Site logo

YMCA Long Course National Championships

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Karl Bishop Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 3:58.90
782 +0.7% PB
1 Ross Dant Hickory-NC logo 3:58.90
782 +1.1% PB
3 Grant House Countryside YMCA logo 3:59.52
776 +2.3% SB
4 Hank Siefert Coffman Family YMCA logo 3:59.55
775 +1.8% SB
5 Robby Giller Wilton Y Wahoos Swim Club logo 3:59.75
773 +4.9% PB
6 Christopher Smith Red Bank Aquarockets Y logo 4:02.21
750 PB
7 Matt Haigh Ridley Area YMCA logo 4:03.63
737 PB
8 Riley Pestorius Somerset Valley YMCA logo 4:04.33
731 PB
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Ryan Waters Somerset Valley YMCA logo 4:02.50
747 +3.6% PB
10 Karsen Diepholz Rapid Area-MI logo 4:04.86
726 PB
11 James Mostofi Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:06.41
712 PB
12 Zachary Snyder York YMCA logo 4:06.79
709 +1.3% SB
13 Josh Cohen Fanwood Scotch Plains YMCA logo 4:07.57
702 +2.3% SB
14 Price Agnew Y-Spartaquatics logo 4:07.89
700 PB
15 Lexo Walker Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:08.20
697
16 Matthew Slabe Countryside YMCA logo 4:11.64
669 +3.1% SB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Patrick Butkovich M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 4:06.52
711 -0.1%
18 Jacob Greenwood Chambersburg Memorial YMCA logo 4:08.53
694 PB
19 William Suchy Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:09.92
683 PB
20 Nick Aukerman Kettering South Community YMCA logo 4:10.16
681 +1.1% SB
21 Tim Park Ridgewood YMCA logo 4:10.73
676 PB
22 Connor Robison Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 4:11.06
674
23 Alexander Ignatov Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:11.67
669 PB
24 Timothy Joyce Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:12.30
664 +0.6% PB
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Ross Dant Hickory-NC logo 4:02.03
752 -0.2%
2 Hank Siefert Coffman Family YMCA logo 4:02.83
744 +0.4% SB
3 Robby Giller Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:03.26
740 +3.5% SB
4 Karl Bishop Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 4:03.28
740 -1.1%
5 Christopher Smith Red Bank Aquarockets Y logo 4:03.43
739 PB
6 Matt Haigh Ridley Area YMCA logo 4:03.46
739 PB
7 Grant House Countryside YMCA logo 4:03.77
736 +0.6% SB
8 Riley Pestorius Somerset Valley YMCA logo 4:04.30
731 PB
9 Ryan Waters Somerset Valley YMCA logo 4:04.42
730 +2.9% PB
10 Karsen Diepholz Rapid Area-MI logo 4:05.16
723 PB
11 Josh Cohen Fanwood Scotch Plains YMCA logo 4:05.42
721 +3.2% PB
12 Lexo Walker Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:06.62
711
13 Matthew Slabe Countryside YMCA logo 4:06.90
708 +4.9% SB
14 Zachary Snyder York YMCA logo 4:07.08
707 +1.2% SB
15 Price Agnew Y-Spartaquatics logo 4:07.56
702 PB
16 James Mostofi Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:07.63
702 PB
17 Alexander Ignatov Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:07.72
701 PB
18 Hassler Carroll M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 4:09.44
687 -2.8%
19 Connor Robison Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 4:09.78
684 PB
20 Nick Aukerman Kettering South Community YMCA logo 4:10.41
679 +1.0% SB
21 Jacob Greenwood Chambersburg Memorial YMCA logo 4:10.53
678 PB
22 Timothy Joyce Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:11.49
670 +0.9% PB
23 Patrick Butkovich M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 4:11.56
670 -2.2%
24 Tim Park Ridgewood YMCA logo 4:11.59
669 PB
25 William Suchy Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:12.15
665 PB
26 Gordon Steward Wyckoff Family YMCA logo 4:12.33
663
27 Erik Ryan Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:12.36
663 PB
28 Francis Biagioli Wyckoff Family YMCA logo 4:13.03
658
29 Benjamin Brewer Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 4:13.44
655
30 Kevin Fleck Fanwood Scotch Plains YMCA logo 4:14.39
647 PB
31 Wyatt BOYER Columbia Northwest Family YMCA logo 4:14.64
646 +0.3% PB
32 Robert Davis Kingswood Oxford School logo 4:14.65
645 +0.8% PB
33 Aaron Buzdygon Bradywine YMCA (Delaware) logo 4:14.74
645 +0.7% PB
34 Harrison Yi Wyckoff Family YMCA logo 4:15.10
642
35 Jacob Greene Winston-Salem YMCA Swim logo 4:15.23
641
36 Peter Lingo M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 4:15.43
640 PB
37 Erwin Ortiz Torres Western North Carolina YMCA logo 4:15.55
639 +3.8% PB
38 Matthew Kint York YMCA logo 4:16.16
634 PB
39 Corey Gambardella Soundview Family YMCA logo 4:16.31
633
40 Connor Wright Red Bank Aquarockets Y logo 4:16.81
629 PB
41 Thomas Powell Jennersville YMCA logo 4:16.94
628
42 Rak Hovart Y-Spartaquatics logo 4:17.15
627 PB
43 Brian Baggette Edwardsville YMCA logo 4:17.18
627 -0.6%
44 Tom Scrivanich Wyckoff Family YMCA logo 4:17.62
623
45 Greg Gardner Bradywine YMCA (Delaware) logo 4:17.69
623 +4.1% PB
46 Austin Theobald Countryside YMCA logo 4:18.60
616 +3.3% SB
47 Coleman Komishane YMCA of the North Shore logo 4:18.63
616 PB
48 Dimitri Maldonado Red Bank Aquarockets Y logo 4:18.90
614
49 Charlie Adl New Canaan YMCA Caimans logo 4:19.01
613 PB
50 Matt Lequang Hamilton Area YMCA logo 4:19.16
612 PB
51 Malcolm Doepke M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 4:19.20
612 +4.9% PB
52 Nick Nonnenmacher Wilton Y Wahoos Swim Club logo 4:19.55
610 -0.8%
53 Ethan Knorr Greensboro YMCA logo 4:19.81
608 PB
54 Dan Walsh Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logo 4:20.05
606
55 Justin Song Ridgewood YMCA logo 4:20.74
601 -1.2%
56 Jimmy Kelley M.E. Lyons/Anderson Barrac logo 4:22.95
586 -1.2%
57 NINGNING LIU York YMCA logo 4:24.14
578 PB
58 Ali Kolenovic Ridgewood YMCA logo 4:24.80
574
59 Jorge Zelina Kettering South Community YMCA logo 4:25.28
571