Site logo

YMCA Long Course National Championships

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Hank Siefert Coffman Family YMCA logo 58.05
716 +1.4% PB
2 Brian McKenrick Upper Main Line Ymca logo 58.12
714 -0.3%
3 Jake Kealy Wilton Y Wahoos Swim Club logo 58.22
710 +0.6% PB
4 AUSTIN WILSON Grove City YMCA - PA logo 58.84
688 PB
5 Robert Oland Frederick-MD logo 58.85
687 PB
6 Joseph Puglessi Rapid Area-MI logo 58.87
687 +0.1% PB
7 Garrett Wlochowski Kingswood Oxford School logo 59.16
677 +1.1% PB
8 Tyler Kauth Red Bank Aquarockets Y logo 59.22
675 -0.1%
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Brendan Burns Upper Main Line Ymca logo 58.77
690 PB
10 Avery Barley Chambersburg Memorial YMCA logo 1:00.11
645
11 Talor Hamilton Down East Family YMCA logo 1:00.15
644 +1.5% PB
12 Noah Young Countryside YMCA logo 1:00.57
631 +0.5% PB
13 RJ Johnston Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logo 1:00.60
630 +0.2% PB
14 Connor Wright Red Bank Aquarockets Y logo 1:00.84
622 PB
15 David May Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 1:00.99
618 -1.4%
16 Jake Johnson Western North Carolina YMCA logo 1:01.43
604
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Joey Huber Red Bank Aquarockets Y logo 1:00.71
626 PB
18 Jeffrey Ragatz Western Connecticut YMCA logo 1:01.04
616 +1.6% PB
19 Brandon Louison Greater Westfield YMCA logo 1:01.05
616 PB
20 Michael Lorenz Powel Crosley Jr. YMCA logo 1:01.15
613 +0.5% PB
21 Nick Whitcomb Hampshire Regional YMCA logo 1:01.18
612 +0.7% PB
22 Michael Macchia Somerset Hills YMCA logo 1:01.39
606 +0.4% SB
23 Remy Skerjanz Y-Spartaquatics logo 1:02.02
587 -3.4%
24 Tom Scrivanich Wyckoff Family YMCA logo 1:02.15
584 +0.2% SB
Swim-off LCM
Name Team Time FINA
1 Kevin Santoro Wilton Y Wahoos Swim Club logo 1:00.67
627 PB
2 Ethan O'Connor Bayside-RI logo 1:01.60
599 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Jake Kealy Wilton Y Wahoos Swim Club logo 58.49
700 +0.2% PB
2 Joseph Puglessi Rapid Area-MI logo 59.25
674 -0.6%
3 Brian McKenrick Upper Main Line Ymca logo 59.26
673 -2.3%
3 Hank Siefert Coffman Family YMCA logo 59.26
673 -0.7%
5 Robert Oland Frederick-MD logo 59.29
672 PB
6 Tyler Kauth Red Bank Aquarockets Y logo 59.46
667 -0.5%
7 AUSTIN WILSON Grove City YMCA - PA logo 59.49
666 PB
8 Garrett Wlochowski Kingswood Oxford School logo 59.60
662 +0.4% PB
9 Brendan Burns Upper Main Line Ymca logo 59.66
660 PB
10 Avery Barley Chambersburg Memorial YMCA logo 59.86
653
10 Talor Hamilton Down East Family YMCA logo 59.86
653 +2.0% PB
12 RJ Johnston Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logo 1:00.20
642 +0.9% PB
13 David May Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 1:00.60
630 -0.8%
14 Connor Wright Red Bank Aquarockets Y logo 1:00.68
627 PB
15 Noah Young Countryside YMCA logo 1:00.77
624 +0.2% PB
16 Jake Johnson Western North Carolina YMCA logo 1:00.95
619
17 Joey Huber Red Bank Aquarockets Y logo 1:01.00
617 PB
18 Michael Macchia Somerset Hills YMCA logo 1:01.02
617 +1.0% SB
19 Brandon Louison Greater Westfield YMCA logo 1:01.10
614 PB
20 Nick Whitcomb Hampshire Regional YMCA logo 1:01.12
614 +0.8% PB
21 Remy Skerjanz Y-Spartaquatics logo 1:01.14
613 -1.9%
22 Jeffrey Ragatz Western Connecticut YMCA logo 1:01.21
611 +1.4% PB
23 Tom Scrivanich Wyckoff Family YMCA logo 1:01.26
610 +1.7% SB
24 Michael Lorenz Powel Crosley Jr. YMCA logo 1:01.27
609 +0.3% PB
25 Kevin Santoro Wilton Y Wahoos Swim Club logo 1:01.28
609 PB
26 Ethan O'Connor Bayside-RI logo 1:01.28
609 PB
27 NATHANIEL HARTLEY Rock Hill Area YMCA logo 1:01.32
608
28 Jonathan Hua Somerset Hills YMCA logo 1:01.49
603 PB
29 Oliver Zmetrovich YMCA of the North Shore logo 1:01.51
602 PB
30 Ben Puglessi Rapid Area-MI logo 1:01.55
601 PB
31 Jonathan Ericksen M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 1:01.66
598 -3.6%
32 Henry Schutte Rapid Area-MI logo 1:01.68
597
33 Matt Wagner Winston-Salem YMCA Swim logo 1:01.81
