Site logo

Pacific Northwest Swimming Senior Long Course Championships

  • Completed
  • Jul. 26–28, 2018
  • LCM
  • Federal Way, WA

200 Medley Relay Men

Timed Finals LCM
Name Time
1 King Aquatic Club (A) logoKing Aquatic Club (A)
  1. Thomas Anderson
  2. Timothy Yen
  3. Roman Rybin
  4. Gabe Nickels
1:45.35
2 Bellevue Club (A) logoBellevue Club (A)
  1. Kyle Millis
  2. Charlie Arnold
  3. Matthew King
  4. Andrew Boden
1:45.65
3 Seattle Metropolitan Aquatic C (A) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (A)
  1. Nathan Hayes
  2. Tyler Lu
  3. Vlad Elizarov
  4. Emmett Wayte
1:48.36
4 Bellevue Club (B) logoBellevue Club (B)
  1. James Richardson
  2. Ivan Graham
  3. Jackson Dudley
1:48.83
5 Seattle Metropolitan Aquatic C (B) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (B)
  1. Kevin kyi
  2. Axel Johnson
  3. Tyler Goodspeed
  4. Aidan Wagner
1:49.54
6 Issaquah Swim Team (A) logoIssaquah Swim Team (A)
  1. Jacob Leahy
  2. Brandon Yue
  3. William O'Daffer
  4. Warren Briggs
1:49.62
7 valley aquatics swim team logovalley aquatics swim team
  1. Evan Chard
  2. Bryce Soriano
  3. Brendan Man
  4. Nikolas Schwendeman
1:50.17
8 Bellevue Club (D) logoBellevue Club (D)
  1. Thomas Eggenberger
  2. Joey Vacura
  3. Erik Feldmann
  4. Nate Robinson
1:50.59
9 King Aquatic Club (B) logoKing Aquatic Club (B)
  1. Leland Baltazar
  2. Erick Johns
  3. Michael Chwaluk
  4. Miguel Jacome
1:50.66
10 Bellevue Club (C) logoBellevue Club (C)
  1. Nathan Lee
  2. Brian Kim
  3. William Zhou
  4. Brandon Leu
1:51.32
11 Seattle Metropolitan Aquatic C (C) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (C)
  1. Jarod Schahrer
  2. Leo Zhang
  3. Alexander Richardson
  4. Parker Wichelmann
1:53.12
12 Olympic Cascade Aquatics (C) logoOlympic Cascade Aquatics (C)
  1. Ethan Schwartz
  2. Collin Ralston
  3. Caleb Apodaca
  4. Karl Yount
1:53.21
13 StingRay Swimming (A) logoStingRay Swimming (A)
  1. Jeff Plum
  2. Sean Nguyenle
  3. Zach Cermak
  4. Ethan Ahrendt
1:53.31
14 Olympic Cascade Aquatics (A) logoOlympic Cascade Aquatics (A)
  1. Kieran Watson
  2. Nolan Van Nortwick
  3. Alexander Baker
  4. Max Baker
1:53.76
15 West Coast Aquatics (WA) (B) logoWest Coast Aquatics (WA) (B)
  1. Calvin Kremer
  2. Brandon Stride
  3. Ryan Price
  4. Justin Limberg
1:53.84
16 Bainbridge Island Swim Club logoBainbridge Island Swim Club
  1. Andrew Witty
  2. Tyler Stewart
  3. James Sanchez
  4. Makai Ingalls
1:54.00
17 Thunderbird Aquatic Club logoThunderbird Aquatic Club
  1. Emmett Moore
  2. Jacob Hoxie
  3. Beau Omdal
  4. James Drew
1:54.30
18 Wave Aquatics (A) logoWave Aquatics (A)
  1. Peter Fitch
  2. Jake Rinehart
  3. Alex Omusoru
  4. Connor Lotzkar
1:54.41
19 Gold's Aquatics Club logoGold's Aquatics Club
  1. Jamie Gassman
  2. Cameron Birrell
  3. Jeffrey Numrych
  4. Radu Magdas
1:55.38
20 StingRay Swimming (B) logoStingRay Swimming (B)
  1. Yuteng Wang
  2. Nathan Miller
  3. Max Khaperman
  4. James Boggeri
1:56.13
21 University Place logoUniversity Place
  1. Aaron Samms
  2. Nathan March
  3. Patrick Keough
  4. Matt Dingess
1:57.28
22 King Aquatic Club (C) logoKing Aquatic Club (C)
  1. Jack Budinich
  2. Sechae Park
  3. Liam Casey-Minnick
  4. Joey Fitzsimmons
1:57.30
23 Seattle Metropolitan Aquatic C (D) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (D)
  1. Ian Scott
  2. Nathan Hagen
  3. Jaden Taylor
  4. Kyle Bailey
1:57.72
24 Pro Swimming (B) logoPro Swimming (B)
  1. Max Wu
  2. Jason Shen
  3. Alexander Tanimoto
  4. Raymond Wang
1:57.89
25 Mighty Marlins Swim Club logoMighty Marlins Swim Club
  1. Andrew Winquist
  2. Isaac Giordano
  3. John Snider
  4. Gideon Marlatt
1:58.03
26 Seattle Metropolitan Aquatic C (E) logoSeattle Metropolitan Aquatic C (E)
  1. Rowan Poppen-Eagan
  2. Zach Leary-Bignayan
  3. Yatin Kukreja
  4. Christopher Harig
1:59.39
27 Olympic Cascade Aquatics (B) logoOlympic Cascade Aquatics (B)
  1. Reece Shrimpton
  2. Emmett Ralston
  3. Joshua Denenholz
  4. Danny Gutzwiler
1:59.62
28 Pro Swimming (A) logoPro Swimming (A)
  1. Alexander Karulin
  2. Thane Suen
  3. Ethan Zhu
  4. James Zheng
1:59.75
29 Chinook Aquatic Club (A) logoChinook Aquatic Club (A)
  1. Ethan Fox
  2. Nicolas Celebrado
  3. Nolan Cleary
  4. Connor Donahue
2:00.07
30 Issaquah Swim Team (B) logoIssaquah Swim Team (B)
  1. Justin Tran
  2. Owen Zablocki
  3. Allen She
  4. Alexander Tang
2:02.54
31 Wave Aquatics (B) logoWave Aquatics (B)
  1. Noah Laird
  2. Nicholas Fynaardt
  3. Aidan Laird
  4. Steffen Teutsch
2:04.04
32 Chinook Aquatic Club (B) logoChinook Aquatic Club (B)
  1. Austin McKinney
  2. Justin Ung
  3. Colton Natwick
  4. Minh Pham
2:05.21
West Coast Aquatics (WA) (A) logoWest Coast Aquatics (WA) (A)
  1. Carter Walles
  2. Alejandro Flores
  3. Jonathan Cook
  4. Maxwell Fang
DQ