Site logo

Florida Swimming Spring Championship

  • Completed
  • Feb. 28, 2019 - Mar. 03, 2019
  • SCY
  • Orlando, FL

200 Back Men 17 and Over

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Ethan McCloud TREASURE COAST SWIMMING logo 1:46.44
908 +0.9% PB
2 Trev McGovern Gator Swim Club logo 1:47.33
895 +0.0% PB
3 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logo 1:48.70
864 -0.8%
4 Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logo 1:51.13
803 -0.1%
5 Garrett Stanley Swim Florida logo 1:51.29
806 +0.7% PB
6 Tyler Watson North Florida Swimming, Inc. logo 1:51.55
793
8 Jhon Moncada Patriot Aquatics (FL) logo 1:57.62
664 -7.1%
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Ian Cooper Storm Swim Club logo 1:52.95
763 0.0%
10 Mike Sickels South County-FL logo 1:54.08
745 +0.4% PB
11 Wade Eastman United Swim Club logo 1:54.09
745 +5.5% PB
12 Caio Franco Planet Swim Aqua logo 1:54.51
736 +4.3% PB
13 Gordon Leadbetter Saint Petersburg Aquatics logo 1:55.64
712 +0.7% PB
14 Jay Jay Fonnotto Tampa Bay Aquatics logo 1:55.87
707 +1.2% PB
15 James Oakes Laker Swimming logo 1:56.47
695 +9.8% PB
16 Dan Bowen Bolles School Sharks logo 1:56.52
694 -3.9%
C Final SCY
Name Team Time Pts Imp
17 Jack VanDeusen Bolles School Sharks logo 1:55.01
725 PB
18 Nicholas Eunice Gator Swim Club logo 1:55.58
713 +2.1% PB
19 Jack Wessell Bolles School Sharks logo 1:56.31
691 +2.3% SB
20 Magellan Grant Saint Petersburg Aquatics logo 1:56.34
691 -1.6%
21 Reade Lawson TREASURE COAST SWIMMING logo 1:58.89
645 +1.3% PB
22 Jackson Kirk Bolles School Sharks logo 1:59.28
637 +1.9% PB
23 Jayden Herron Gator Swim Club logo 2:06.18
502 -6.2%
Freddie Cole Rocoa of Brevard logo NS
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Trev McGovern Gator Swim Club logo 1:48.84
860 -1.4%
2 Lukas Cote Saint Petersburg Aquatics logo 1:49.00
857 -1.1%
3 Ethan McCloud TREASURE COAST SWIMMING logo 1:51.60
792 -3.9%
4 Tyler Watson North Florida Swimming, Inc. logo 1:52.36
776
5 Caleb Kravitz Saint Petersburg Aquatics logo 1:53.12
759 -1.9%
7 Jhon Moncada Patriot Aquatics (FL) logo 1:53.58
749 -3.4%
8 Garrett Stanley Swim Florida logo 1:53.82
751 -1.6%
9 Caio Franco Planet Swim Aqua logo 1:54.46
737 +4.3% PB
10 Ian Cooper Storm Swim Club logo 1:54.70
725 -1.5%
11 Dan Bowen Bolles School Sharks logo 1:54.90
728 -2.4%
12 Mike Sickels South County-FL logo 1:54.91
728 -0.3%
13 Wade Eastman United Swim Club logo 1:55.36
718 +4.4% PB
14 Gordon Leadbetter Saint Petersburg Aquatics logo 1:55.57
714 +0.8% PB
