Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Bolles School Sharks (A) Bolles School Sharks
  1. Noah Emerson
  2. Billy Jones
  3. Ethan Thomas
  4. Jack VanDeusen
3:03.94
 
2 Gator Swim Club (B) Gator Swim Club
  1. Trev McGovern
  2. Jayden Herron
  3. Nicholas Eunice
  4. Dylan Brisco
3:06.03
 
3 NTC Aquatics NTC Aquatics
  1. Alexander Forbes
  2. Mason Williams
  3. Benjamin Stark
  4. Jacob Kelly
3:07.84
 
4 Sarasota Tsunami Swim Team (A) Sarasota Tsunami Swim Team
  1. Ian Brann
  2. Arik Katz
  3. Xander Gardner
  4. Rene Strezenicky
3:07.98
 
5 North Florida Swimming, Inc. (A) North Florida Swimming, Inc.
  1. Jackson Skigen
  2. Caden Staggard
  3. Tyler Watson
  4. Grayson D'Agostino
3:08.13
 
6 Radiant Aquatics (A) Radiant Aquatics
  1. Adam Tapia
  2. Kyle Trelka
  3. Cory Wilhelm
  4. Zuri Ramsey
3:08.22
 
7 Blue Dolfins (A) Blue Dolfins
  1. Mason Herbet
  2. Patrick Fry
  3. Carlos Cartagena-Diaz
  4. Ryan Gibbons
3:08.25
 
8 T2 Aquatics (A) T2 Aquatics
  1. Mason Laur
  2. Andrew Garner
  3. Anton Sunyak
  4. Jacob Connor
3:08.63
 
9 Tampa Bay Aquatics (A) Tampa Bay Aquatics
  1. Joey Burns
  2. Jake Bair
  3. Tyler Roberton
  4. Kory Kimura
3:09.07
 
10 Bolles School Sharks (B) Bolles School Sharks
  1. Zi Win Lim
  2. Lleyton Martin
  3. Nick Spillers
  4. Rafael Nicolas Ponce De Leon
3:09.13
 
11 Storm Swim Club (A) Storm Swim Club
  1. Ian Cooper
  2. Dominic Miller
  3. Michael Morton
  4. Jacob Coutant
3:11.44
 
12 Swim Florida (A) Swim Florida
  1. Brendan Peacock
  2. Colton Rasmussen
  3. Kirk Klemm
  4. John Pellegrino
3:11.75
 
13 Sarasota Tsunami Swim Team (B) Sarasota Tsunami Swim Team
  1. Graham Beckstein
  2. Jared Repassy
  3. Sebastian Aguirre
  4. Nick Mattheys
3:12.23
 
14 Swim Florida (B) Swim Florida
  1. Garrett Stanley
  2. Michael Brent
  3. Conor Cranfield
  4. Nick Salzone
3:14.11
 
15 Area Tallahassee (A) Area Tallahassee
  1. Ryland Sun
  2. Jonas Wars
  3. Bace Hevey
  4. Stuart Higdon
3:14.17
 
16 Southwest Stars Swim Club (A) Southwest Stars Swim Club
  1. Nabil Kalahiki
  2. Ethan Sido
  3. Bryce Sutherland
  4. Khalif-Munir Kalahiki
3:14.37
 
17 Blue Dolfins (B) Blue Dolfins
  1. John Beattie
  2. Noah Evans
  3. Dean Walker
  4. Carter Anderson
3:14.41
 
18 Academy Aquatic Club Academy Aquatic Club
  1. Nick Shaffer
  2. Robbie Shaffer
  3. Colin Wilkins
  4. Alex Caceres
3:14.68
 
19 Club Seminole Club Seminole
  1. Ethan Kilgore
  2. Andrew Thrasher
  3. Nevada Wood
  4. Joshua Lamar
3:14.73
 
20 Gator Swim Club (A) Gator Swim Club
  1. Evan Conklin
  2. Ivan Gutierrez
  3. Mikey Challis
  4. Brandon Cheong
3:15.20
 
21 South County-FL South County-FL
  1. Aaron Swann
  2. Joseph Sacco
  3. Mike Sickels
  4. Wesley Kephart
3:15.50
 
22 Greater Tampa Swimming Assn (A) Greater Tampa Swimming Assn
  1. Maxwell Smith
  2. Charles Fields
  3. Reece Hawker
  4. Brendan Driscoll
3:16.32
 
23 Rocoa of Brevard (A) Rocoa of Brevard
  1. Xavier Barnes
  2. Frank Quattrocchi
  3. Noah Strong
  4. Connor Marks
3:17.61
 
