CollegeSwimming.com

Calvin Invitational

  • Completed
  • Nov. 30, 2017 - Dec. 02, 2017
  • SCY
  • Grand Rapids, MI

400 Free Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Northern Michigan (A) Northern Michigan
  1. Jonas Reinhold
  2. Maksim Kapustin Kapustin
  3. Ryan Leonard
  4. Lajos Budai
3:01.10
 
760
2 Grand Valley (A) Grand Valley
  1. Lauri Hatunen
  2. Liam Little
  3. Jack Bruce
  4. Benjamin Walling
3:01.79
 
751
3 Calvin (A) Calvin
  1. Benjamin Holstege
  2. JULIAN ITURBE
  3. Maxwell DeYoung
  4. Jared Britton
3:01.89
 
750
4 Findlay (A) Findlay
  1. Janko Radmanovic
  2. Mark Whitaker
  3. Trent Williams
  4. Mark Billeaud
3:04.67
 
717
5 Northern Michigan (B) Northern Michigan
  1. Grantas Dapkus
  2. David Vowels
  3. Esteban Gutierrez
  4. Joshua Cosgrove
3:05.06
 
712
5 Grand Valley (B) Grand Valley
  1. Jonathan Ham
  2. Marius Mikalauskas
  3. Harry Shalamon
  4. Oscar Saura Armengol
3:05.06
 
712
7 Grand Valley (C) Grand Valley
  1. Gonzalo Rodriguez
  2. Tabor Smyth
  3. Cade Vruggink
  4. Ahmed NABIH
3:08.40
 
675
8 Northern Michigan (C) Northern Michigan
  1. Lars Lindberg
  2. Jacob Hall
  3. Sam Williams
  4. Daniel Szuba
3:09.72
 
661
9 Calvin (B) Calvin
  1. Tim Randall
  2. Tristan Hazlett
  3. Tanner Vincent
  4. Fear Churchwell
3:10.31
 
655
10 Grove City (A) Grove City
  1. Dane Hoselton
  2. Rhys Dickhudt
  3. Brett Gwynn
  4. Jared Cicchelli
3:11.04
 
647
11 Findlay (B) Findlay
  1. Isaac Stretch
  2. Parker Bull
  3. Nathan Bourne
  4. Ben Rath
3:11.65
 
641
12 Grand Valley (D) Grand Valley
  1. David Turner
  2. Joe Zlotnick
  3. Tristan James
  4. James Zetka
3:12.88
 
629
13 Kalamazoo (A) Kalamazoo
  1. Sharif Shaker
  2. Scott Roberts
  3. Adam Coe
  4. Josh Claassens
3:13.25
 
625
14 Northern Michigan (D) Northern Michigan
  1. Michael Biclawski
  2. David Miranda
  3. Drew Del Papa
  4. Janne Roovers
3:14.83
 
610
15 Grove City (B) Grove City
  1. JOSHUA WAKEFIELD
  2. Ben Slate
  3. Devin Reynolds
  4. Michael Moosa
3:16.13
 
598
16 Grand Valley (E) Grand Valley
  1. Moritz Bartels
  2. Dayen Wilson
  3. Zach Reau
  4. Jonathan Loshinskie
3:16.78
 
592
17 Calvin (D) Calvin
  1. Ryan Gelderloos
  2. Jacob Deysher
  3. Sam Norman
  4. James Kempa
3:19.10
 
572
18 Findlay (C) Findlay
  1. Gerard Niermann
  2. Alexander Matthews
  3. Trae Gulgin
  4. Adam Stretch
3:19.31
 
570
19 Northern Michigan (E) Northern Michigan
  1. Unal Kancoglu
  2. Curran Moffitt
  3. Nathan Rotundo
  4. Luke Delaney
3:19.33
 
570
20 Grove City (C) Grove City
  1. Caleb Miller
  2. Joshua Weinland
  3. James Hancock
  4. J-Calvin Brouwer
3:19.57
 
568
21 Kalamazoo (B) Kalamazoo
  1. Tony Dougherty
  2. Alex Lee
  3. Ryan Ross
  4. Aunic Goodin
3:21.47
 
552
22 Calvin (E) Calvin
  1. Lucas Holcombe
  2. Dom Timmer
  3. Steven VanAst
  4. Brian Goins
3:26.17
 
515
X Calvin (F) Calvin
  1. Curtis DeZwaan
  2. Colin Murphy
  3. Zach Beckwith
  4. Ryan Ruba
3:27.62
 
504
23 Grove City (D) Grove City
  1. Mark Newhard
  2. Tony Kraus
  3. ASHTON PIETROBONI
  4. Nicholas Mccarthy
3:32.49
 
470
24 Kalamazoo (C) Kalamazoo
  1. Garrett Guthrie
  2. Keenan Grant
  3. Matthew Krinock
  4. Louison Boussard-Turbet
3:33.32
 
465
Calvin (C) Calvin
  1. Samuel Holstege
  2. John Kutschke
  3. Luke Herman
  4. Jacob Lensing
DQ