Site logo

YMCA Long Course National Championships

100 Breast Men

A Final LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Max McHugh Door County-WI logoDoor County-WI 1:04.28
732 -1.0%
2 Christopher Bondarowicz Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:05.80
682 -1.3%
3 Joseph Skimmons Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:06.28
667
4 Blake Brockman Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:06.62
657 +3.2% PB
5 Steven Warren Westfield YMCA logoWestfield YMCA 1:06.78
652
6 Thomas Leseure Joliet Jets YMCA logoJoliet Jets YMCA 1:06.95
647 PB
7 Connor Clayton Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:07.08
644 +1.5% PB
8 Zachary Baecker Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 1:07.31
637 +2.4% PB
B Final LCM
Name Team Time FINA Imp
9 Dan Cashell Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:07.00
646 +2.0% PB
10 Logan Bolesta Frederick-MD logoFrederick-MD 1:07.33
637 PB
11 Nicholas Haller M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 1:07.52
631 +2.7% PB
12 Mitchell Stanek Western North Carolina YMCA logoWestern North Carolina YMCA 1:07.69
626 +5.9% PB
13 Jarod Anderson West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 1:07.75
625 +1.6% PB
14 Gary Sun Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 1:08.09
616 PB
15 Cooper Holmes Down East Family YMCA logoDown East Family YMCA 1:08.13
614 PB
16 Noah Cheruk Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:09.29
584 PB
C Final LCM
Name Team Time FINA Imp
17 Wes Fales Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:08.39
607 PB
18 Chandler Amato Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:08.53
604 PB
19 Adam Ambrosey Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 1:08.67
600 PB
19 Edward Schlehr Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:08.67
600 +2.7% PB
21 Jackson Kabas Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:08.88
595 PB
22 Darren Ty Andover-North Andover YMCA logoAndover-North Andover YMCA 1:08.89
594 PB
23 Sean Cook Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 1:09.16
587 PB
24 Dylan Dela Cruz Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 1:09.65
575 PB
Preliminaries LCM
Name Team Time FINA Imp
1 Max McHugh Door County-WI logoDoor County-WI 1:04.37
729 -1.2%
2 Christopher Bondarowicz Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:05.95
677 -1.5%
3 Blake Brockman Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:06.57
659 +3.3% PB
4 Joseph Skimmons Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:06.63
657
5 Zachary Baecker Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 1:06.73
654 +3.2% PB
6 Connor Clayton Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:06.87
650 +1.8% PB
7 Steven Warren Westfield YMCA logoWestfield YMCA 1:07.04
645
8 Thomas Leseure Joliet Jets YMCA logoJoliet Jets YMCA 1:07.08
644 PB
10 Nicholas Haller M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 1:07.22
640 +3.2% PB
9 Dan Cashell Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:07.22
640 +1.7% PB
11 Logan Bolesta Frederick-MD logoFrederick-MD 1:07.41
634 PB
12 Jarod Anderson West Shore YMCA logoWest Shore YMCA 1:07.59
629 +1.8% PB
13 Mitchell Stanek Western North Carolina YMCA logoWestern North Carolina YMCA 1:07.94
620 +5.5% PB
14 Noah Cheruk Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:08.03
617 PB
15 Gary Sun Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 1:08.13
614 PB
16 Cooper Holmes Down East Family YMCA logoDown East Family YMCA 1:08.26
611 PB
17 Wes Fales Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:08.33
609 PB
18 Chandler Amato Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:08.42
607 PB
19 Adam Ambrosey Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 1:08.58
602 PB
20 Darren Ty Andover-North Andover YMCA logoAndover-North Andover YMCA 1:08.62
601 PB
21 Sean Cook Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 1:08.81
596 PB
22 Jackson Kabas Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:08.91
594 PB
23 Dylan Dela Cruz Ocean County YMCA logoOcean County YMCA 1:08.98
592 PB
24 Edward Schlehr Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:09.18
587 +2.0% PB
25 Luke Tenbarge Blue Ash YMCA Swim Team logoBlue Ash YMCA Swim Team 1:09.31
584 +1.3% PB
26 Ryan Bebel Westfield YMCA logoWestfield YMCA 1:09.38
582
27 Michael Li Western Connecticut YMCA logoWestern Connecticut YMCA 1:09.77
572 PB
28 Cory Madalena Kingswood Oxford School logoKingswood Oxford School 1:09.80
571 +0.5% PB
29 Jack Lynch Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:09.84
570 PB
29 Joe Simunek Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:09.84
570
31 Brian Rexroth Springfield Family YMCA (Ohio) logoSpringfield Family YMCA (Ohio) 1:09.87
570 +2.0% PB
32 Andrew Rohweder Green Family YMCA logoGreen Family YMCA 1:09.96
567 -0.1%
33 Alexander Klippel Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 1:09.98
567 PB
