Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

50 Fly Men 17 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Cole Crane Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 21.81
936 0.0%
2 Alexander Forbes NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 21.91
924 PB
3 Ryland Sun Area Tallahassee logoArea Tallahassee 22.32
879
4 Derek Ledford TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 22.65
842 PB
5 Ivan Gutierrez Gator Swim Club logoGator Swim Club 22.66
841 PB
6 Nick Mirsaderov unattached 22.68
839 PB
7 Sebastian Aguirre Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 22.96
814 PB
8 Danis Khizriev Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 23.25
778
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Jackson Skigen North Florida Swimming, Inc. logoNorth Florida Swimming, Inc. 22.57
851 0.0%
10 Kyle Trelka Radiant Aquatics logoRadiant Aquatics 22.76
831
11 John Clinard unattached 23.34
769 +5.0% SB
12 Lleyton Martin Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 23.35
772
13 Matthew Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 23.39
763 +2.2% PB
15 Blake Moran Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax 23.58
748 PB
16 Nate Boccuzzo Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 24.40
665 PB
C Final SCY
Name Team Time Pts.
17 Jacob Coutant Storm Swim Club logoStorm Swim Club 23.29
774 PB
18 Nick Salzone Swim Florida logoSwim Florida 23.53
749 PB
19 Kyle Casiple Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 23.69
737 PB
19 Jacob Kelly NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 23.69
737 PB
22 Jacob Connor T2 Aquatics logoT2 Aquatics 23.97
708 PB
23 Robbie Shaffer Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 24.11
694 PB
24 Jay Jay Fonnotto Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 24.14
691 PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Ryland Sun Area Tallahassee logoArea Tallahassee 22.03
911
2 Alexander Forbes NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 22.11
902
3 Cole Crane Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 22.36
874 -2.5%
4 Nick Mirsaderov unattached 22.93
812 PB
5 Ivan Gutierrez Gator Swim Club logoGator Swim Club 22.98
807
6 Derek Ledford TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 23.11
793 PB
7 Danis Khizriev Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 23.16
788
8 Sebastian Aguirre Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 23.21
787
9 Jackson Skigen North Florida Swimming, Inc. logoNorth Florida Swimming, Inc. 23.23
780 -2.9%
11 Lleyton Martin Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 23.27
781
12 Matthew Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 23.36
766 +2.3% PB
13 Tyler Watson North Florida Swimming, Inc. logoNorth Florida Swimming, Inc. 23.40
762
14 John Clinard unattached 23.46
756 +4.5% SB
15 Kyle Trelka Radiant Aquatics logoRadiant Aquatics 23.48
754
16 Nate Boccuzzo Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 23.52
755 PB
17 Blake Moran Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax 23.56
750 PB
18 George JABBOUR unattached 23.59
742 +1.0% PB
19 Anthony Smiley Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 23.69
732 +7.7% PB
20 Mikey Challis Gator Swim Club logoGator Swim Club 23.70
731 0.0%
21 Jay Jay Fonnotto Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 23.72
734 PB
22 Jacob Kelly NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 23.73
733 PB
23 Chris Ou Gator Swim Club logoGator Swim Club 23.76
725
24 Jacob Coutant Storm Swim Club logoStorm Swim Club 23.77
724 PB
25 Kyle Casiple Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 23.78
728 PB
27 Wade Eastman United Swim Club logoUnited Swim Club 23.93
712
28 Nick Salzone Swim Florida logoSwim Florida 23.94
706 PB
29 Pedro Helou Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club 24.00
705
30 Jacob Connor T2 Aquatics logoT2 Aquatics 24.12
693 PB
31 Robbie Shaffer Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 24.19
686
33 Sage Green Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 24.26
679 PB
35 Noah Evans Blue Dolfins logoBlue Dolfins 24.33
672
35 Conner Lowery YMCA of Florida' logoYMCA of Florida' 24.33
672 -1.5%
37 Shane Gemma Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 24.43
662 PB
38 Adam Tapia Radiant Aquatics logoRadiant Aquatics 24.44
656 PB
39 Reed Bankston Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 24.47
658 PB
40 Gordon Leadbetter Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 24.49
656 PB
41 Joshua Lamar Club Seminole logoClub Seminole 24.51
654 PB
43 Freddie Cole Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 24.54
651 0.0%
44 Maciej Tadla Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 24.60