15 Jay Jay Fonnotto Tampa Bay Aquatics logo 1:56.28
699 +0.9% PB
16 James Oakes Laker Swimming logo 1:56.48
695 +9.8% PB
17 Nicholas Eunice Gator Swim Club logo 1:56.59
692 +1.2% PB
18 Conner Lowery YMCA of Florida' logo 1:56.76
689 -1.3%
19 Liam Kugler Palm Harbor YMCA Piranhas logo 1:56.97
684 +2.1% PB
20 Jack Wessell Bolles School Sharks logo 1:57.10
675 +1.6% SB
21 Jayden Herron Gator Swim Club logo 1:58.81
646 0.0%
22 Joshua Lamar Club Seminole logo 1:58.94
644 +1.6% SB
23 Connor Jones unattached 1:58.99
643 +4.5% PB
24 Reade Lawson TREASURE COAST SWIMMING logo 1:59.31
636 +1.0% PB
25 Maxwell Smith Greater Tampa Swimming Assn logo 1:59.35
635 +1.2% SB
26 Jack VanDeusen Bolles School Sharks logo 1:59.38
635 PB
27 Freddie Cole Rocoa of Brevard logo 1:59.51
632 0.0%
28 Jackson Kirk Bolles School Sharks logo 1:59.53
632 +1.7% PB
29 Magellan Grant Saint Petersburg Aquatics logo 1:59.66
622 -4.5%
30 Levi Reeves NTC Aquatics  logo 1:59.73
628 -0.3%
31 Brandon Christensen Blue Dolfins logo 2:00.57
611 +2.0% PB
32 Aaron Swann South County-FL logo 2:00.64
610 +0.9% PB
34 Christian Martinez Treasure Coast Aquatics logo 2:01.09
601 +0.6% PB
35 Jaccob Camp Loggerhead Aquatics logo 2:01.39
588 PB
38 Benjamin Wurgler Area Tallahassee logo 2:02.61
571 +2.9% PB
39 Cory Wilhelm Radiant Aquatics logo 2:02.96
564 +9.0% PB
40 Mason Ray Bolles School Sharks logo 2:03.05
555
41 Derek McDonald Pipeline Swimmin logo 2:03.29
557 +1.7% PB
44 Bryce McCool Tampa Bay Aquatics logo 2:04.03
537 +7.9% PB
45 Anthony Kirchner Academy Aquatic Club logo 2:05.05
524 +6.3% SB
46 Kyle Romero Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:05.51
508 +1.3% PB
47 Evan Conklin Gator Swim Club logo 2:05.68
512 +1.1% PB
48 Noah Christensen Hilltoppers of Inverness logo 2:06.03
505 -0.6%
51 Joe Leon Swim Florida logo 2:07.22
477
52 Aaron Malecki unattached 2:07.38
480 -0.2%
53 Connor Moran West Florida Lightning Aquati logo 2:07.63
476 +3.2% PB
54 Chris Sylvester Loggerhead Aquatics logo 2:07.66
475 -3.1%
55 Ray Asmakis Sarasota Tsunami Swim Team logo 2:08.42
461 +3.8% PB
56 Richard Holassie Brevard Swim Club logo 2:09.46
436 +8.2% PB
57 Kenneth Chism Mandarin Aquatic logo 2:09.79
430
58 SAMSON ayangoke Bolles School Sharks logo 2:10.81
419 +4.4% PB
59 Colton Martin Wahoo's of Jax logo 2:13.82
367 -2.9%
60 Alex Caceres Academy Aquatic Club logo 2:15.92
326
Ben Moers unattached NS
Jack Harrison Tampa Bay Aquatics logo NS
Khalif-Munir Kalahiki Southwest Stars Swim Club logo NS
Ryan Rumana Area Tallahassee logo NS

