Site logo

Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL
A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
2 Ryley Ober Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:46.71
902 +0.2% PB
3 Summer Stanfield Storm Swim Club logo 1:48.48
863 +1.1% PB
4 Taylor Ward Clearwater Aquatic Team logo 1:50.45
810 +0.8% SB
5 Hannah Sykes Episcopal AmberJax logo 1:51.67
777 -0.9%
6 Leah Reisker Gator Swim Club logo 1:52.04
768 -1.6%
7 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 1:54.47
697 -3.3%
8 Jilian Schulte Greater Tampa Swimming Assn logo 1:54.64
702 -1.5%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Elizabeth Richardson TREASURE COAST SWIMMING logo 1:51.22
780 +0.1% SB
11 Katarina Svetz Highlander Aquatic Club logo 1:53.03
733 +0.3% PB
12 Shannon Campbell Loggerhead Aquatics logo 1:53.56
729 -2.6%
13 Kara Gavin Bolles School Sharks logo 1:54.09
715 -0.6%
14 Polina Rukosuev Fast Lane Aquatics logo 1:54.45
697 -0.2%
15 Ava Carter Tampa Bay Aquatics logo 1:54.49
705 +0.2% PB
16 Katie Cronin Gator Swim Club logo 1:54.67
701 -2.3%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Caroline Cooper Highlander Aquatic Club logo 1:53.60
719 +0.3% SB
18 Tania Rodriguez Central Florida Marlins logo 1:55.16
689 +2.8% PB
19 Alexia Smith Storm Swim Club logo 1:55.31
676 -0.6%
20 Christina Clark Florida St logo 1:55.70
666 -0.5%
21 Camila Batista Bolles School Sharks logo 1:55.71
666 -2.6%
22 Samantha Sydeski Patriot Aquatics (FL) logo 1:56.07
667 +2.9% PB
23 Kali Bush NTC Aquatics  logo 1:57.54
622 -1.4%
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ryley Ober Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:48.25
859 -1.2%
3 Summer Stanfield Storm Swim Club logo 1:50.02
821 -0.3%
4 Taylor Ward Clearwater Aquatic Team logo 1:52.35
760 -0.9%
5 Leah Reisker Gator Swim Club logo 1:52.37
759 -1.9%
6 Hannah Sykes Episcopal AmberJax logo 1:52.86
747 -1.9%
7 Alixandra Roy Highlander Aquatic Club logo 1:53.10
731 -2.1%
8 Jilian Schulte Greater Tampa Swimming Assn logo 1:53.23
737 -0.3%
9 Katarina Svetz Highlander Aquatic Club logo 1:53.72
715 -0.3%
10 Elizabeth Richardson TREASURE COAST SWIMMING logo 1:53.73
715 -2.1%
12 Katie Cronin Gator Swim Club logo 1:54.29
710 -2.0%
13 Ava Carter Tampa Bay Aquatics logo 1:54.57
703 +0.1% PB
14 Shannon Campbell Loggerhead Aquatics logo 1:55.04
692 -3.9%
15 Kara Gavin Bolles School Sharks logo 1:55.51
680 -1.9%
16 Polina Rukosuev Fast Lane Aquatics logo 1:55.68
667 -1.3%
17 Tania Rodriguez Central Florida Marlins logo 1:56.16
664 +2.0% PB
18 Kali Bush NTC Aquatics  logo 1:56.23
653 -0.3%
19 Alexia Smith Storm Swim Club logo 1:56.53
646 -1.6%
21 Caroline Cooper Highlander Aquatic Club logo 1:56.67
643 -2.4%
22 Samantha Sydeski Patriot Aquatics (FL) logo 1:56.89
647 +2.2% PB
23 Camila Batista Bolles School Sharks logo 1:57.10
633 -3.8%
24 Christina Clark Florida St logo 1:57.11
632 -1.7%
25 Emma Stewart Blue Dolfins logo 1:57.36
626 -2.4%
27 MacKenzie Kallevig Palm Harbor YMCA Piranhas logo 1:57.42
625 0.0%
28 Nora Murphy Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:57.57
631 +1.0% PB
29 Hannah VanDress Swim Florida logo 1:57.60
621 -2.8%
30 Alexis Hernandez-Flores unattached 1:57.86
624 -2.8%
31 Taryn Dailey unattached 1:57.92
613 -1.8%
31 Hannah Bennett Central Florida Marlins logo 1:57.92
622 +1.1% SB
33 Ria Malhotra Bolles School Sharks logo 1:57.98
621 +6.3% PB
34 Selena Nishihata TREASURE COAST SWIMMING logo 1:58.14
608 +1.1% SB
35 Jessica Blazek Southwest Stars Swim Club logo 1:58.17
616 +1.2% SB
36 Kameryn Mallinson Episcopal AmberJax logo 1:58.64
596 -1.5%
37 Kate Viera Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:58.67
605 0.0%
39 Anna Dzouenko unattached 1:58.74
594
40 Guiliana Zerpa Blue Dolfins logo 1:58.84
601 -2.9%
41 Elise Fong Bolles School Sharks logo 1:59.03
596 +2.6% SB
42 Emily Wissinger Montverde Aquatics Club logo 1:59.07
595 -1.8%
46 Jenna Hess unattached 1:59.97
575 -3.5%
47 Isabella Marsala T2 Aquatics logo 2:00.00
574 -0.6%
48 Madison Pyhel Saint Petersburg Aquatics logo 2:00.50
563 -4.3%
49 Diana Lewis Bolles School Sharks logo 2:00.64
560
50 Whitley Williams Highlander Aquatic Club logo 2:00.73
558 +0.3% PB
50 Nathalia Bento Planet Swim Aqua logo 2:00.73
549 +3.0% PB
53 Delaney Simpkins Treasure Coast Aquatics logo 2:01.17
539 -0.4%
54 Madi Baron Swim Florida logo 2:01.26
546 PB
55 Amaya Henry Greater Tampa Swimming Assn logo 2:01.55
539 +2.8% PB
56 Summer Osborne Tampa Bay Aquatics logo 2:02.16
526 -1.5%
57 Samantha Lauria Hydro4 Swimming logo 2:02.24
515 -2.4%
58 Lauren Hadala Blue Dolfins logo 2:02.28
523 -0.4%
59 Anna Freyman Florida St logo 2:02.37
513
61 Lillan Lewis YMCA of Florida' logo 2:02.81
512 -0.5%
62 Tiffanee Moore Area Tallahassee logo 2:02.88
510 +0.7% PB
64 Makailey Hauser Swim Florida logo 2:03.86
489 -0.4%
65 Angelique Benda Lakeland (FL) Area Swimming logo 2:03.95
487
67 Cassidy McKinnon Central Florida Metro (Orlando) YMCA logo 2:05.94
446 +3.1% SB
68 Alexandra Dort West Florida Lightning Aquati logo 2:06.44
436 -0.7%
69 Jordan Eggleston Blue Wave Swimming logo 2:07.89
399
70 Lily Redding Highlander Aquatic Club logo 2:08.23
401 -2.7%
Makayla Kraus Makos Aquatics Club of Gainesville logo NS
Virginia Russell Area Tallahassee logo NS
Kealyn Bowie Area Tallahassee logo NS