Site logo

2016 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 24–27, 2016
  • SCY
  • Canton, OH

200 Medley Relay Men

Preliminaries SCY
Name Time Pts.
1 Seven Hills Upper logoSeven Hills Upper
  1. Matthew Marquardt
  2. Tindar Cyr
  3. Tim Hagemeister
  4. Greg Kalin
1:33.49
147
2 University (Hunting Valley) Campus) logoUniversity (Hunting Valley) Campus)
  1. Scott Bowman
  2. Roee Perry
  3. Steff Steffey
  4. David Motch
1:35.61
139
3 Columbus Academy logoColumbus Academy
  1. Jacob Eismann
  2. Nate Goldfarb
  3. Max Dreisbach
  4. Dylan Warren
1:36.38
136
4 Hawken logoHawken
  1. David Bates
  2. Sami Fares
  3. Zeb Hart
  4. Josh Roselli
1:36.82
134
5 Shawnee (Lima) logoShawnee (Lima)
  1. Jacob Magula
  2. Noah Curl
  3. Cobie Mikesell
  4. Chris Soules
1:37.90
130
6 Oakwood logoOakwood
  1. Dutch Kipp
  2. Zachary Johnson
  3. Liam Halpin
  4. Connor Hart
1:38.49
128
7 Bellbrook logoBellbrook
  1. John Sampson
  2. Cole Huggard
  3. Cody Bybee
  4. Henry Wong
1:38.64
128
8 Tippecanoe logoTippecanoe
  1. Ryan Wall
  2. Jay Bell
  3. Evan Stapp
  4. Benjamin Jans
1:39.33
125
9 Canfield logoCanfield
  1. Cullen Brady
  2. Matthew Bogen
  3. Alec Gaetano
  4. Ben Brucoli
1:39.64
124
10 Beachwood logoBeachwood
  1. Spencer Bystrom
  2. Junyoung Lee
  3. Bagatur Askaryan
  4. Caleb Gecovich
1:39.95
123
11 Rocky River logoRocky River
  1. Spencer Sheehan
  2. Elijah Linville
  3. Konrad Katterle
  4. Jake Vehar
1:40.50
121
12 Mariemont logoMariemont
  1. Scott Overbey
  2. Ian Mikesell
  3. Collin Widecan
  4. Hayden Seeger
1:40.75
120
13 Wyoming logoWyoming
  1. William Jordan
  2. Nicholas Denson
  3. Holden Jurell
  4. Connor Williams
1:40.80
120
14 Dover logoDover
  1. Drew Sexton
  2. Patrick Tolloti
  3. Josh Bichsel
  4. Nick Durbin
1:40.97
119
15 Bishop Watterson logoBishop Watterson
  1. Matthew Clark
  2. Austin Leahy
  3. Thomas Clark
  4. Perry Finnegan
1:41.59
117
16 Tallmadge logoTallmadge
  1. Cameron Coen
  2. Dominic DiSalvo
  3. Justyn Rhine
  4. Jared Graham
1:42.25
115
17 Troy Christian logoTroy Christian
  1. Samuel LaVielle
  2. Ezekiel Fulton
  3. Matthew Newcomer
  4. Matthew Moebius
1:42.64
114
18 Notre Dame Cathedral Latin logoNotre Dame Cathedral Latin
  1. Owen Hanna
  2. Harison Bhanoo
  3. Nicholas Elia
  4. Peter Russ
1:43.15
112
19 Celina logoCelina
  1. Wesley Ruedebusch
  2. Ian Darras
  3. Grant Guggenbiller
  4. Mason Baker
1:43.26
112
20 Lexington logoLexington
  1. Matt Malaska
  2. Cayman Eichler
  3. Wilson Cannon
  4. Jared Galat
1:43.52
111
21 Orange logoOrange
  1. Peter Hollington
  2. Jonah Katz
  3. Justin Oh
  4. Nathan Spencer
1:43.63
111
22 Wapakoneta logoWapakoneta
  1. Kurt Schlenker
  2. Joey Metzger
  3. Ryan Schneider
  4. Michael Zwez
1:44.47
108
23 Ottawa Glandorf logoOttawa Glandorf
  1. Benjamin Sealts
  2. Trent Basinger
  3. Evan Kaufman
  4. Seth Nelson
1:45.13
106
24 Whetstone logoWhetstone
  1. Connor Flanagan
  2. Mitchell Nottage
  3. Francisco Soto
  4. Ryan Popham
1:45.47
105