34 Robert Driscoll Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 1:10.00
566 PB
34 Matthew Fallon Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:10.00
566
36 Evan Kramer Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:10.03
566 PB
37 Joseph Sepuca Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:10.04
566 +1.2% PB
38 Jacob Hudgins Andover-North Andover YMCA logoAndover-North Andover YMCA 1:10.13
563 PB
39 Christopher Rutter Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:10.17
562 +3.6% PB
40 Matt Fricker Lakeland Hills Family YMCA logoLakeland Hills Family YMCA 1:10.27
560
41 Kevin Jay Upper Main Line Ymca logoUpper Main Line Ymca 1:10.28
560 PB
42 Nathaniel Guenther Lattof YMCA Neptunes logoLattof YMCA Neptunes 1:10.29
560 PB
43 Sean Foster Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 1:10.33
559 PB
44 Cooper Prue Greater Flint YMCA (FMY Aquatics) logoGreater Flint YMCA (FMY Aquatics) 1:10.34
558 +3.0% PB
45 Conor Cammann Andover-North Andover YMCA logoAndover-North Andover YMCA 1:10.40
557 PB
46 Tyler Pidde Rock River Valley YMCA logoRock River Valley YMCA 1:10.51
554 PB
47 Jon Bernard Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:10.56
553 +1.8% PB
48 Willem Reerink Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:10.66
551 PB
49 Michael Sandner Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 1:10.75
549 PB
50 Michael Kotlyar New Canaan YMCA Caimans logoNew Canaan YMCA Caimans 1:10.78
548
51 Brody Rash Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:10.81
547
52 Noah Nouchi Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 1:10.82
547 +0.5% PB
52 David Alstott Soundview Family YMCA logoSoundview Family YMCA 1:10.82
547 +0.8% PB
54 Hayden Krause Countryside YMCA logoCountryside YMCA 1:10.85
546 +1.7% PB
55 Kyle Potts Joliet Jets YMCA logoJoliet Jets YMCA 1:10.96
544 PB
56 Matthew Rach Michiana YMCA logoMichiana YMCA 1:10.99
543 +1.0% PB
57 Jackie Zablocki Green Bay YMCA - GBY Aquatics logoGreen Bay YMCA - GBY Aquatics 1:11.00
543 PB
58 Ryan Meng Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:11.07
541 PB
59 Charles Jason Y-Spartaquatics logoY-Spartaquatics 1:11.12
540 PB
60 Bexhet Dovolani Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:11.28
537
61 Jonathon Scheer Rapid Area-MI logoRapid Area-MI 1:11.36
535 PB
62 Ben Doyle Lionville Community YMCA logoLionville Community YMCA 1:11.38
534
63 Brandon Berger Wilton Y Wahoos Swim Club logoWilton Y Wahoos Swim Club 1:11.43
533
64 Matthew Wilson Rapid Area-MI logoRapid Area-MI 1:11.44
533
64 Keegan Miller Joliet Jets YMCA logoJoliet Jets YMCA 1:11.44
533
66 Joey West Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:11.47
532
67 Colton Phelps Ridgewood Branch YMCA logoRidgewood Branch YMCA 1:11.50
532 +0.3% PB
68 Blake Fry Lancaster & Fairfield YMCA logoLancaster & Fairfield YMCA 1:11.55
530 -1.6%
69 Matthew Kelleher Kettering South Community YMCA logoKettering South Community YMCA 1:11.58
530 +1.3% PB
70 Colin Daniel Westfield YMCA logoWestfield YMCA 1:11.61
529 PB
71 Quinn Nortonsmith Hampshire Regional YMCA logoHampshire Regional YMCA 1:11.66
528 -1.0%
72 Davis Hoover Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 1:11.68
528 PB
73 Dylan Fore Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 1:11.75
526 PB
74 Edward McGuire Montgomery YMCA Barracudas logoMontgomery YMCA Barracudas 1:11.93
522 +4.8% PB
75 Zachary Kronheimer Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:12.03
520
76 Oliver Yancey Ridley Area YMCA logoRidley Area YMCA 1:12.05
519
77 Matthew Berry Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 1:12.15
517 +7.7% PB
78 Justin Fleagle Auglaize Mercer YMCA Waves logoAuglaize Mercer YMCA Waves 1:12.18
517 +0.1% PB
79 Maurilio Saddoud Rock Hill Area YMCA logoRock Hill Area YMCA 1:12.38
512 -1.4%
80 Ryan Van Dijk Somerset Hills YMCA logoSomerset Hills YMCA 1:12.44
511
81 Benjamin Enderle Powel Crosley Jr. YMCA logoPowel Crosley Jr. YMCA 1:12.64
507 -0.6%
82 Chase Geheb Palm Harbor YMCA Piranhas logoPalm Harbor YMCA Piranhas 1:12.68
506 -1.0%
83 William Snyder Winston-Salem YMCA Swim logoWinston-Salem YMCA Swim 1:12.69
506
83 Andrew Ro Wyckoff Family YMCA logoWyckoff Family YMCA 1:12.69
506
85 Craig Herndon Greensboro YMCA logoGreensboro YMCA 1:12.73
505 +3.5% PB
86 Joel Kincade Somerset Valley YMCA logoSomerset Valley YMCA 1:12.88
502 PB
87 Brendan Jones Spy Swimming logoSpy Swimming 1:12.96
500
88 Matthew Auda Fanwood Scotch Plains YMCA logoFanwood Scotch Plains YMCA 1:12.98
500
89 Eric Bebel Westfield YMCA logoWestfield YMCA 1:13.23
495
90 Matthew Chan Hamilton Area YMCA logoHamilton Area YMCA 1:13.32
493
91 Vincent Wolfram Coffman Family YMCA logoCoffman Family YMCA 1:13.51
489
92 Matt Lettiero Cheshire Y/Sea Dog  Swim C logoCheshire Y/Sea Dog Swim C 1:13.99
480
93 Ben Dupree Red Bank Aquarockets Y logoRed Bank Aquarockets Y 1:14.04
479 PB
94 Evan Schlosser M.E. Lyons/Anderson Barrac logoM.E. Lyons/Anderson Barrac 1:15.32
455
Mark Berger Summit Branch YMCA logoSummit Branch YMCA DQ