645 +1.6% PB
46 Connor Shrader Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 24.64
636 PB
47 Robert Haywood Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 24.69
631 PB
48 Jeffrey Shilts Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 24.73
632 PB
49 Jason Weed Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team 24.75
625
50 Dylan Gornto Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 24.76
624
51 Charles Fields Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 24.80
625 -1.8%
52 Aaron Malecki unattached 24.83
622 PB
53 Caleb Woodruff NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 24.85
615
53 Andrew Thrasher Club Seminole logoClub Seminole 24.85
620 PB
55 David Carrasquillo Blue Dolfins logoBlue Dolfins 24.87
613
56 John Pellegrino Swim Florida logoSwim Florida 24.89
611
58 Daniel Varon Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 24.99
602 +4.5% PB
61 Hunter Olive Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team 25.09
597
62 Graham Beckstein Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 25.11
590 +4.2% PB
63 Michael Gottlieb Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 25.37
570 +1.2% SB
64 Levi Reeves NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 25.44
563 PB
65 Noah Christensen Hilltoppers of Inverness logoHilltoppers of Inverness 25.50
558 -0.2%
66 Caden D'Aoust NTC Aquatics  logoNTC Aquatics 25.56
547
67 Ryaan Hatoum Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 25.58
550
68 Chris Sylvester Loggerhead Aquatics logoLoggerhead Aquatics 25.59
549
69 Kenneth Chism Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 25.65
539
70 Zack Smith Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw 25.86
520 PB
71 Levi Leuck Fast Lane Aquatics logoFast Lane Aquatics 25.89
522
72 Brian Chiang North Florida Swimming, Inc. logoNorth Florida Swimming, Inc. 25.93
518
73 Jack Harrison Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 25.95
511 -1.8%
74 Richard Certuche Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 25.96
510
76 Noah Strong Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 26.25
489 PB
77 Javier Hernandez Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 26.29
481 +0.8% SB
78 Alex Caceres Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 26.59
454
80 Brock Lindsey Lakeland (FL) Area Swimming logoLakeland (FL) Area Swimming 26.75
440
82 Riley Layfield Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 26.81
439
83 SAMSON ayangoke Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 27.31
397
Nick Metro Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics NS
Cameron Gerrard Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics NS
Patryk Pilkowski Florida Elite Sw logoFlorida Elite Sw NS

50 Fly Men 15 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts.
14 Dimiter Zafirov Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 23.42
760 PB
B Final SCY
Name Team Time Pts.
21 Jake Sciscente Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 23.72
729 PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Dimiter Zafirov Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 23.23
780 PB
26 Jake Sciscente Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics 23.83
717 PB
32 Andrew Billitto West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 24.21
679 PB
33 Jake Sherman Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 24.26
674 PB
42 Ryan Reynolds Blue Dolfins logoBlue Dolfins 24.53
647 -2.9%
45 Gage Hulbert Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 24.62
734 -3.4%
57 Evan Keogh Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 24.96
605 PB
59 Garrett Sykes unattached 25.01
600 PB
60 William Heary Sarasota Tsunami Swim Team logoSarasota Tsunami Swim Team 25.03
598 -2.8%
75 Nicholas Cecchi Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 25.97
509 PB
79 Hunter Long Pipeline Swimmin logoPipeline Swimmin 26.61
452 -0.7%
81 Patrick Gonzalez Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 26.77
438 -1.5%

50 Fly Men 15 - 16

A Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Hayden Kwan United Swim Club logoUnited Swim Club 22.44
900 PB
2 Dawson Joyce Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 22.94
908
3 Jace Crawford Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 23.03
836 PB
4 Jake Bair Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 23.04
835 0.0%
5 John Beattie Blue Dolfins logoBlue Dolfins 23.06
895 +0.9% PB
6 Kirk Klemm Swim Florida logoSwim Florida 23.11
827 PB
7 Braeden Knight Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 23.50
786
8 Anton Sunyak T2 Aquatics logoT2 Aquatics 23.55
781 +3.2% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts. Imp.
