CollegeSwimming.com

Speedo Champions Series - Four Corners

  • Completed
  • Mar. 22–25, 2018
  • SCY
  • Paradise Valley, AZ
  • Watch Live

200 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time
1 Lake Country Swim Team (A) Lake Country Swim Team
  1. Drew Nixdorf
  2. Lucas Farrar
  3. Jeffrey Wiedoff
  4. Keenan Cuculi
1:24.62
 
2 Scottsdale Aquatic Club (A) Scottsdale Aquatic Club
  1. Parker Hughes
  2. Terry Yang
  3. Stefan Cooley
  4. Jered Moore
1:25.43
 
3 Mesa Aquatics (A) Mesa Aquatics
  1. Brian Rawlinson
  2. Chris Allen
  3. Trey McDaniel
  4. Kaden Miller
1:25.73
 
4 Pitchfork Aquatics Pitchfork Aquatics
  1. Thomaz Martins
  2. Archie Spindler
  3. Jarod Arroyo
  4. Garret Chance
1:25.84
 
5 Phoenix Swim Club (A) Phoenix Swim Club
  1. AJ Frakes
  2. Ken Barcinas
  3. Dylan Krueger
  4. Ansel Averitte
1:26.09
 
6 Hilltop Aquatic Swim Team (A) Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Joshua Ries
  2. Jordan Tiffany
  3. Bryant Karratti
  4. Devin Bunnell
1:26.63
 
7 RallySport Aquatic Club (A) RallySport Aquatic Club
  1. Mason Pendergast
  2. Luke Miller
  3. Ryan Davis
  4. Luke Stapleton
1:26.72
 
7 Mesa Aquatics (B) Mesa Aquatics
  1. Nick Moreno
  2. Cason Flygare
  3. Wesley Hendricks
  4. Daniel Miovcic
1:26.72
 
9 Flying Fish Arizona Swim Team (A) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. Dylan Osborne
  2. Landyn Riester
  3. Wyatt Matson
  4. JP Greener
1:26.85
 
10 Rio Salado Swim Club (A) Rio Salado Swim Club
  1. Jaiden Jack
  2. Benjamin Quon
  3. Alex Bradjan
  4. Jordan Smith
1:27.50
 
11 Phoenix Swim Club (B) Phoenix Swim Club
  1. Kolbe Bayless
  2. Mateja Matt Milovanovic
  3. Jameson Theisen
  4. Michael Niezgodzki
1:27.56
 
12 Scottsdale Aquatic Club (B) Scottsdale Aquatic Club
  1. Tyler Best
  2. Dylan Melin
  3. Max Weed
  4. Nathan Evangelista
1:27.62
 
13 Hilltop Aquatic Swim Team (B) Hilltop Aquatic Swim Team
  1. Jason Pittard
  2. Braden Tiffany
  3. Nic Tronson
  4. Denton Anderson
1:27.71
 
14 Cache Valley Marlins Cache Valley Marlins
  1. Jake Walters
  2. Jaxon Jensen
  3. Darwin Anderson
  4. Cade Black
1:27.98
 
15 RallySport Aquatic Club (B) RallySport Aquatic Club
  1. Max Kreidl
  2. Yoelvis Pedraza
  3. Cody Yan
  4. Grant Freeman
1:28.43
 
16 Laramie Swim Club Laramie Swim Club
  1. Max DeYoung
  2. Mckay Lake
  3. Jesse Franc
  4. Connor Fontana
1:28.51
 
17 Phoenix Swim Club (C) Phoenix Swim Club
  1. Caden Richter
  2. Patrick Schramm
  3. Jacob Kwapiszeski
  4. Harrison Rooney
1:28.53
 
18 South Davis Aquatics Team South Davis Aquatics Team
  1. Austin Chiles
  2. James Whitlock
  3. Ethan Pollock
  4. Michael King
1:28.54
 
19 Anthem Dolphins Anthem Dolphins
  1. Robert Ross
  2. Timothy Sauer-Newell
  3. JC LoVullo
  4. Andrew Ross
1:28.69
 
20 YMCA Westside Silver Fins YMCA Westside Silver Fins
  1. Jadan Nabor
  2. Cameron Hartwick
  3. Jacob Cress
  4. Blake Moore
1:28.78
 
21 Tucson Ford Dealers Aquatic (A) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Bradley DeFoor
  2. Saverio Multin
  3. Drake Barberii
  4. Brent Zang
1:29.28
 
22 Tucson Ford Dealers Aquatic (B) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Miles bottai
  2. Brent Lee
  3. Grant Nations
  4. Benjamin Garcia
1:29.35
 
23 Olympic Cascade Aquatics Olympic Cascade Aquatics
  1. Nolan Van Nortwick
  2. Caleb Apodaca
  3. Alexander Baker
  4. Maxwell Baker
1:29.54
 