593 -2.1%
34 Auston Ramsay South Shore Mill Pond YMCA logo 1:01.94
590 -2.3%
35 Vincent Downs-Honey Newport Co-RI logo 1:02.03
587 +0.4% PB
36 Dakota Weinman Rapid Area-MI logo 1:02.09
585 +2.0% PB
36 Jake Prewette Y-Spartaquatics logo 1:02.09
585
38 Lukas Scheidl Somerset Hills YMCA logo 1:02.31
579
39 THEODORE GUNN York YMCA logo 1:02.32
579 PB
40 Abraham Apfel Cadillac-MI logo 1:02.34
578 -0.8%
41 Ali Kolenovic Ridgewood YMCA logo 1:02.38
577 PB
42 Riley Lohse Kishwaukee YMCA Dekalb County logo 1:02.48
574 PB
43 Carson Huff Upper Main Line Ymca logo 1:02.54
573
44 Nathaniel Guenther Lattof YMCA Neptunes logo 1:02.61
571 PB
45 Jack Dengler West Shore YMCA logo 1:02.69
569 +1.7% PB
46 Joshua Bandt OSHY Dolphins logo 1:02.74
567
47 Kevin Leibold Kettering South Community YMCA logo 1:02.77
567 -1.7%
48 Justin Fleagle Auglaize Mercer YMCA Waves logo 1:02.78
566 -2.2%
49 Alec Jeffers Green Bay Y logo 1:02.79
566 PB
50 Jack Christian Phoenixville Branch YMCA logo 1:02.81
565
51 Griffin Seifert Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logo 1:02.85
564
52 Noah Woollweever Yswv logo 1:02.94
562
53 Jacob Greene Winston-Salem YMCA Swim logo 1:02.95
562
54 Connor McIlroy Lionville Community YMCA logo 1:03.02
560 +0.2% PB
55 Edward Rudman New Canaan YMCA Caimans logo 1:03.10
558 +0.9% SB
56 Carson Hilliard Upper Main Line Ymca logo 1:03.12
557 PB
57 Kevin Cortright Wyckoff Family YMCA logo 1:03.14
557 PB
58 Jon Links Wyckoff Family YMCA logo 1:03.17
556
59 Juan Imposimato YMCA of Broward County logo 1:03.19
555 +2.8% SB
60 Ivan Escott Boyertown Area YMCA logo 1:03.24
554 +0.6% PB
61 MARK BORAN Hazleton YMCA logo 1:03.26
554
62 JC Prugh Countryside YMCA logo 1:03.27
553 -0.4%
63 Patrick Fischer Greensboro YMCA logo 1:03.29
553
64 Matt Smits Wyckoff Family YMCA logo 1:03.30
552
65 Evan Bota Lakeland Hills Family YMCA logo 1:03.32
552 +0.5% PB
66 John Weeks Sussex Family Branch YMCA logo 1:03.40
550 +3.3% PB
67 Jordan Ovanic Joliet Jets YMCA logo 1:03.45
549 PB
68 Dylan Wachenfeld Somerset Hills YMCA logo 1:03.53
546
69 Cian Beaulieu Kingswood Oxford School logo 1:03.55
546
70 Jack Alexy Somerset Hills YMCA logo 1:03.60
545
71 Brandon Evers Somerset Valley YMCA logo 1:03.62
544 PB
72 Hudson Hutchinson Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logo 1:03.64
544 PB
73 Grey Pendery Powel Crosley Jr. YMCA logo 1:03.65
543 +0.3% PB
74 Nick Toepfer South Shore Mill Pond YMCA logo 1:03.71
542
75 Christopher Wu Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 1:03.72
542
76 Alfred Pong Chambersburg Memorial YMCA logo 1:03.74
541
76 Jimmy Kelley M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 1:03.74
541 -2.0%
78 Scott Overbey M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 1:03.76
541 +0.3% PB
79 Alex Gifford Wyckoff Family YMCA logo 1:03.78
540 PB
80 Ben Baxter Somerset Hills YMCA logo 1:03.84
539
81 Justin Heimes Upper Perkiomen YMCA logo 1:03.86
538
81 Chris Weber Farmington Valley YMCA Tsunami logo 1:03.86
538
83 Eric Chang Fanwood Scotch Plains YMCA logo 1:03.95
536 -2.3%
84 Ethan Chase Winston-Salem YMCA Swim logo 1:04.03
534 PB
85 Daniel Waterland Bradywine YMCA (Delaware) logo 1:04.08
533 +0.3% SB
86 Preston Forst Greensboro YMCA logo 1:04.27
528
87 Nick Sionkiewicz YMCA of the North Shore logo 1:04.30
527
88 Noah Hirshon Foothills-CA logo 1:04.35
526 +1.6% SB
89 Keaton McMurray Auglaize Mercer YMCA Waves logo 1:04.49
522 -3.0%
90 Carter Donnells M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 1:04.53
521 -1.4%
91 Tim Stollings Tri-County-WV logo 1:04.76
516 PB
92 Christian Tolino Frederick-MD logo 1:04.98
511 -0.0%
93 Richard Kogut Spy Swimming logo 1:05.01
510
94 Colin Arwood Western North Carolina YMCA logo 1:05.57
497 -3.7%
95 Raveesh Koul Somerset Hills YMCA logo 1:06.10
485 PB
96 Paxton Kelley Powel Crosley Jr. YMCA logo 1:06.24
482 +1.4% PB
97 Charles Teague Bradywine YMCA (Delaware) logo 1:07.35
459
Macoy Neinas Door County-WI logo DQ