CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - Four Corners

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Paradise Valley, AZ
  • Watch Live

200 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Jan Konarzewski
  2. Patrick Schramm
  3. Giles Smith
  4. AJ Frakes
1:31.60
 
2 Hilltop Aquatic Swim Team (A) Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Joshua Ries
  2. Denton Anderson
  3. Nic Tronson
  4. Devin Bunnell
1:32.59
 
3 Lake Country Swim Team (A) Lake Country Swim Team
  1. Drew Nixdorf
  2. Alec Lanza
  3. Jeffrey Wiedoff
  4. Lucas Farrar
1:32.90
 
4 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Jered Moore
  2. Matthew Leblanc
  3. Steele Forbes
  4. Dane Nelson
1:33.11
 
5 Pitchfork Aquatics Pitchfork Aquatics
  1. Jarod Arroyo
  2. Juan Jose Garcia Mesa
  3. Garret Chance
  4. Thomaz Martins
1:33.40
 
6 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Brian Rawlinson
  2. Chris Allen
  3. Evan Schaeffer
  4. Kaden Miller
1:34.16
 
7 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Miller Browne
  2. Parker Hansen
  3. Daniel Miovcic
  4. Cason Flygare
1:34.94
 
8 Life Time Arizona Life Time Arizona
  1. Luke Endicott
  2. Kevin Krupitzer
  3. Marshall Tanner
  4. Austin Baker
1:35.52
 
9 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Terry Yang
  2. Thibaut Capitaine
  3. Michael Klauss
  4. Parker Hughes
1:35.71
 
10 Flying Fish Arizona Swim Team (A) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. William Newman
  2. Wyatt Matson
  3. Dylan Osborne
  4. Landyn Riester
1:35.77
 
11 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. Mateja Matt Milovanovic
  2. Ansel Averitte
  3. Michael Niezgodzki
  4. Ken Barcinas
1:35.81
 
12 Hilltop Aquatic Swim Team (B) Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Braden Tiffany
  2. Bryant Karratti
  3. Jordan Tiffany
  4. Jason Pittard
1:35.82
 
13 YMCA Westside Silver Fins YMCA Westside Silver Fins
  1. Jadan Nabor
  2. Blake Moore
  3. Jacob Cress
  4. Cameron Hartwick
1:36.24
 
14 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Yoelvis Pedraza
  2. AJ Dolan
  3. Grant Freeman
  4. Luke Miller
1:36.52
 
15 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Saverio Multin
  2. Grant Nations
  3. Benjamin Garcia
  4. Miles bottai
1:36.95
 
16 Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Steven Florence
  2. Aaron Rosen
  3. Stefan Cooley
  4. Dylan Melin
1:37.54
 
17 Cache Valley Marlins Cache Valley Marlins
  1. Jake Walters
  2. Jaxon Jensen
  3. Cade Black
  4. Darwin Anderson
1:37.58
 
18 Phoenix Swim Club (C) Phoenix Swim Club
  1. Tyler Barfield
  2. Jacob Kwapiszeski
  3. Jake Rodin
  4. Jameson Theisen
1:37.91
 
19 Tri-City Channel Cats Tri-City Channel Cats
  1. Ryan Monrean
  2. Conor McShane
  3. Skyler Younkin
  4. John Markillie
1:38.16
 
20 Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Max DeYoung
  2. Matthew Kelly
  3. Jesse Franc
  4. Mckay Lake
1:38.25
 
21 Lake Country Swim Team (B) Lake Country Swim Team
  1. Adam Braunschweig
  2. Ethan Murphy
  3. Rhys Gibbs
  4. Keenan Cuculi
1:38.32
 
22 Swim Neptune (B) Swim Neptune
  1. Brevin Bartsch
  2. Maxwell Kleinman
  3. Nathon Burwick
  4. Tanner Falls
1:38.53
 
23 Rio Salado Swim Club (A) Rio Salado Swim Club
  1. Benjamin Quon
  2. Andrew Bradjan
  3. Luke Miller
  4. Jordan Smith
1:38.58
 