200 Back Men 15 and Over

Finals SCY
Name Team Time Pts Imp
7 Evan Keogh Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:52.80
766 +3.0% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
6 Evan Keogh Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:53.36
754 +2.5% PB
33 Luis Gustavo Junqueira Sarasota Tsunami Swim Team logo 2:00.89
598 -0.5%
36 Colton Rasmussen Swim Florida logo 2:01.45
587 +3.0% PB
37 Hunter Long Pipeline Swimmin logo 2:01.66
662 -1.0%
42 Pete Lopez Highlander Aquatic Club logo 2:03.63
544 -1.0%
43 Nico Cecchi Southwest Stars Swim Club logo 2:03.95
538 -1.8%
50 Sean Cardosi Berkeley Barracudas logo 2:06.51
490 +0.5% PB

200 Back Men 15 - 16

A Final SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Hayden Kwan United Swim Club logo 1:47.32
913 +1.4% PB
2 Mason Laur T2 Aquatics logo 1:50.44
843 PB
3 Jason Brzozowski Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:52.41
800 -0.9%
4 Stuart Higdon Area Tallahassee logo 1:52.49
854 +2.9% PB
5 Ian Brann Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:52.66
795 +1.7% PB
6 Caden Staggard North Florida Swimming, Inc. logo 1:53.80
770 +2.9% PB
7 Reef Ide Laker Swimming logo 1:54.10
763 +3.1% PB
8 Nick Shaffer Academy Aquatic Club logo 1:54.19
762 +3.7% PB
B Final SCY
Name Team Time Pts Imp
9 Shane Macgregor unattached 1:56.05
722 +1.0% SB
10 Matt Molloy T2 Aquatics logo 1:56.08
721 -1.0%
11 Joshua Brown Highlander Aquatic Club logo 1:57.26
697 0.0%
12 Zach Bregoff Saint Edwards Aquatics logo 1:57.34
750 0.0%
13 Rishi Karpur Greater Tampa Swimming Assn logo 1:57.57
745 +5.7% PB
14 Gus Pastos Gator Swim Club logo 1:58.88
663 +0.4% PB
15 Jack Hall Bolles School Sharks logo 1:58.91
718 +3.5% PB
16 Jacob Pishko Bolles School Sharks logo 1:59.58
704 +1.6% PB
Preliminaries SCY
Name Team Time Pts Imp
1 Hayden Kwan United Swim Club logo 1:49.49
864 -0.6%
2 Reef Ide Laker Swimming logo 1:53.28
781 +3.8% PB
3 Mason Laur T2 Aquatics logo 1:53.42
778 PB
4 Jason Brzozowski Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:53.60
774 -2.0%
5 Stuart Higdon Area Tallahassee logo 1:54.33
814 +1.4% PB
6 Caden Staggard North Florida Swimming, Inc. logo 1:54.35
758 +2.4% PB
7 Ian Brann Sarasota Tsunami Swim Team logo 1:54.56
754 +0.1% PB
8 Nick Shaffer Academy Aquatic Club logo 1:55.07
743 +2.9% PB
9 Matt Molloy T2 Aquatics logo 1:55.47
734 -0.5%
10 Jacob Pishko Bolles School Sharks logo 1:57.75
742 +3.1% PB
11 Joshua Brown Highlander Aquatic Club logo 1:57.87
684 -0.5%
12 Shane Macgregor unattached 1:57.88
684 -0.5%
13 Zach Bregoff Saint Edwards Aquatics logo 1:58.76
721 -1.2%
14 Jack Hall Bolles School Sharks logo 1:58.82
720 +3.6% PB
15 Alek Kacpura Tampa Bay Aquatics logo 1:59.01
716 +9.1% PB
16 Gus Pastos Gator Swim Club logo 1:59.02
661 +0.3% PB
17 Rishi Karpur Greater Tampa Swimming Assn logo 1:59.32
709 +4.3% PB
18 Louie Body VI Bolles School Sharks logo 1:59.33
709 -2.3%
19 Conner Coronado Tampa Bay Aquatics logo 1:59.35
709 -0.0%
20 Gary Groudsky Bolles School Sharks logo 1:59.74
646
21 Dante Reccoppa Gator Swim Club logo 2:00.01
695 +1.6% PB
22 Christian Robinson Southwest Stars Swim Club logo 2:00.10
