Site logo

2016 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 24–27, 2016
  • SCY
  • Canton, OH

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Name Time Pts.
1 Shawnee (Lima) logoShawnee (Lima)
  1. Cobie Mikesell
  2. Jacob Magula
  3. Noah Curl
  4. Chris Soules
1:27.41
134
2 Wyoming logoWyoming
  1. Phil Brocker
  2. Connor Williams
  3. Christopher Rutter
  4. Carson Burt
1:27.44
134
3 Madeira logoMadeira
  1. Alex Fortman
  2. Chet Dobson
  3. Braden Kane
  4. Jacob Waters
1:27.85
132
4 University (Hunting Valley) Campus) logoUniversity (Hunting Valley) Campus)
  1. Zachariah Halawa
  2. Charles Stewart-Bates
  3. Sam Darwish
  4. David Motch
1:28.14
131
5 Hawken logoHawken
  1. Zeb Hart
  2. Matt Rakovec
  3. Michael Pioro
  4. Josh Roselli
1:28.25
131
6 Seven Hills Upper logoSeven Hills Upper
  1. Samuel Stevens
  2. Nicholas Purple
  3. Tindar Cyr
  4. Henry Marquardt
1:28.26
131
7 Carroll logoCarroll
  1. Connor Blatt
  2. Ignasius Brossart
  3. Andrew Lebamoff
  4. Dom Harry
1:28.45
130
8 Wapakoneta logoWapakoneta
  1. Michael Johnston
  2. Joey Metzger
  3. Michael Zwez
  4. Charlie Sutton
1:28.99
128
9 Bay logoBay
  1. Mark Fischer
  2. Matthew Thomas
  3. Kyle MacMillan
  4. Colin MacMillan
1:29.07
128
10 Tippecanoe logoTippecanoe
  1. Evan Stapp
  2. Ryan Wall
  3. Adam Buynak
  4. Jay Bell
1:29.42
126
11 Canfield logoCanfield
  1. Cullen Brady
  2. Matthew Bogen
  3. Alec Gaetano
  4. Ben Brucoli
1:29.90
124
12 Chagrin Falls logoChagrin Falls
  1. Jason Quinn
  2. William Lane
  3. Benjamin Agan
  4. Jack Verbrugge
1:30.02
124
13 Bellbrook logoBellbrook
  1. Cody Bybee
  2. Cole Huggard
  3. Henry Wong
  4. John Sampson
1:30.04
124
14 Rocky River logoRocky River
  1. Geoffrey Heider
  2. Jake Vehar
  3. Konrad Katterle
  4. Brennen Kneubel
1:30.23
123
15 Beachwood logoBeachwood
  1. Spencer Bystrom
  2. Heli Colmenares
  3. Caleb Gecovich
  4. Bagatur Askaryan
1:30.70
121
16 Oakwood logoOakwood
  1. Connor Hart
  2. Connor Quigley
  3. Max Williams
  4. Dutch Kipp
1:30.77
121
17 Celina logoCelina
  1. Mason Baker
  2. Grant Guggenbiller
  3. Garrett Weininger
  4. Wesley Ruedebusch
1:30.98
120
18 Port Clinton logoPort Clinton
  1. Jack Kessler
  2. Tristan Auxter
  3. Thomas Keville
  4. Zach Barr
1:31.36
119
19 Lexington logoLexington
  1. David Haring
  2. Jared Galat
  3. Connor Miller
  4. Jack Bennett
1:31.42
118
20 Notre Dame Cathedral Latin logoNotre Dame Cathedral Latin
  1. Owen Hanna
  2. Peter Russ
  3. Harison Bhanoo
  4. Nicholas Elia
1:31.50
118
21 Mariemont logoMariemont
  1. Collin Widecan
  2. Mac Nelson
  3. Chris Spooner
  4. Hayden Seeger
1:31.80
117
22 Columbus Academy logoColumbus Academy
  1. Jack Campbell
  2. Eric DeVore
  3. Roman Bellisari
  4. Tin Le
1:31.82
117
23 Cincinnati Country Day logoCincinnati Country Day
  1. John Pettengill
  2. George Crowley
  3. Malcolm Doepke
  4. Charlie Sachs
1:32.09
116
24 Bishop Watterson logoBishop Watterson
  1. Thomas Clark
  2. Samuel Oliver
  3. Matthew Clark
  4. Perry Finnegan
1:32.98
113