9 Victor Rosado Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 23.43
793 +3.5% PB
10 Nabil Kalahiki Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 23.54
782
11 Jackson Smith Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 23.65
770 PB
12 Christopher Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 23.66
769 +3.2% PB
13 Dean Walker Blue Dolfins logoBlue Dolfins 23.75
760 +2.1% PB
14 Bryan Han Gator Swim Club logoGator Swim Club 23.88
746
15 Drew Salls Beaches Aquatic Club, Inc. logoBeaches Aquatic Club, Inc. 23.93
804 PB
16 Garrett Cone Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 24.04
730
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts. Imp.
1 Hayden Kwan United Swim Club logoUnited Swim Club 22.68
873 PB
2 Jace Crawford Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 23.13
825 PB
3 Kirk Klemm Swim Florida logoSwim Florida 23.21
817 PB
4 John Beattie Blue Dolfins logoBlue Dolfins 23.25
875 +0.0% PB
5 Dawson Joyce Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 23.37
862
6 Braeden Knight Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 23.43
793
7 Jake Bair Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 23.70
765 -2.9%
8 Anton Sunyak T2 Aquatics logoT2 Aquatics 23.75
760 +2.4% PB
9 Nabil Kalahiki Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 23.76
759
10 Drew Salls Beaches Aquatic Club, Inc. logoBeaches Aquatic Club, Inc. 23.80
817 PB
11 Bryan Han Gator Swim Club logoGator Swim Club 23.86
749
12 Jackson Smith Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 23.94
740 PB
13 Victor Rosado Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 23.96
738 +1.4% PB
14 Dean Walker Blue Dolfins logoBlue Dolfins 24.00
734 +1.0% PB
15 Christopher Dieffenthaller Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 24.02
732 +1.8% PB
16 Garrett Cone Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 24.09
725
17 Peyton Ming Highlands Hurric logoHighlands Hurric 24.22
712 PB
18 Arthur Horr Montverde Eagles Swim Club logoMontverde Eagles Swim Club 24.35
699 PB
19 Xavier Barnes Rocoa of Brevard logoRocoa of Brevard 24.38
696 PB
20 Matthew Ross Clearwater Aquatic Team logoClearwater Aquatic Team 24.47
749 PB
21 Kai Allred TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 24.48
686 PB
22 Colin Wilkins Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club 24.49
685 PB
23 Bace Hevey Area Tallahassee logoArea Tallahassee 24.54
742 PB
24 Will Harding Winter Haven Sti logoWinter Haven Sti 24.70
664 +3.9% PB
25 Tyler Peng Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 24.81
715 PB
26 Justin Rockaway Blue Dolfins logoBlue Dolfins 24.83
713 PB
27 Rhansey Morel Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 24.86
648 PB
28 Dominic Ortanez Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 24.90
644 -2.8%
29 Mason Campbell Storm Swim Club logoStorm Swim Club 24.92
704
30 Kenneth Long Usrp Racers logoUsrp Racers 24.95
639
31 Gabriel Haynie Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 24.97
637 PB
32 Peyton Walters Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 25.04
692 +3.0% PB
33 Joey Twomey TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING 25.05
691 PB
34 Jackson Haines Seminole Aquatic logoSeminole Aquatic 25.08
627
34 Jackson Curry Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 25.08
688
36 Mads Enghave Radiant Aquatics logoRadiant Aquatics 25.19
616
37 Matthew Beecher Treasure Coast Swimming Conquistadors logoTreasure Coast Swimming Conquistadors 25.23