639 +2.9% PB
23 Slater Sabel Rocoa of Brevard logo 2:00.42
632 +1.0% PB
24 Pablo Martinez Lakeland (FL) Area Swimming logo 2:00.56
629 +4.8% PB
25 Miguel Turcios Clearwater Aquatic Team logo 2:01.57
609 +1.3% PB
26 Connor Marks Rocoa of Brevard logo 2:01.86
604 +6.2% PB
27 Benjamin Brodeur Nocatee Bluetide Swim Team logo 2:01.93
657 PB
28 Carter Anderson Blue Dolfins logo 2:01.96
602 0.0%
29 Connor French T2 Aquatics logo 2:02.12
653 +4.0% PB
30 Patrick Fry Blue Dolfins logo 2:02.39
593 -0.0%
31 Grant Himes Episcopal AmberJax logo 2:02.42
647 +1.6% PB
32 Sam Prabhakaran Tampa Bay Aquatics logo 2:02.55
590 +2.7% SB
33 Reece Hawker Greater Tampa Swimming Assn logo 2:02.60
644 +7.1% PB
34 Andrew Bokelmann Sarasota Tsunami Swim Team logo 2:02.91
637 +4.1% PB
35 Tyler Peng Blue Wave Swimming logo 2:03.70
622 -0.0%
36 Christopher Armstrong Central Florida Marlins logo 2:04.53
552 +5.2% PB
37 Nariyuki Matsudaira Bolles School Sharks logo 2:04.65
549 +3.9% PB
38 Ryan McMahon Mandarin Aquatic logo 2:04.66
549 PB
39 Michael Muskepo Saint Petersburg Aquatics logo 2:04.82
546 +2.7% SB
40 Ebraham Cabiling Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:05.01
597 -0.5%
41 Kyle Marra-Ulfe Swim Florida logo 2:05.26
538 +1.2% PB
42 Brandon Jeong Gator Swim Club logo 2:05.86
580 +3.6% PB
43 Sam Mariash Highlander Aquatic Club logo 2:05.92
525 +0.0% PB
49 Grayson D'Agostino North Florida Swimming, Inc. logo 2:06.31
518 +0.4% PB
44 Peyton Ming Highlands Hurric logo 2:06.37
517
45 Connor Athy Gator Swim Club logo 2:06.46
569 +5.4% PB
46 Ty Larue Storm Swim Club logo 2:06.52
568 PB
47 Carter Ford Highlander Aquatic Club logo 2:06.74
510 +1.5% PB
48 Samuel Quigg Central Brevard logo 2:06.79
563 PB
49 Aras Kavaliauskas Indian River Aquatics logo 2:06.90
561 +7.0% PB
50 Benjamin LeClair Blue Dolfins logo 2:06.99
559 +0.9% PB
51 Alexander Yuan United Swim Club logo 2:07.05
558 +0.9% PB
52 Gabriel Ortiz Bolles School Sharks logo 2:07.36
498 PB
53 Ashton Cardinal Storm Swim Club logo 2:07.60
494 PB
54 Connor Annett Blue Wave Swimming logo 2:08.50
477 +3.0% PB
55 Matthew Gomez Tampa Metro YMCA logo 2:08.87
471 +1.7% PB
56 Blake Johnston Tampa Bay Aquatics logo 2:09.66
509 +4.9% PB
56 Cristian Jardine Blue Dolfins logo 2:09.66
509 -2.3%
58 Eden Luo Tampa Metro YMCA logo 2:09.67
456 +1.4% PB
59 Samuel Perez Blue Dolfins logo 2:09.68
509 -0.9%
60 Nam Tran Patriot Aquatics (FL) logo 2:09.95
504 +2.5% PB
61 Nicholas Bosque Area Tallahassee logo 2:10.01
450 +0.8% PB
62 David Orrego unattached 2:10.62
492 +1.9% PB
63 Austin Wheeler unattached 2:11.38
426 PB
64 Jaret Geston Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:11.51
476 +0.2% PB
65 Eli Cohen Palm Harbor YMCA Piranhas logo 2:11.52
424 PB
66 David Lewis Titusville Swim logo 2:12.03
415
67 Caleb Debus Nocatee Bluetide Swim Team logo 2:12.18
464 -1.4%
68 Antonio Medina Gulf Coast Swim Team logo 2:12.23
411 +0.9% PB
69 Kevin Janson-Dugan Sea Dragon Aquat logo 2:14.00
381 -0.7%
70 Joshua Farless Highlands Hurric logo 2:15.86
350 -4.1%
71 Neil Dash Blue Dolfins logo 2:16.69
387 -4.8%
Nick Hudanich Blue Dolfins logo NS
Dominic Miller Storm Swim Club logo NS