24 Life Time Arizona Life Time Arizona
  1. Marshall Tanner
  2. Kevin Krupitzer
  3. Luke Endicott
  4. Elijah Nevins
1:29.66
 
25 Swim Neptune Swim Neptune
  1. Devin Esser
  2. Nic Depner
  3. Brevin Bartsch
  4. Nathon Burwick
1:29.79
 
26 Mesa Aquatics (C) Mesa Aquatics
  1. Braden Cusson
  2. Jayton Jensen
  3. Luke Walker
  4. Miller Browne
1:30.06
 
27 Rio Salado Swim Club (B) Rio Salado Swim Club
  1. Cristian Alvarado
  2. Luke Miller
  3. Andrew Bradjan
  4. Eric Lopez
1:30.27
 
28 Flying Fish Arizona Swim Team (B) Flying Fish Arizona Swim Team
  1. William Newman
  2. Spencer Murphy
  3. Jerah Francone
  4. Ian Urquhart
1:30.33
 
29 Desert Thunder Aquatics Club Desert Thunder Aquatics Club
  1. James Karam
  2. Ean Peterson
  3. Tanner Komlodi
  4. Dylan Edge
1:30.54
 
30 Lehi Aquatics Lehi Aquatics
  1. Isaac Woodruff
  2. Gregory Simonsen
  3. Cy Dunkley
  4. Michael King
1:30.59
 
31 SunWest Swimming SunWest Swimming
  1. Westin Dawe
  2. Kyle Chang
  3. Asher Stemmons
  4. Ethan Crabb
1:31.03
 
32 Tri-City Channel Cats Tri-City Channel Cats
  1. Skyler Younkin
  2. Ryan Monrean
  3. Jack Elliott
  4. John Markillie
1:31.10
 
33 Sahuarita Stingrays Sahuarita Stingrays
  1. Jared Shaw
  2. Daniel Harris
  3. Andrew Harris
  4. Colton Law
1:31.40
 
34 AquaForce AquaForce
  1. Brock Jerpseth
  2. Ira Evans
  3. Devon Wheeler
  4. Talen Osborn
1:31.43
 
35 Scottsdale Aquatic Club (D) Scottsdale Aquatic Club
  1. Jonathan Hostal
  2. Dawson Tupponce
  3. Jonathan B Ford
  4. Anthony Clason
1:31.48
 
36 Tigard Tualatin Swim Club Tigard Tualatin Swim Club
  1. Elliot Steward
  2. Ben Miller
  3. Jared Mendez
  4. Connor Florey
1:31.52
 
37 Mesa Aquatics (D) Mesa Aquatics
  1. Gunnar Franz
  2. Nathan Vinz
  3. Evan Schaeffer
1:31.71
 
38 Lake Country Swim Team (B) Lake Country Swim Team
  1. Rhys Gibbs
  2. Alec Lanza
  3. Ethan Murphy
  4. Adam Braunschweig
1:31.94
 
39 Durango Swim Clu Durango Swim Clu
  1. Emmett Stottlemyer
  2. Brandon Walker
  3. Alexander Martinek
  4. Warner Becher
1:32.09
 
40 Bend Swim Club Bend Swim Club
  1. Griffin McKean
  2. Logan Todd
  3. Zachary Bailey
  4. Lance Borgers
1:32.29
 
41 Mako Aquatic Clu Mako Aquatic Clu
  1. Brady Peters
  2. Kendal Southwell
  3. Eli Meyer
  4. Camron Pazand
1:32.78
 
42 Tucson Ford Dealers Aquatic (C) Tucson Ford Dealers Aquatic
  1. Riley Babson
  2. Jackson Dubreuil
  3. Colin Cosgrove
  4. Sam Stuckey
1:33.23
 
43 Scottsdale Aquatic Club (E) Scottsdale Aquatic Club
  1. Jason Ruka
  2. Daniel Matheson
  3. Ellis Bohon
  4. Ivan Sabev
1:33.45
 
44 Bernco Barracuda Bernco Barracuda
  1. Jaiten Whitson
  2. Justin Sandoval
  3. Samuel Casaus
  4. Aidan Gallegos
1:33.51
 
45 RallySport Aquatic Club (C) RallySport Aquatic Club
  1. Blake Olson
  2. Oscar Davis
  3. AJ Dolan
1:34.30
 
46 Colorado Torpedoes Colorado Torpedoes
  1. Alex Spiecker
  2. Hunter Tenpas
  3. Andrew Aire
  4. Jackson Sawyer
1:34.54
 
47 Pirate Swim Club Pirate Swim Club
  1. Kyle Hammond
  2. Sohnnie Wesemann
  3. Andrew Shaw
  4. Brian Christofferson
1:35.36
 
Scottsdale Aquatic Club (C) Scottsdale Aquatic Club
  1. Reese Gould
  2. Devin Henneberry
  3. Aaron Rosen
  4. Braden Walters
DQ