612 +3.6% PB
38 Rishi Karpur Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 25.33
664 +2.8% PB
39 Shane Macgregor unattached 25.34
602 +2.0% PB
40 Garett Vondrasek Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 25.41
595
41 Jackson Grieser Gator Swim Club logoGator Swim Club 25.47
651
42 James Greene Team Velocity logoTeam Velocity 25.56
581 +1.9% PB
43 Kirill Luka South County-FL logoSouth County-FL 25.57
641 +2.5% PB
44 Brendan Shrader Mandarin Aquatic logoMandarin Aquatic 25.58
579
45 Joshua Aguilu Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 25.59
578 +0.7% PB
46 Jacob Bilancione Swim Florida logoSwim Florida 25.65
633 +3.2% PB
47 Jack Kaatze Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 25.67
570
48 Douglas Lankton Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming 25.68
569
49 Liam Dugan Swim Florida logoSwim Florida 25.69
569
50 William Eriksson Swim Florida logoSwim Florida 25.70
629 +0.4% PB
51 Josh Benzon Swim Florida logoSwim Florida 25.77
561 +1.2% PB
52 Ethan Schroeder Episcopal AmberJax logoEpiscopal AmberJax 25.82
556 +2.7% PB
53 Harrison Newi South County-FL logoSouth County-FL 25.86
553 -0.0%
53 Joshua Farless Highlands Hurric logoHighlands Hurric 25.86
553 PB
55 David Orrego unattached 25.96
604 PB
56 Trent Dickson Blue Dolfins logoBlue Dolfins 25.98
602 +3.2% PB
57 Thomas Zak Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team 26.08
593 PB
58 Austin Bryson Tampa Bay Aquatics logoTampa Bay Aquatics 26.09
592 +1.1% PB
59 Denislav Yordanov Greater Tampa Swimming Assn logoGreater Tampa Swimming Assn 26.10
591 +0.1% PB
60 Lukas Boaz Blue Dolfins logoBlue Dolfins 26.13
528
61 Jeff Lovett Central Florida Metro (Orlando) YMCA logoCentral Florida Metro (Orlando) YMCA 26.23
579
62 Robert McCrackin Club Seminole logoClub Seminole 26.24
518 PB
63 Kevin Janson-Dugan Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat 26.25
517 +2.8% PB
64 David Gonzalez Bolles School Sharks logoBolles School Sharks 26.27
515
65 Ethan Antonio Sun Coast Swim Team logoSun Coast Swim Team 26.34
509
66 Roman LeSage Southwest Stars Swim Club logoSouthwest Stars Swim Club 26.38
566 +1.7% PB
67 David Lewis Titusville Swim logoTitusville Swim 26.40
503
68 Samuel Perez Blue Dolfins logoBlue Dolfins 26.44
560 -0.4%
69 Samuel Williams Berkeley Barracudas logoBerkeley Barracudas 26.58
487 PB
70 Nicholas Bosque Area Tallahassee logoArea Tallahassee 26.62
484 PB
71 Finn Lynch Patriot Aquatics (FL) logoPatriot Aquatics (FL) 26.66
480
72 Kyle Marra-Ulfe Swim Florida logoSwim Florida 26.69
478 +1.4% PB
73 Brandon Dixon-McKay Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team 26.74
533
73 James Price Sun Coast Swim Team logoSun Coast Swim Team 26.74
473
75 Jakob Debus Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team 26.91
518 -0.3%
76 Tanner Bloom Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat 26.92
458 -0.5%
77 Sam Bement Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua 26.97
453 -1.0%
78 Dominic Ghizzoni Saint Petersburg Aquatics logoSaint Petersburg Aquatics 27.21
492 +9.0% PB
78 Caleb Debus Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team 27.21
492 -0.4%
80 Cristian Jardine Blue Dolfins logoBlue Dolfins 27.23
490 PB
81 Neil Dash Blue Dolfins logoBlue Dolfins 27.61
458 -4.4%
82 John Jones West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati 27.63
456 +3.0% PB
Michael Bucher Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax NS