24 Mesa Aquatics (C) Mesa Aquatics
  1. Luke Walker
  2. Joey Rusnak
  3. Gunnar Franz
  4. Nick Moreno
1:38.82
 
24 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Kieran Watson
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Alexander Baker
  4. Maxwell Baker
1:38.82
 
26 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Luke Stapleton
  2. Cody Yan
  3. Max Kreidl
  4. Ryan Davis
1:39.10
 
27 Desert Thunder Aquatics Club Desert Thunder Aquatics Club
  1. Dylan Edge
  2. Ean Peterson
  3. Francisco Esparza
  4. Tanner Komlodi
1:39.33
 
28 Tigard Tualatin Swim Club Tigard Tualatin Swim Club
  1. Jared Mendez
  2. Connor Florey
  3. Ben Miller
  4. Elliot Steward
1:39.66
 
29 Flying Fish Arizona Swim Team (B) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. JP Greener
  2. Owen Art
  3. Spencer Murphy
  4. Jerah Francone
1:40.36
 
30 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Sam Stuckey
  2. Brent Lee
  3. Jackson Dubreuil
  4. Bradley DeFoor
1:40.51
 
31 Mako Aquatic Clu Mako Aquatic Clu
  1. Eli Meyer
  2. Kendal Southwell
  3. Camron Pazand
  4. Brady Peters
1:40.73
 
32 Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Reese Gould
  2. Devin Henneberry
  3. Christian Larsen
  4. Nathan Evangelista
1:41.07
 
33 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Robert Ross
  2. JC LoVullo
  3. Timothy Sauer-Newell
  4. Andrew Ross
1:41.41
 
34 SunWest Swimming SunWest Swimming
  1. Westin Dawe
  2. Kyle Chang
  3. Asher Stemmons
  4. Ethan Crabb
1:41.42
 
35 South Davis Aquatics Team South Davis Aquatics Team
  1. Ethan Pollock
  2. Nick Keller
  3. Chase Redd
  4. Ryan Olson
1:41.43
 
36 Rio Salado Swim Club (B) Rio Salado Swim Club
  1. Cristian Alvarado
  2. Jaiden Jack
  3. Eric Lopez
  4. Alex Bradjan
1:41.46
 
37 Boulder City Henderson Heatwave Boulder City Henderson Heatwave
  1. Alex Johannessen
  2. Spencer Wilkinson
  3. Gabe Weber
  4. Mason Romantic
1:41.60
 
38 Scottsdale Aquatic Club (E) Scottsdale Aquatic Club
  1. Bryce Fitzgerald
  2. Harrison Witmer
  3. Tyler Best
  4. Ivan Sabev
1:41.85
 
39 Sahuarita Stingrays Sahuarita Stingrays
  1. Colton Law
  2. Daniel Harris
  3. Andrew Harris
  4. Jared Shaw
1:42.65
 
40 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. Christopher Davami
  2. Griffin McKean
  3. Logan Todd
  4. Zachary Bailey
1:42.68
 
41 Colorado Torpedoes Colorado Torpedoes
  1. Hunter Tenpas
  2. Jackson Sawyer
  3. Alex Spiecker
  4. Andrew Aire
1:43.82
 
42 Swim Neptune (A) Swim Neptune
  1. Michael Shiaras
  2. Devin Esser
  3. Tal Spector
  4. Nic Depner
1:44.91
 
43 RallySport Aquatic Club (C) RallySport Aquatic Club
  1. Josh Winter
  2. Oscar Davis
  3. Blake Olson
  4. Aaron Adler
1:45.48
 
Mesa Aquatics (D) Mesa Aquatics
  1. Trey McDaniel
  2. James Nicholls
  3. Patrick Waggoner
  4. Braden Cusson
DQ