Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax
  1. Jace Crawford
  2. Paul Degrado
  3. James Kim
  4. Cole Crane
6:41.27
2 Sarasota Tsunami Swim Team (A) logoSarasota Tsunami Swim Team (A)
  1. Xander Gardner
  2. Ian Brann
  3. Rene Strezenicky
  4. Arik Katz
6:43.67
3 T2 Aquatics (A) logoT2 Aquatics (A)
  1. Andrew Garner
  2. Mason Laur
  3. Matt Molloy
  4. Oscar Madsen
6:46.61
4 North Florida Swimming, Inc. logoNorth Florida Swimming, Inc.
  1. Jackson Skigen
  2. Grayson D'Agostino
  3. Caden Staggard
  4. Tyler Watson
6:53.65
5 Bolles School Sharks (A) logoBolles School Sharks (A)
  1. Jack VanDeusen
  2. Noah Emerson
  3. Rafael Nicolas Ponce De Leon
  4. Jackson Kirk
6:54.18
6 Blue Dolfins (A) logoBlue Dolfins (A)
  1. Mason Herbet
  2. Ryan Gibbons
  3. Noah Evans
  4. Carlos Cartagena-Diaz
6:54.46
7 Gator Swim Club logoGator Swim Club
  1. Jayden Herron
  2. Nicholas Eunice
  3. Trev McGovern
  4. Dylan Brisco
6:54.79
8 Bolles School Sharks (B) logoBolles School Sharks (B)
  1. Dan Bowen
  2. Nick Spillers
  3. Sam McCarthy
  4. Ethan Thomas
6:55.84
9 Swim Florida (A) logoSwim Florida (A)
  1. Brendan Peacock
  2. Conor Cranfield
  3. Michael Brent
  4. Ryan Staunch
6:56.15
10 Storm Swim Club logoStorm Swim Club
  1. Ian Cooper
  2. Jacob Coutant
  3. Michael Morton
  4. Aidan Henry
6:58.59
11 Sarasota Tsunami Swim Team (B) logoSarasota Tsunami Swim Team (B)
  1. Sebastian Aguirre
  2. Jason Brzozowski
  3. Cole Firlie
  4. Jared Repassy
6:58.79
12 Berkeley Barracudas (A) logoBerkeley Barracudas (A)
  1. Max Martino
  2. Logan Ingerick
  3. Bradley Stoker
  4. Josh Millner-Balagtas
7:01.17
13 Central Florida Marlins logoCentral Florida Marlins
  1. Wesley Hyde
  2. Noah Smith
  3. Christopher Armstrong
  4. Riley Sampson
7:02.51
14 NTC Aquatics  logoNTC Aquatics
  1. Jake Moretti
  2. Jacob Kelly
  3. Isaiah Ramsey
  4. Benjamin Stark
7:02.56
15 Radiant Aquatics logoRadiant Aquatics
  1. Kyle Trelka
  2. Cory Wilhelm
  3. Adam Tapia
  4. Zuri Ramsey
7:04.29
16 Area Tallahassee (A) logoArea Tallahassee (A)
  1. Stuart Higdon
  2. Davis Shelton
  3. Bace Hevey
  4. Jonas Wars
7:04.74
17 Greater Tampa Swimming Assn (A) logoGreater Tampa Swimming Assn (A)
  1. Brendan Driscoll
  2. Maxwell Smith
  3. Tommy Nagle
  4. Charles Fields
7:05.03
18 Southwest Stars Swim Club (A) logoSouthwest Stars Swim Club (A)
  1. Khalif-Munir Kalahiki
  2. Ethan Sido
  3. Bryce Sutherland
  4. Nabil Kalahiki
7:07.99
19 Tampa Bay Aquatics (A) logoTampa Bay Aquatics (A)
  1. Jake Bair
  2. Zach Bennett
  3. Alek Kacpura
  4. Tyler Roberton
7:08.78
20 Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas
  1. Michael Gottlieb
  2. Denis Dapo
  3. Jake Burns
  4. Peyton Walters
7:08.93
21 Swim Florida (B) logoSwim Florida (B)
  1. Garrett Stanley
  2. Kaleb Harriott
  3. Nick Salzone
  4. William Eriksson
7:16.13
22 T2 Aquatics (B) logoT2 Aquatics (B)
  1. Connor French
  2. Jacob Connor
  3. Anton Sunyak
  4. Gavin Brylowski
7:16.24
23 Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club
  1. Nick Shaffer
  2. Robbie Shaffer
  3. Colin Wilkins
  4. Ezra Moros
7:18.12
24 Tampa Bay Aquatics (B) logoTampa Bay Aquatics (B)
  1. Josh Bennett
  2. Jack Harrison
  3. Jonathan Piccarreto
  4. Geoffery Trieloff
7:20.92
25 Southwest Stars Swim Club (B) logoSouthwest Stars Swim Club (B)
  1. Keegan Rutledge-Jukes
  2. Christian Robinson
  3. Gabriel Vazquez
  4. Kurtis Gnapp
7:21.20
26 Area Tallahassee (B) logoArea Tallahassee (B)
  1. Ben Hodge
  2. Nicholas Bosque
  3. Ryan Rumana
  4. Benjamin Wurgler
7:25.26
27 Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat
  1. Anthony Hensel
  2. Kevin Janson-Dugan
  3. Oscar Marquardt
  4. Tanner Bloom
7:31.16
28 Berkeley Barracudas (B) logoBerkeley Barracudas (B)
  1. Brantley Deady
  2. Ryaan Hatoum
  3. Rhansey Morel
  4. Jackson Smith
7:33.57
29 Greater Tampa Swimming Assn (B) logoGreater Tampa Swimming Assn (B)
  1. Reece Hawker
  2. Denislav Yordanov
  3. Rishi Karpur
  4. Carlos Medina
7:37.06
Blue Dolfins (B) logoBlue Dolfins (B)
  1. Patrick Fry
  2. Carter Anderson
  3. Ezequiel Negron
DQ