CollegeSwimming.com

Calvin Invitational

  • Completed
  • Nov. 30, 2017 - Dec. 02, 2017
  • SCY
  • Grand Rapids, MI

400 Medley Relay Men

Timed Finals SCY
Rank Name Team Time Points
1 Grand Valley (A) Grand Valley
  1. Harry Shalamon
  2. Marius Mikalauskas
  3. Oscar Saura Armengol
  4. Benjamin Walling
3:16.72
 
756
2 Northern Michigan (A) Northern Michigan
  1. Renars Bundzis
  2. Arnoldo Herrera
  3. Ryan Leonard
  4. Lajos Budai
3:17.29
 
749
3 Northern Michigan (B) Northern Michigan
  1. Esteban Gutierrez
  2. Sam Williams
  3. David Miranda
  4. Jonas Reinhold
3:23.82
 
679
X Calvin (A) Calvin
  1. Benjamin Holstege
  2. Tristan Hazlett
  3. Tanner Vincent
  4. Jared Britton
3:24.08
 
677
4 Grand Valley (B) Grand Valley
  1. Tabor Smyth
  2. Ahmed NABIH
  3. Joe Zlotnick
  4. Jonathan Ham
3:26.17
 
656
5 Findlay (A) Findlay
  1. Trae Gulgin
  2. Isaac Stretch
  3. Janko Radmanovic
  4. Trent Williams
3:26.25
 
656
6 Northern Michigan (C) Northern Michigan
  1. David Wulffe
  2. Lars Lindberg
  3. Daniel Szuba
  4. Jacob Hall
3:28.78
 
632
7 Grove City (A) Grove City
  1. Dane Hoselton
  2. Ben Slate
  3. Brett Gwynn
  4. J-Calvin Brouwer
3:29.61
 
625
8 Kalamazoo (A) Kalamazoo
  1. Sharif Shaker
  2. Grant Anger
  3. Michael Orwin
  4. Josh Claassens
3:33.09
 
594
9 Calvin (B) Calvin
  1. Lucas Holcombe
  2. Jacob Lensing
  3. Nathan Olberding
  4. Tim Randall
3:33.30
 
593
10 Grand Valley (C) Grand Valley
  1. James Zetka
  2. Ian Wesolowski
  3. Tristan James
  4. Cade Vruggink
3:34.30
 
584
11 Findlay (B) Findlay
  1. Mark Billeaud
  2. Adam Stretch
  3. Mark Whitaker
  4. Nathan Bourne
3:34.47
 
583
12 Northern Michigan (D) Northern Michigan
  1. Drew Del Papa
  2. Nathan Rotundo
  3. Luke Delaney
  4. Janne Roovers
3:35.26
 
577
13 Grove City (B) Grove City
  1. Jason Alexander
  2. Joshua Weinland
  3. JOSHUA WAKEFIELD
  4. Jared Cicchelli
3:36.44
 
567
14 Calvin (C) Calvin
  1. Colin Murphy
  2. Samuel Holstege
  3. Ryan Gelderloos
  4. Levi Nelesen
3:36.55
 
566
15 Findlay (C) Findlay
  1. Tucker Stocker
  2. Parker Bull
  3. Nathan Ladetto
  4. Ben Rath
3:39.28
 
545
Grove City (C) Grove City
  1. Michael Moosa
  2. Tony Kraus
  3. James Hancock
  4. Devin Reynolds
3:41.66
 
528
X Grove City (D) Grove City
  1. Matthew Belack
  2. Nathan Rose
  3. Caleb Miller
  4. Rhys Dickhudt
3:45.36
 
502
17 Kalamazoo (B) Kalamazoo
  1. Patrick Ambs
  2. Adam Coe
  3. Alex Lee
  4. Tony Dougherty
3:45.72
 
500
18 Calvin (D) Calvin
  1. Zach Beckwith
  2. Gabriel Kirk
  3. Steven Tarske
  4. Sam Norman
3:50.96
 
467
19 Calvin (E) Calvin
  1. Jonathan Krul
  2. Mark Primus
  3. Brian Goins
  4. Dom Timmer
3:52.63
 
457
20 Findlay (D) Findlay
  1. Andrew Gray
  2. Peter Velasquez
  3. Austin Stevens
  4. Luke Kleman
3:54.22
 
448
21 Kalamazoo (C) Kalamazoo
  1. Keenan Grant
  2. Aunic Goodin
  3. Garrett Guthrie
  4. Hector Guzman
4:05.49
 
389