Swim
  1. David Lewis
  2. Caleb Brandon
  3. Maxwell Alderman
  4. Frank Villa
1:33.75
50 Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua
  1. Caio Franco
  2. Joab Temotio
  3. Ryan Pritchard
  4. Daniel Hinkle
1:33.80
51 Storm Swim Club (B) logoStorm Swim Club (B)
  1. Michael Morton
  2. Nicholas Tayag
  3. Aidan Henry
  4. Nate Pollitt
1:34.04
52 T2 Aquatics (B) logoT2 Aquatics (B)
  1. Matt Molloy
  2. Oscar Madsen
  3. Gareth Rosal
  4. Connor French
1:34.16
53 South County-FL logoSouth County-FL
  1. Joseph Sacco
  2. Joseph Joyce
  3. Kirill Luka
  4. Mike Sickels
1:34.34
54 Area Tallahassee (B) logoArea Tallahassee (B)
  1. Ryan Rumana
  2. Collin Dillard
  3. Ben Hodge
  4. Zach Juhlin
1:34.81
55 Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti
  1. Jeffrey Shilts
  2. Dylan Love
  3. Matthew Long
  4. Will Harding
1:35.24
56 Radiant Aquatics (B) logoRadiant Aquatics (B)
  1. Adam Tapia
  2. Walter Grantham
  3. Logan Lastowski
  4. Gavin Spicer
1:37.10
57 West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati
  1. Logan Thornsberry
  2. John Jones
  3. Rhett Godcharles
  4. Connor Moran
1:37.47
Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team
  1. Jason Weed
  2. Brandon Dixon-McKay
  3. Thomas Zak
  4. Jakob Brougham
DQ
United Swim Club logoUnited Swim Club NS
Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic NS