24 Storm Swim Club (B) Storm Swim Club
  1. Nicholas Tayag
  2. Mason Campbell
  3. Ty Larue
  4. Aidan Henry
3:18.31
 
25 Tampa Bay Aquatics (B) Tampa Bay Aquatics
  1. Abdiel Rosario
  2. Jack Harrison
  3. Jay Jay Fonnotto
  4. Zach Bennett
3:18.65
 
26 Blue Wave Swimming Blue Wave Swimming
  1. Ryan Warmbier
  2. Jake Sherman
  3. Tyler Peng
  4. Connor Annett
3:19.05
 
27 Indian River Aquatics Indian River Aquatics
  1. Jonathan Edmondson
  2. Ayden Cason
  3. Samuel Ospina
  4. Daniel Varon
3:20.10
 
28 Lakeland (FL) Area Swimming Lakeland (FL) Area Swimming
  1. Colby Garthwaite
  2. Daniel Evans
  3. Logan Hauk
  4. Benjamin Marusko
3:20.47
 
28 Rocoa of Brevard (B) Rocoa of Brevard
  1. Freddie Cole
  2. Slater Sabel
  3. Riley Wilkins
  4. Dylan Gornto
3:20.47
 
30 Sea Dragon Aquat Sea Dragon Aquat
  1. Kevin Janson-Dugan
  2. Anthony Hensel
  3. Tanner Bloom
  4. Oscar Marquardt
3:20.71
 
31 Southwest Stars Swim Club (B) Southwest Stars Swim Club
  1. Christian Robinson
  2. Keegan Rutledge-Jukes
  3. Gabriel Vazquez
  4. Kurtis Gnapp
3:21.33
 
32 West Florida Lightning Aquati West Florida Lightning Aquati
  1. Andrew Billitto
  2. Connor Moran
  3. Alex Antonewitz
  4. Logan Thornsberry
3:21.51
 
33 Greater Tampa Swimming Assn (B) Greater Tampa Swimming Assn
  1. Noah Halpern
  2. Denislav Yordanov
  3. Luke Sprague
  4. Rishi Karpur
3:22.57
 
34 Saint Augustine Swim Team Saint Augustine Swim Team
  1. Jakob Brougham
  2. Thomas Zak
  3. Brandon Dixon-McKay
  4. Jason Weed
3:22.73
 
35 Planet Swim Aqua Planet Swim Aqua
  1. Caio Franco
  2. Daniel Hinkle
  3. Charles Johnson
  4. Joab Temotio
3:23.20
 
35 T2 Aquatics (B) T2 Aquatics
  1. Matt Molloy
  2. Connor French
  3. Oscar Madsen
  4. Gavin Brylowski
3:23.20
 
37 Area Tallahassee (B) Area Tallahassee
  1. Ben Hodge
  2. Preston Page
  3. Nicholas Bosque
  4. Zach Juhlin
3:25.46
 
38 Titusville Swim Titusville Swim
  1. Caleb Brandon
  2. David Lewis
  3. Frank Villa
  4. Maxwell Alderman
3:26.56
 
39 Berkeley Barracudas Berkeley Barracudas
  1. Brantley Deady
  2. Bradley Stoker
  3. Jackson Smith
  4. Samuel Williams
3:26.80
 
40 North Florida Swimming, Inc. (B) North Florida Swimming, Inc.
  1. Chase Collier
  2. Chase Collier
  3. Andrew Davis
  4. Brian Chiang
3:27.89
 
41 Nocatee Bluetide Swim Team Nocatee Bluetide Swim Team
  1. Hunter Olive
  2. Caleb Debus
  3. Jack Czubati
  4. Benjamin Brodeur
3:29.50
 
42 Wahoo's of Jax Wahoo's of Jax
  1. Colton Martin
  2. Jesse Meek
  3. Blake Moran
  4. Gabriel Canabal
3:32.03
 
43 Pipeline Swimmin Pipeline Swimmin
  1. Derek McDonald
  2. Hunter Long
  3. Griffin Sutek
  4. Glynn Morgan
3:33.08
 
44 Radiant Aquatics (B) Radiant Aquatics
  1. Logan Lastowski
  2. Mads Enghave
  3. Gavin Spicer
  4. Walter Grantham
3:36.34
 
Saint Petersburg Aquatics Saint Petersburg Aquatics
  1. Matthew Dieffenthaller
  2. Lukas Cote
  3. Rusty Jerger
  4. Nick Metro
DQ
Windermere Lakers Windermere Lakers
  1. Tyler Roddy
  2. James Oakes
  3. Pedro Henrique De Alexandre
  4. Tristan Ide
DQ
Mandarin Aquatic (B) Mandarin Aquatic NS
Mandarin Aquatic (A) Mandarin Aquatic NS