CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - Four Corners

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Paradise Valley, AZ
  • Watch Live

800 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Pitchfork Aquatics Pitchfork Aquatics
  1. Jarod Arroyo
  2. Archie Spindler
  3. Garret Chance
  4. Thomaz Martins
6:39.74
 
2 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Dylan Melin
  2. Max Weed
  3. Stefan Cooley
  4. Terry Yang
6:46.52
 
3 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Cason Flygare
  2. Chris Allen
  3. Trey McDaniel
  4. Brian Rawlinson
6:48.58
 
4 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. AJ Frakes
  2. Ken Barcinas
  3. Mateja Matt Milovanovic
  4. Michael Niezgodzki
6:53.26
 
5 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Brent Zang
  2. Bradley DeFoor
  3. Riley Babson
  4. Grant Nations
6:56.55
 
6 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Yoelvis Pedraza
  2. Luke Miller
  3. Luke Stapleton
  4. Ryan Davis
7:01.84
 
7 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Miller Browne
  2. Nathan Vinz
  3. Kyle Benjamin
  4. Patrick Waggoner
7:02.68
 
8 Rio Salado Swim Club (A) Rio Salado Swim Club
  1. Benjamin Quon
  2. Alex Bradjan
  3. Luke Miller
  4. Cristian Alvarado
7:03.38
 
9 Flying Fish Arizona Swim Team (A) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. Wyatt Matson
  2. Landyn Riester
  3. William Newman
  4. Jerah Francone
7:04.24
 
10 Hilltop Aquatic Swim Team Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Alex Felt
  2. Nic Tronson
  3. Bryant Karratti
  4. Devin Bunnell
7:05.00
 
11 Tigard Tualatin Swim Club Tigard Tualatin Swim Club
  1. Jared Mendez
  2. Elliot Steward
  3. Connor Florey
  4. Ben Miller
7:05.66
 
12 Lake Country Swim Team Lake Country Swim Team
  1. Jeffrey Wiedoff
  2. Lucas Farrar
  3. Drew Nixdorf
  4. Ethan Murphy
7:07.41
 
13 Cache Valley Marlins Cache Valley Marlins
  1. Tate Jensen
  2. Jaxon Jensen
  3. Cade Black
  4. Darwin Anderson
7:07.51
 
14 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Aaron Rosen
  2. Jonathan B Ford
  3. Jered Moore
  4. Jonathan Hostal
7:07.99
 
15 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Saverio Multin
  2. Miles bottai
  3. Benjamin Garcia
  4. Brent Lee
7:08.47
 
16 Swim Neptune (A) Swim Neptune
  1. Tanner Falls
  2. Brevin Bartsch
  3. Devin Esser
  4. Nathon Burwick
7:09.30
 
17 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Tyler Barfield
  2. Jake Rodin
  3. Kolbe Bayless
  4. Denton Smith
7:11.97
 
18 RallySport Aquatic Club (C) RallySport Aquatic Club
  1. Grant Freeman
  2. Max Kreidl
  3. Mason Pendergast
  4. Blake Olson
7:11.98
 
19 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. Logan Todd
  2. Griffin McKean
  3. Christopher Davami
  4. Zachary Bailey
7:13.24
 
20 Rio Salado Swim Club (B) Rio Salado Swim Club
  1. Jordan Smith
  2. Eric Lopez
  3. Andrew Bradjan
  4. Jaiden Jack
7:14.74
 
21 Desert Thunder Aquatics Club Desert Thunder Aquatics Club
  1. Tanner Komlodi
  2. Vincent Hemingway
  3. Ean Peterson
  4. Dylan Edge
7:16.07
 
22 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Dawson Tupponce
  2. Devin Henneberry
  3. Ivan Sabev
  4. Reese Gould
7:18.21
 
23 Mesa Aquatics (C) Mesa Aquatics
  1. Luke Walker
  2. Nick Moreno
  3. Andrew Pocock
  4. Daniel Brooks
7:18.98
 
24 Durango Swim Clu Durango Swim Clu
  1. Emmett Stottlemyer
  2. Brandon Walker
  3. Alexander Martinek
  4. Warner Becher
7:19.11
 
25 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Kieran Watson
  2. Alexander Baker
  3. Maxwell Baker
  4. Caleb Apodaca
7:21.01
 
26 Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Max DeYoung
  2. Mckay Lake
  3. Connor Fontana
  4. Rowan Kelly
7:21.85
 
27 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Robert Ross
  2. Andrew Ross
  3. Timothy Sauer-Newell
  4. JC LoVullo
7:24.96
 
28 Flying Fish Arizona Swim Team (B) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. Christian Swiniuch
  2. Spencer Murphy
  3. JP Greener
  4. Ian Urquhart
7:29.68
 
29 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Aaron Adler
  2. Josh Winter
  3. AJ Dolan
  4. Cody Yan
7:33.11
 
30 Swim Neptune (B) Swim Neptune
  1. Tal Spector
  2. Keaton Jones
  3. Nic Depner
  4. Maxwell Kleinman
7:44.46
 
31 South Davis Aquatics Team South Davis Aquatics Team
  1. Ryan Olson
  2. Seth Chamberlain
  3. Chase Redd
  4. Austin Chiles
7:46.88
 
32 Tucson Ford Dealers Aquatic (C) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Jackson Cobb
  2. Braden Hess
  3. Colin Cosgrove
  4. Matthew Prevatt
7:47.22