CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - Four Corners

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Paradise Valley, AZ
  • Watch Live

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Pitchfork Aquatics Pitchfork Aquatics
  1. Thomaz Martins
  2. Archie Spindler
  3. Jarod Arroyo
  4. Juan Jose Garcia Mesa
3:04.89
 
2 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Chris Allen
  2. Cason Flygare
  3. Brian Rawlinson
  4. Kaden Miller
3:05.04
 
3 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Stefan Cooley
  2. Dylan Melin
  3. Terry Yang
  4. Parker Hughes
3:05.36
 
4 Lake Country Swim Team (A) Lake Country Swim Team
  1. Lucas Farrar
  2. Jeffrey Wiedoff
  3. Drew Nixdorf
  4. Keenan Cuculi
3:07.92
 
5 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. AJ Frakes
  2. Jan Konarzewski
  3. Michael Niezgodzki
  4. Jameson Theisen
3:08.23
 
6 Rio Salado Swim Club (A) Rio Salado Swim Club
  1. Luke Miller
  2. Jaiden Jack
  3. Benjamin Quon
  4. Jordan Smith
3:09.23
 
7 Hilltop Aquatic Swim Team (A) Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Jason Pittard
  2. Joshua Ries
  3. Bryant Karratti
  4. Devin Bunnell
3:09.60
 
8 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Scott Pekarske
  2. Brent Lee
  3. Brent Zang
  4. Riley Babson
3:10.39
 
9 Flying Fish Arizona Swim Team (A) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. JP Greener
  2. Landyn Riester
  3. William Newman
  4. Wyatt Matson
3:10.54
 
10 Cache Valley Marlins Cache Valley Marlins
  1. Cade Black
  2. Jaxon Jensen
  3. Jake Walters
  4. Darwin Anderson
3:10.62
 
11 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Luke Stapleton
  2. Luke Miller
  3. Ryan Davis
  4. Yoelvis Pedraza
3:11.51
 
12 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Reese Gould
  2. Dane Nelson
  3. Aaron Rosen
  4. Braden Walters
3:11.88
 
13 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Trey McDaniel
  2. Nick Moreno
  3. Miller Browne
  4. Patrick Waggoner
3:12.07
 
14 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Mateja Matt Milovanovic
  2. Ken Barcinas
  3. Ansel Averitte
  4. Kolbe Bayless
3:14.69
 
15 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Tyler Best
  2. Matthew Leblanc
  3. Max Weed
  4. Steele Forbes
3:14.72
 
16 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Timothy Sauer-Newell
  2. Andrew Ross
  3. JC LoVullo
  4. Robert Ross
3:15.65
 
17 Tigard Tualatin Swim Club Tigard Tualatin Swim Club
  1. Elliot Steward
  2. Ben Miller
  3. Jared Mendez
  4. Connor Florey
3:15.87
 
18 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Max Kreidl
  2. Mason Pendergast
  3. Grant Freeman
  4. Blake Olson
3:16.28
 
19 Desert Thunder Aquatics Club Desert Thunder Aquatics Club
  1. James Karam
  2. Ean Peterson
  3. Tanner Komlodi
  4. Dylan Edge
3:16.33
 
20 Phoenix Swim Club (C) Phoenix Swim Club
  1. Dylan Krueger
  2. Harrison Rooney
  3. Caden Richter
  4. Tyler Barfield
3:16.87
 
21 Swim Neptune (A) Swim Neptune
  1. Devin Esser
  2. Brevin Bartsch
  3. Nic Depner
  4. Nathon Burwick
3:17.02
 
22 Rio Salado Swim Club (B) Rio Salado Swim Club
  1. Cristian Alvarado
  2. Andrew Bradjan
  3. Eric Lopez
  4. Alex Bradjan
3:17.56
 
23 Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Max DeYoung
  2. Mckay Lake
  3. Jesse Franc
  4. Connor Fontana
3:17.68
 
24 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Bradley DeFoor
  2. Grant Nations
  3. Saverio Multin
  4. Miles bottai
3:17.88
 
25 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Nolan Van Nortwick
  2. Alexander Baker
  3. Caleb Apodaca
  4. Maxwell Baker
3:19.35
 
26 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. Lance Borgers
  2. Logan Todd
  3. Griffin McKean
  4. Zachary Bailey
3:19.40
 
27 Mesa Aquatics (D) Mesa Aquatics
  1. Kyle Benjamin
  2. Benjamin Vinz
  3. Andrew Pocock
  4. Evan Schaeffer
3:19.69
 
28 Durango Swim Clu Durango Swim Clu
  1. Warner Becher
  2. Brandon Walker
  3. Alexander Martinek
  4. Emmett Stottlemyer
3:20.12
 
29 Tri-City Channel Cats Tri-City Channel Cats
  1. Skyler Younkin
  2. Ryan Monrean
  3. Jack Elliott
  4. John Markillie
3:21.00
 
30 AquaForce AquaForce
  1. Brock Jerpseth
  2. Ira Evans
  3. Devon Wheeler
  4. Talen Osborn
3:21.48
 
31 Flying Fish Arizona Swim Team (B) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. Jerah Francone
  2. Christian Swiniuch
  3. Ryder Platt
  4. Spencer Murphy
3:21.61
 
32 Life Time Arizona Life Time Arizona
  1. Marshall Tanner
  2. Kevin Krupitzer
  3. Luke Endicott
  4. Elijah Nevins
3:21.76
 
33 Tucson Ford Dealers Aquatic (C) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Sam Stuckey
  2. Jackson Dubreuil
  3. Isaac Badowski
  4. Benjamin Garcia
3:22.07
 
34 Hilltop Aquatic Swim Team (B) Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Denton Anderson
  2. Nic Tronson
  3. Alex Felt
  4. Braden Tiffany
3:23.49
 
35 Lake Country Swim Team (B) Lake Country Swim Team
  1. Ethan Murphy
  2. Rhys Gibbs
  3. Adam Braunschweig
  4. Alec Lanza
3:24.35
 
36 RallySport Aquatic Club (C) RallySport Aquatic Club
  1. Cody Yan
  2. Aaron Adler
  3. Josh Winter
  4. Oscar Davis
3:26.11
 
37 Bernco Barracuda Bernco Barracuda
  1. Jaiten Whitson
  2. Justin Sandoval
  3. Samuel Casaus
  4. Aidan Gallegos
3:26.41
 
38 South Davis Aquatics Team South Davis Aquatics Team
  1. Seth Chamberlain
  2. Chase Redd
  3. James Whitlock
  4. Austin Chiles
3:27.75
 
39 Pirate Swim Club Pirate Swim Club
  1. Brian Christofferson
  2. Andrew Shaw
  3. Sohnnie Wesemann
  4. Kyle Hammond
3:28.95
 
40 Colorado Torpedoes Colorado Torpedoes
  1. Alex Spiecker
  2. Jackson Sawyer
  3. Hunter Tenpas
  4. Andrew Aire
3:29.63
 
41 Swim Neptune (B) Swim Neptune
  1. Maxwell Kleinman
  2. Tal Spector
  3. Ridge Peterson
  4. Michael Shiaras
3:30.38
 
42 Tucson Ford Dealers Aquatic (D) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Colin Cosgrove
  2. Braden Hess
  3. Minh Le
  4. Matthew Prevatt
3:33.62
 
Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Dawson Tupponce
  2. Nathan Evangelista
  3. Devin Henneberry
  4. Bryce Fitzgerald
DQ
Boulder City Henderson Heatwave Boulder City Henderson Heatwave NS
Mesa Aquatics (C) Mesa Aquatics NS