Site logo

2019 Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Name Time
1 Episcopal AmberJax (A) logoEpiscopal AmberJax (A)
  1. Jace Crawford
  2. Paul Degrado
  3. Cole Crane
  4. Braeden Knight
3:22.45
2 NTC Aquatics  logoNTC Aquatics
  1. Mason Williams
  2. Jake Moretti
  3. Jacob Kelly
  4. Alexander Forbes
3:23.38
3 Gator Swim Club (B) logoGator Swim Club (B)
  1. Trev McGovern
  2. Mikey Challis
  3. Ivan Gutierrez
  4. Jayden Herron
3:24.87
4 North Florida Swimming, Inc. (A) logoNorth Florida Swimming, Inc. (A)
  1. Caden Staggard
  2. Jackson Skigen
  3. Tyler Watson
  4. Grayson D'Agostino
3:25.29
5 Bolles School Sharks (A) logoBolles School Sharks (A)
  1. Dan Bowen
  2. Ansen Meyer
  3. Billy Jones
  4. Noah Emerson
3:25.74
6 Gator Swim Club (A) logoGator Swim Club (A)
  1. Dylan Brisco
  2. Brandon Cheong
  3. Chris Ou
  4. Nicholas Eunice
3:27.24
7 T2 Aquatics (A) logoT2 Aquatics (A)
  1. Oscar Madsen
  2. Andrew Garner
  3. Mason Laur
  4. Anton Sunyak
3:27.66
8 Tampa Bay Aquatics (A) logoTampa Bay Aquatics (A)
  1. Jay Jay Fonnotto
  2. Robert Haywood
  3. Jake Bair
  4. Joey Burns
3:27.86
9 Blue Dolfins (A) logoBlue Dolfins (A)
  1. Carlos Cartagena-Diaz
  2. Hector Rodriguez
  3. Mason Herbet
  4. Patrick Fry
3:27.93
10 Sarasota Tsunami Swim Team (A) logoSarasota Tsunami Swim Team (A)
  1. Ian Brann
  2. Xander Gardner
  3. Sebastian Aguirre
  4. Rene Strezenicky
3:28.13
11 Storm Swim Club logoStorm Swim Club
  1. Dominic Miller
  2. Nicholas Tayag
  3. Jacob Coutant
  4. Ian Cooper
3:30.24
12 TREASURE COAST SWIMMING logoTREASURE COAST SWIMMING
  1. Ethan McCloud
  2. Kai Allred
  3. Derek Ledford
  4. Mitchell Ledford
3:31.16
13 Bolles School Sharks (B) logoBolles School Sharks (B)
  1. Jackson Kirk
  2. Cobi Lopez Miro
  3. Danis Khizriev
  4. Rafael Nicolas Ponce De Leon
3:31.56
14 Berkeley Barracudas (A) logoBerkeley Barracudas (A)
  1. Logan Ingerick
  2. Ryaan Hatoum
  3. Jackson Smith
  4. Max Martino
3:32.15
15 Radiant Aquatics (A) logoRadiant Aquatics (A)
  1. Cory Wilhelm
  2. Kyle Trelka
  3. Adam Tapia
  4. Zuri Ramsey
3:32.39
16 Episcopal AmberJax (B) logoEpiscopal AmberJax (B)
  1. James Kim
  2. Julian Smith
  3. Kyle Casiple
  4. Reed Bankston
3:32.73
17 Blue Dolfins (B) logoBlue Dolfins (B)
  1. Noah Evans
  2. Yashar Pourmoghadam
  3. John Beattie
  4. Dean Walker
3:32.79
18 South County-FL logoSouth County-FL
  1. Mike Sickels
  2. Joseph Joyce
  3. Wesley Kephart
  4. Joseph Sacco
3:33.11
19 Swim Florida (A) logoSwim Florida (A)
  1. Garrett Stanley
  2. Kaleb Harriott
  3. Nick Salzone
  4. Brendan Peacock
3:34.87
20 Area Tallahassee (A) logoArea Tallahassee (A)
  1. Ryland Sun
  2. Carl Anthony Moore
  3. Bace Hevey
  4. Stuart Higdon
3:34.94
21 United Swim Club logoUnited Swim Club
  1. Hayden Kwan
  2. Leon Kwan
  3. Alexander Yuan
  4. Wade Eastman
3:35.30
22 Sarasota Tsunami Swim Team (B) logoSarasota Tsunami Swim Team (B)
  1. Arik Katz
  2. Graham Beckstein
  3. Jared Repassy
  4. Cole Firlie
3:35.41
23 Southwest Stars Swim Club (A) logoSouthwest Stars Swim Club (A)
  1. Khalif-Munir Kalahiki
  2. Bryce Sutherland
  3. Nabil Kalahiki
  4. Ethan Sido
3:35.56
24 Rocoa of Brevard (A) logoRocoa of Brevard (A)
  1. Slater Sabel
  2. Freddie Cole
  3. Xavier Barnes
  4. Garrett Cone
3:35.62
25 Tampa Bay Aquatics (B) logoTampa Bay Aquatics (B)
  1. Kory Kimura
  2. Zach Bennett
  3. Shane Gemma
  4. Tyler Roberton
