Site logo

2016 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 24–27, 2016
  • SCY
  • Canton, OH

400 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Name Time Pts.
1 Saint Xavier (Cincinnati) logoSaint Xavier (Cincinnati)
  1. Luke Sobolewski
  2. Gordon Wheeler
  3. Sean Brandabur
  4. Justin Grender
3:05.37
150
2 Brecksville Broadview Hgts logoBrecksville Broadview Hgts
  1. Mark Krusinski
  2. Mike Lynch
  3. Matthew Martin
  4. David Madej
3:05.97
149
3 Upper Arlington logoUpper Arlington
  1. Parker Neri
  2. Ian Hamilton
  3. Colin Reardon
  4. Andrew Kibbe
3:08.32
143
4 Saint Ignatius logoSaint Ignatius
  1. Rayon Artis
  2. Marcus Hong
  3. Cian O'Haimhirgin
  4. Dimitri Simcox
3:08.59
143
5 Centerville logoCenterville
  1. Dylan Curtis
  2. Austin Spruill
  3. Sam McCarthy
  4. Christopher Quarin
3:09.74
140
6 Archbishop Moeller logoArchbishop Moeller
  1. Cooper Hodge
  2. William McCullough
  3. Dan Nymberg
  4. Jacob Peloquin
3:10.35
139
7 Hoover logoHoover
  1. Justin Richards
  2. Nate Mullens
  3. Zane Grissett
  4. Seth Brown
3:11.81
136
8 Grove City logoGrove City
  1. Kalvin Koethke
  2. Spencer Tussing
  3. Adam Stretch
  4. Isaac Stretch
3:11.95
135
9 Findlay logoFindlay
  1. Justin Hopkins
  2. Max Rutledge
  3. Garrett Heath
  4. Tucker Stocker
3:12.14
135
10 Green logoGreen
  1. Luke Miller
  2. Andrew Rohweder
  3. Tyler Doerrer
  4. Dominic Poletta
3:12.52
134
11 Mason logoMason
  1. Joel Thatcher
  2. Preston Bailey
  3. Karson Walker
  4. Ethan Devyak
3:13.14
133
12 Boardman logoBoardman
  1. Kyle Kimerer
  2. Ethan Schwendeman
  3. Aaron DunLany
  4. Cal Aulizia
3:13.67
132
13 Olentangy Liberty logoOlentangy Liberty
  1. James Loftus
  2. Michael Racke
  3. Turner Schade
  4. John Saczawa
3:13.76
132
14 Saint Edward logoSaint Edward
  1. Bob Lenart
  2. Billy Chambers
  3. Mason Beck
  4. Nick Babson
3:13.82
132
15 Saint Francis De Sales logoSaint Francis De Sales
  1. Brendan Varnes
  2. Connor Bishop
  3. David Price
  4. Logan Schofield
3:14.05
131
16 Lakota East logoLakota East
  1. Brad Barren
  2. Alexander Nucerino
  3. Keith Enrico
  4. Josh McDonald
3:14.06
131
17 Cofffman logoCofffman
  1. Owen McQuaid
  2. Sam Goldberg
  3. David Schutter
  4. Eddie Michael
3:14.36
130
18 New Albany logoNew Albany
  1. Pearson Spychalski
  2. Harrison Jenny
  3. Gage Ford
  4. Carson Barnes
3:14.52
130
19 Springboro logoSpringboro
  1. Michael Sandner
  2. Cameron Wallace
  3. Noah Young
  4. Zachary Baecker
3:15.98
127
20 Jackson logoJackson
  1. Zachary Werstler
  2. Michael Biclawski
  3. Drake Dennis
  4. Sean Ream
3:16.35
126
21 Strongsville logoStrongsville
  1. Garrett Green
  2. Michael Dzurnak
  3. Dj Arslanian
  4. Timothy Hoffman
3:16.37
126
22 Butler logoButler
  1. Colin Wolfe
  2. Brendan Shanahan
  3. Ian Barrett
  4. Tommy Cope
3:17.53
124
23 Westerville South logoWesterville South
  1. Nate Stadler
  2. Caleb Baker
  3. Nick Tee
  4. Jeremiah Vannest
3:17.87
123
24 Medina logoMedina
  1. Spencer Savage
  2. Derek Walker
  3. Anthony Petruzzi
  4. Joshua Burns
3:17.93
123