Site logo

2016 Ohio State Championships

  • Completed
  • Feb. 24–27, 2016
  • SCY
  • Canton, OH

200 Free Relay Men

Preliminaries SCY
Name Time Pts.
1 Brecksville Broadview Hgts logoBrecksville Broadview Hgts
  1. Mark Krusinski
  2. Mike Lynch
  3. Matthew Martin
  4. David Madej
1:23.34
152
2 Saint Charles Preparatory logoSaint Charles Preparatory
  1. Hans Kabelka
  2. Nick Ward
  3. Derek Nguyen
  4. Ben Sugar
1:23.39
152
3 Saint Xavier (Cincinnati) logoSaint Xavier (Cincinnati)
  1. Nicholas Perera
  2. Sean Brandabur
  3. Matthew Slabe
  4. Grant House
1:24.31
148
4 Upper Arlington logoUpper Arlington
  1. Parker Neri
  2. Ian Hamilton
  3. Gavin Voss
  4. Ethan Fischer
1:25.32
143
5 Grove City logoGrove City
  1. Kalvin Koethke
  2. Benjamin Routh
  3. Adam Stretch
  4. Isaac Stretch
1:25.36
143
6 Jackson logoJackson
  1. Ian Harty
  2. Michael Biclawski
  3. Josh Fehlman
  4. Franklin Shew
1:26.59
138
7 Saint Ignatius logoSaint Ignatius
  1. Dimitri Simcox
  2. John Hessler
  3. Cian O'Haimhirgin
  4. Rayon Artis
1:26.88
136
8 Jerome logoJerome
  1. Grant Cicci
  2. Westin Fishel
  3. Graham Carpenter
  4. Shy Araghi
1:27.14
135
9 Archbishop Moeller logoArchbishop Moeller
  1. William McCullough
  2. Justin Davidson
  3. Sebastian Fabik
  4. Dan Nymberg
1:27.33
135
10 Saint Francis De Sales logoSaint Francis De Sales
  1. Logan Schofield
  2. Blake Noonan
  3. William Knight
  4. Jacob Sobczak
1:27.41
134
11 Hilliard Davidson logoHilliard Davidson
  1. Alexander Waldron
  2. Joel Serafy
  3. Brian Long
  4. Keith Serafy
1:27.42
134
12 Boardman logoBoardman
  1. Kyle Kimerer
  2. Ethan Schwendeman
  3. Aaron DunLany
  4. Cal Aulizia
1:27.54
134
13 Wadsworth Senior logoWadsworth Senior
  1. Joseph Pavlak
  2. Jake Braumbaugh
  3. Anthony Loparo
  4. Josh Zembas
1:27.90
132
14 Butler logoButler
  1. Tommy Cope
  2. Brendan Shanahan
  3. Ian Barrett
  4. Colin Wolfe
1:28.44
130
15 New Albany logoNew Albany
  1. Harrison Jenny
  2. Pearson Spychalski
  3. Gage Ford
  4. Carson Barnes
1:28.52
130
16 Strongsville logoStrongsville
  1. Dj Arslanian
  2. Timothy Hoffman
  3. Garrett Green
  4. Kyle Mattson
1:28.57
130
17 Saint Edward logoSaint Edward
  1. Nolan Brown
  2. Keegan Manderfield
  3. Joseph Grespin
  4. Nick Babson
1:28.60
129
18 Cofffman logoCofffman
  1. Eddie Michael
  2. Owen McQuaid
  3. Zak Birnbrich
  4. Sam Goldberg
1:28.63
129
19 Riverside logoRiverside
  1. Mark Silver
  2. Colin Shambaugh
  3. Charles Marshall
  4. Nate Jerry
1:28.89
128
20 Hoover logoHoover
  1. Nate Mullens
  2. Derek McKinney
  3. Seth Brown
  4. Vincent Stevens
1:28.92
128
21 Fremont Ross logoFremont Ross
  1. Trent Williams
  2. Hawk Smith
  3. Tate Williams
  4. Andrew Evans
1:28.94
128
22 Anderson logoAnderson
  1. Hassler Carroll
  2. Evan Schlosser
  3. Carter Donnells
  4. Patrick Johnson
1:29.55
126
23 Westerville South logoWesterville South
  1. Nate Stadler
  2. Jeremiah Vannest
  3. Nick Tee
  4. Caleb Baker
1:29.64
125
Shaker Heights logoShaker Heights
  1. Max Gustafson
  2. Owen LaFramboise
  3. Alex Murlin
  4. Theodore Sauerland
DQ