3:35.69
26 Academy Aquatic Club logoAcademy Aquatic Club
  1. Nick Shaffer
  2. Anthony Kirchner
  3. Robbie Shaffer
  4. Colin Wilkins
3:37.39
27 Club Seminole logoClub Seminole
  1. Joshua Lamar
  2. Nevada Wood
  3. Andrew Thrasher
  4. Ethan Kilgore
3:38.00
28 Lakeland (FL) Area Swimming logoLakeland (FL) Area Swimming
  1. Pablo Martinez
  2. Logan Hauk
  3. Colby Garthwaite
  4. Daniel Evans
3:39.59
29 Swim Florida (B) logoSwim Florida (B)
  1. Cameron Dolly
  2. Conor Cranfield
  3. Kirk Klemm
  4. Colton Rasmussen
3:39.82
30 Mandarin Aquatic (A) logoMandarin Aquatic (A)
  1. Luke Dingfield
  2. Kenneth Chism
  3. Gage Hulbert
  4. Garett Vondrasek
3:39.91
31 Blue Wave Swimming logoBlue Wave Swimming
  1. Jackson Curry
  2. Ryan Warmbier
  3. Jake Sherman
  4. Connor Annett
3:40.22
32 Southwest Stars Swim Club (B) logoSouthwest Stars Swim Club (B)
  1. Christian Robinson
  2. Gabriel Vazquez
  3. Roman LeSage
  4. Kurtis Gnapp
3:41.21
33 Greater Tampa Swimming Assn (A) logoGreater Tampa Swimming Assn (A)
  1. Maxwell Smith
  2. Reece Hawker
  3. Charles Fields
  4. Brendan Driscoll
3:42.35
34 T2 Aquatics (B) logoT2 Aquatics (B)
  1. Matt Molloy
  2. Gareth Rosal
  3. Jacob Connor
  4. Connor French
3:43.19
35 North Florida Swimming, Inc. (B) logoNorth Florida Swimming, Inc. (B)
  1. Mel Nash
  2. Andrew Davis
  3. Brian Chiang
  4. Chase Collier
3:45.74
36 Windermere Lakers logoWindermere Lakers
  1. James Oakes
  2. Tristan Ide
  3. Tyler Roddy
  4. Pedro Henrique De Alexandre
3:45.88
37 Sea Dragon Aquat logoSea Dragon Aquat
  1. Kevin Janson-Dugan
  2. Anthony Hensel
  3. Oscar Marquardt
  4. Tanner Bloom
3:46.55
38 Indian River Aquatics logoIndian River Aquatics
  1. William Johnson
  2. Spence Wagner
  3. Anthony Smiley
  4. Samuel Ospina
3:46.98
39 Rocoa of Brevard (B) logoRocoa of Brevard (B)
  1. Kenneth Loi
  2. Ben Castillo
  3. Kyle Loi
  4. Connor Marks
3:47.80
40 Planet Swim Aqua logoPlanet Swim Aqua
  1. Caio Franco
  2. Sam Bement
  3. Daniel Hinkle
  4. Charles Johnson
3:49.01
41 Mandarin Aquatic (B) logoMandarin Aquatic (B)
  1. Ryan McMahon
  2. Sage Green
  3. Connor Shrader
  4. David Garces
3:49.22
42 Area Tallahassee (B) logoArea Tallahassee (B)
  1. Benjamin Wurgler
  2. Collin Dillard
  3. Ben Hodge
  4. Jonas Wars
3:49.95
43 Nocatee Bluetide Swim Team logoNocatee Bluetide Swim Team
  1. Benjamin Brodeur
  2. Jakob Debus
  3. Hunter Olive
  4. Caleb Debus
3:50.85
44 Berkeley Barracudas (B) logoBerkeley Barracudas (B)
  1. Brantley Deady
  2. Bradley Stoker
  3. Josh Millner-Balagtas
  4. Sean Cardosi
3:51.10
45 West Florida Lightning Aquati logoWest Florida Lightning Aquati
  1. Andrew Billitto
  2. Logan Thornsberry
  3. Rhett Godcharles
  4. Connor Moran
3:51.78
46 Titusville Swim logoTitusville Swim
  1. Maxwell Alderman
  2. Caleb Brandon
  3. David Lewis
  4. Matthew Legare
3:51.86
47 Greater Tampa Swimming Assn (B) logoGreater Tampa Swimming Assn (B)
  1. Rishi Karpur
  2. Carlos Medina
  3. Denislav Yordanov
  4. Luke Sprague
3:52.81
48 Radiant Aquatics (B) logoRadiant Aquatics (B)
  1. Mads Enghave
  2. Logan Lastowski
  3. Walter Grantham
  4. Gavin Spicer
3:59.90
49 Saint Augustine Swim Team logoSaint Augustine Swim Team
  1. Thomas Zak
  2. Alexander Braden
  3. Brandon Dixon-McKay
  4. Parker Anderson
4:00.01
Wahoo's of Jax logoWahoo's of Jax
  1. Colton Martin
  2. Gabriel Canabal
  3. Jesse Meek
  4. Blake Moran
DQ